Odmechování trávníku



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 155.121 (?)
7.4.2015 16:33

Pokud to není zrovna repre trávník, tak nechte mech mechem. Za chvíli tam bude zas. A zelený je taky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
MAHO - (25) - 87.2 (?), 7.4.2015 15:59, zobrazeno: 27400x

Dobrý den,

prosím o radu co s trávníkem, který je prakticky celý pokrytý mechem. Nyní na jaře, než tráva začne růst, je všude vidět jen mech. Jde o velkou zahradu o výměře přes 2000 m2 a jsou na ni velké zastińující stromy. Koupili jsme v zimě vertikulátor a nyní pomocí nožů celý trávník prořezáváme a zbavujeme mechu. Mám dotaz, co dál? Máme nyní trávník dosít travním semenem do stínu a nebo nejprve plochu posypat přípravkem proti mechu. Co navrhujete?

Děkuji za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 155.121 (?), 7.4.2015 16:33

Pokud to není zrovna repre trávník, tak nechte mech mechem. Za chvíli tam bude zas. A zelený je taky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.178 (?), 7.4.2015 16:43

A jestli nepotřebujete trávu tak je mech nejlepší, neškodí a nemusí se kosit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.130 (?), 7.4.2015 22:42

Dobrý večer. Já osobně fandím mechům. Podle toho jak to tady čtu je patrné, že mnoho z nás je zmasírovano reklamou. Mech - hrůza - chemie atd. Vážení, když vám na trávniku roste mech tak ho podpořte a zjistíte, že mech je lepší než trávník. Stačí malinko přehodit myšlení.   Proč? Nemusí se kosit, je kompaktní, krásný na pohled a příjemný na bosé chodidlo. Také se v něm nedrží tolik klíšťata. Časem vytlačí trávu a je naprosto trvale bezúdržbový! Šetří úžasně práci a to vše bez sekačky, hluku, a chemie!!!  No, jsteli chcete bojovat s mechem, používat chemii nikdo vám nebrání. Práci zdar. Zdeněk   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 247.1 (?), 8.4.2015 9:39

Možná proto, že chozením po mechu vzniká po celý rok nevzhledná břečka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 91.178 (?), 8.4.2015 11:59

Tak něčeho takového jsem si nevšiml.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 21.100 (?), 8.3.2019 7:04

Ve všem s Vámi souhlasím. Taky mu nechávám volný prostor pro růst, nelikviduji ho. Jana.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 247.1 (?), 7.4.2015 16:41

Před třemi lety jsme koupili zahradu ve stejném stavu, plná ovocných stromů, takže celkem stín, trávník prakticky žádný a mechem bych nakrmila celou ulici kdyby to někdo jedl.

Podstatný rozdíl tady ale je, zahrada má 300m.

Na jaře i na podzim jsme vertikutátorovali a já i volně rozhodila travní směs spíš do zátěže než do stínu.

Rozdíl byl vidět okamžitě, loni už byl trávník opravdu dost pěkný, on rychle roste. Teď když na něj koukám, je jasné, že jsme se opět o dost posunuli, myslím, že letos už bude trávník úplná paráda. Tedy až na naše vyšlapaný bahnitý cestičky protože přes trávu furt chodíme i v zimě a s cestičkama chceme počkat po stavbě baráku na což stále nemáme povolení :o/ ale to bylo i loni a i to zarostlo navzdory trvalému provozu.

Taky mám na zahradě dvě kachničky který jí průběžně hnojí, možná i to pomáhá.

Dočetla jsem se, že by mohl pomoct popel, máme ho dost, tak ho chci letos prvně po vertikutaci rozhodit.

Nějaká doporučení jsem četla i na rozhození vrstvy písku (až 2cm) ale to se mi zdá jako totální nemožnost i u nás, natož ve vašem rozměru.

Za mě tedy dle zkušeností stačí ten vertikutátor a dle financí můžete rozhodit trávu, určitě to bude lepší, není to ale potřeba, určitě tam zůstala ta nejodolnější a rychle se rozrůstá. Všude říkají i o hnojení, ale já se k tomu nikdy ne a ne dostat a tráva je krásná (možná ty kachny?).

Bláža

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 8.4.2015 11:31

Určitě pomáhá i prosvětlovací řez stromů, ten vyčesaný mech se nechá zkompostovat... S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
MAHO - (25) - 87.2 (?), 12.4.2015 11:29

Jenom poznámka k tomu zkompostování mechu. V loni jsme poprvé vertikulátorem projeli zahradu a asi 1 m3 dali do kompostu. Letos při přehazování kompostu jsem našel mech úplně čerstvý nerozložený. Tak letošní várku mechu (asi 3 m3) odvezu na obecní skládku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika