Odmechování trávníku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?) 
8.4.2015 18:01
Tak šest kilometrů vzdušnou čarou od chemičky, která vyrábí kyselinu sírovou, moc zásaditá půda není. Jinak ten mech rostl ve vedlejší zahradě i na hromadě vápna... Ale neřešme to, potýkají se tu s tím všichni, je tu kyselá a těžká půda, z druhé strany kopce se těžila cihlářská hlína.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 141.254 (?), 8.4.2015 20:02

Zdravím, co se týče mechu, tak jsem byl před lety v obdobné situaci jako vy, vše v zanedbané zahradě pokryto mechem. Dva roky jsem s tím bojoval vertikutcí, vápněním, antimechem, skalicí atd a nepomohlo to. Tak jsem celou plochu asi 800 m2 vzal natrvdo kultivátorem, oranici srovnal zatahovací sítí a válcem, zasel trávník a teď už pravidelně jen vertikutuji a hnojím. Pokud se o trávník budete strarat tímto způsobem, může být pozemek i trochu vlhčí a ve stínu jako ten můj a mech tam nebude. Co se týče úpravy PH, pomohl mi dolomitický vápenec který aplikuji na zimu. Ale už předloni jsem ho nedával a žádný mech se neobjevil.

Nechat na zahradě mech s tím, že je lepší než tráva je podle mne nesmysl, protože pak se vám ta vlhkost a plísně rozlezou všude, půda bude překyselená a ovocné stromy vám přestanou plodit. Navíc ten mech taky hrudkovatí, dělá boule a tvoří nesouměrný povrch, který na některých místech pak zaroste plevelem. Rozhodně zapomeňte na idilku ve formě pohádky "O mechu a kapradí".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 8.4.2015 20:22
Se třemi psy a při ploše skoro 2500 m2, je toto řešení poněkud nerealizovatelné ;
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 117.245 (?), 8.4.2015 20:09

zkuste kamex (draselná sůl) je to takový červený granulát. je to údajně 100%

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 8.4.2015 20:25
Sypat si chloridy po zahradě asi není to pravé ořechové.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 236.54 (?), 9.4.2015 19:51

Zapřáhněte psy ať to zořou za vás...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.111 (?), 30.4.2015 17:32

My jsme na podzim trávník provzdušnili a posypali dolomitickým vápencem.Na jaře jsme použili Mech-stop.Ten obsahuje i hnojivo.Po mechu zatím ani památka.Trávník je krásně zelený.Nevím k jakému účelu pozemek používáte a jestli ho máte oplocený.Měla bych ještě jednu radu.Slepice.Ty totiž vyzobou všechno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 30.4.2015 22:04

Postříkal jsem toho prevíta 2% roztokem zelený skalice a prevít změnil barvu z vyblitě zelené na hnědou. Vůbec nechápu, jak někomu může nefungovat zelená skalice. Tomu mojemu to evidentně moc dobře nedělá.

PS: Samozřejmě, postřiky ani různé granulky nejsou samospásné. Je potřeba dělat i vertikutaci, hnojení, zavlažování atd. Na jaře jsem z toho trávníku vyčesal vertikutátorem obrovskou hromadu mechu, asi dvakrát větší než když posekám dost vysokou trávu. Teď jsem umrtvil mech skalicí a až trochu povyroste tráva tak posekám a bude další vertikutace toho chcíplého mechu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.114 (?), 30.4.2015 22:23
Nebojte, pokud bude mokré léto, tak ho do podzimu máte zpátky. Ověřeno na vlastní zahradě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 86.49 (?), 4.4.2016 10:10

Také máme všude kopce mechu. Je ho tam více než trávy. Mechstop, skalice, vertikulátor - všechno odzkoušeno ale mech se velice brzo vrátil. Teď zkouším hnojit trávník domácím kompostem, tak uvidíme. Jak to dopadne dám brzo vědětk, pohnojila jsem testovací místo(asi 8 m2) teprve včera. Moje teorie je, že kompost pohnojí trávník, zlepší trochu vlastnosti půdy - bude vzdušnější - a pak mech sám ustoupí trávě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika