Odmechování trávníku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 157.239 (?) 
12.4.2015 11:58

Vaše škoda. Kompost je SMĚS, ne jeden druh org.hmoty...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?), 7.4.2015 16:57

Dobrý den,

jde o to co od trávníku čekáte, 2000m/2 je hodně a pokud to má být repre trávník tak to bude chtít především hodně práce a času. Pokud se Vám podaří zbatit mechu mechanicky tak pak je možné půdu prokypřit, pokud je potřeba tak i zvýšit Ph půdy a osít travním semenen. Přípravky na mech z hobymarketů moc účinné nejsou. Osobně bych nyní jako "kompromisní rešení" komplet postříkal totálním herbicidem, odstranil odumřelou hmotu, upravil Ph, mírně prokypřil a osel vhodnou směsí. Mech roste tam kde není moc slunce, je kyselejší půda a trávníku také chybí živiny. Pokud bude mít trávník dostatek živin a bude se pravidelně provádět vertikutace tak mech nebude mít moc velkou šanci. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 247.1 (?), 7.4.2015 17:23

A proč byste si tedy lil na zahradu spoustu jedu a ryl se s takovou plochou, když sám píšete, že po vertikutaci nebude mít mech moc velkou šanci? Není to spousta jedu, šíííííleně práce a hodně peněz, zničíte tím existenci všeho živého na zahradě, myslím tím samozřejmě i hmyz... To vše pro nic za nic?

Bláža

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?), 7.4.2015 17:56

Blážo, píši : "pokud bude mít trávník dostatek živin a bude se pravidelně provádět vertikutace tak mech nebude mít moc velkou šanci" tím samozřejmě myslím nový trávník, který vznikne osetím po odstranění současného stavu. V jednorázovém použití herbicidu před založením nového trávníku nevidím nic hrozného (broučci to přežijí), přijde mne lepší radikálnější řešení než se roky trápit s nejistým výsledkem. Upřímně ať si z toho každý vezme to co co uzná za vhodné, pouze zde uvádím možnou cestu. Také jsem na úvod napsal, že jde o to co od toho pán čeká. Pokud jen oseje nyní novu směsí tak to bude samozřejmě o něco lepší, ale mechu se nezbaví a je pak jen otázkou času kdo vyhraje. Používání běžbě dostupných přípravků proti mechu v tak velké ploše také není dle mne moc efektivní, sám to vidím u souseda, který s mechem tímto způsobem bojuje již několik let a radikální řešení odmítá, zatím u něj mech vyhrává.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 247.1 (?), 8.4.2015 9:42

Hmmm, nevím, tak jsem asi osvícená. Nám to prostě funguje.

Jinak ne jen herbicid ale i rytí určitě rapidně zlikviduje veškerou existenci v zemi, tím myslím na moje milované hmyzáky. Chci vidět, jak se pak bude stromům dařit, protože ti co je na zahradě nechceme určitě přežijí...

Bláža

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 7.4.2015 23:31
Nepomáhá nic - každým rokem prořezáváme, stříkáme zelenou skalicí a další rok na jaře je to stejné. Vyhrabeme z trávníku o podobné výměře, jakou máte vy, každoročně tak vlečku suché trávy a mechu, hnojíme ledkem s vápencem a je to takříkajíc na dvě věci...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.11 (?), 8.4.2015 7:31

tak z tej vlecky musi byt pekna kopa kompostu, takze by som to tak cierne nevidel. A osobne tiez nerozumiem tomu sialenstvu okolo dokonaleho anglickeho travniku. Pochopim to na nejakom malom kusku pred domom, kde niekomu fakt zalezi na vzhlade, ale v zahrade pod stromami... Ked uz nie mach, co tak radsej nejaku kvetnatu luku od planta-naturalis?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 247.1 (?), 8.4.2015 9:38

A používáte ten vertikutátor i na podzim?

Mě to přijde neuvěřitelné, nám to fakt zázračně pomáhá...

Bláža

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 5.241 (?), 8.4.2015 9:55

ja ma v tienoch viac medchu ako travy a nechce sa mi stale to riesit. Poradte ako zbavit efektivne mach travy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 8.4.2015 17:01

Vápenec funguje dost pomalu. Zkoušela jste změřit pH půdy? Jde totiž o to, co má v místě lepší podmínky, jestli mech, nebo tráva. To potom zaujme uvolněné místo např. po mechu vyčesaném při vertikutaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika