Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Před třemi lety jsme koupili zahradu ve stejném stavu, plná ovocných stromů, takže celkem stín, trávník prakticky žádný a mechem bych nakrmila celou ulici kdyby to někdo jedl.

Podstatný rozdíl tady ale je, zahrada má 300m.

Na jaře i na podzim jsme vertikutátorovali a já i volně rozhodila travní směs spíš do zátěže než do stínu.

Rozdíl byl vidět okamžitě, loni už byl trávník opravdu dost pěkný, on rychle roste. Teď když na něj koukám, je jasné, že jsme se opět o dost posunuli, myslím, že letos už bude trávník úplná paráda. Tedy až na naše vyšlapaný bahnitý cestičky protože přes trávu furt chodíme i v zimě a s cestičkama chceme počkat po stavbě baráku na což stále nemáme povolení :o/ ale to bylo i loni a i to zarostlo navzdory trvalému provozu.

Taky mám na zahradě dvě kachničky který jí průběžně hnojí, možná i to pomáhá.

Dočetla jsem se, že by mohl pomoct popel, máme ho dost, tak ho chci letos prvně po vertikutaci rozhodit.

Nějaká doporučení jsem četla i na rozhození vrstvy písku (až 2cm) ale to se mi zdá jako totální nemožnost i u nás, natož ve vašem rozměru.

Za mě tedy dle zkušeností stačí ten vertikutátor a dle financí můžete rozhodit trávu, určitě to bude lepší, není to ale potřeba, určitě tam zůstala ta nejodolnější a rychle se rozrůstá. Všude říkají i o hnojení, ale já se k tomu nikdy ne a ne dostat a tráva je krásná (možná ty kachny?).

Bláža

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika