Příspěvky uživatele - MAHO

Kruhy z hub, 24.10.2020 Obsahuje fotku
Již několik let se na podzim ukazují na trávníku kruhy z hub. Nevím co to je za druh, snad to jsou žampiony. Netrháme je a ani je nejíme. Letos se ukázal kruh na novém místě okolo staré blumy. Není to znamení, že ten strom odchází? Nejsou ty houby... celý příspěvek >
Mulčování borovou kůrou, 11.5.2020
Letos na jaře jsem zkultiovoval starou část zahrady. Vysadil jsem podél plotu v pásu 3m širokém a asi 10 m dlouhém vícero listnatých keřů. Aby kolem nich nerostl plevel po dobu jejich rozvoje, tak jsem pokryl volné prostory netkanou folií a ní jsem... celý příspěvek >
Dolní Poberouní, 20.3.2020
Již jsem se dnes ptal na názory na meruňku Hargrant. Mám ještě jednu zásadní otázku. Rekonstruuji ovocnou zahradu starou cca 90 let a chci zasadit nové třešně, hrušky a meruňky. Zajímá mne, jaké odrůdy v našem kraji budou dobře... celý příspěvek >
Odrůda Hargrant, 20.3.2020
Dobrý den, nemáte někdo zkušenosti s odrůdou Hargrant. Prý má být odolná vůči jarním mrazíkům.Jsem z dolního poberouní a měl jsem již několik meruněk, které po několika letech odešly na virové onemocnění. Tak uvažuji o této, pro mne nové,... celý příspěvek >
Listový škůdce na blumě, 21.7.2019
Během června a července se nám na zahradě na Praze - západ objevil neviditelný škůdce, který ožírá listí různých stromů. Nejprve jsem si všiml, že jeden velký asi 4m keř lísky je úplně bez listí a vedlejší keř vzdálený cca metr je v pořádku. Po čase... celý příspěvek >
Zelená renkloda, 3.11.2018
Dobrý večer, máme na zahradě asi 80 let starou a cca 7 m vysokou renklodu. V posledních letech hodně prosychá a nejvyšší větve se odlamují. Je prý cizosprašná a přesto, že máme jinak na zhradě jen jablka a blumy, stále dobře plodí. Nevím, že by u... celý příspěvek >
Nesamosprašnost, 26.7.2018
Mně jde nyní spíše o to, co na podzim vysadit nového, místo té staré odcházející. Buď Zelenou renklodu či Oulinskou renklodu, kterou vychvaluje Lída.
Nesamosprašnost, 26.7.2018 Obsahuje fotku
4.fotka
Nesamosprašnost, 26.7.2018 Obsahuje fotku
3.foto
Nesamosprašnost, 26.7.2018 Obsahuje fotku
ještě foto
Nesamosprašnost, 26.7.2018 Obsahuje fotku
Bohužel nevím, manželka se domnívá, že se tomu stromu říká renkloda. Připojuji pár fotek, je to asi poslední sklizeň. Strom je velmi křehký a při každém větším větru se něco ulomí.
Nesamosprašnost, 24.7.2018
Mám v botanice velké neznalosti. Domníval jsem se, že cizosprašnost znamená, že někde v blízkosti opylovaného stromu musí být další strom stejného druhu, který ten první opylí pomocí opylovačů - včel. Že se tedy dva stromy vzájemně opylí.
Nesamosprašnost, 24.7.2018
Mám v úmyslu zasadit novou zelenou renklodu, jako náhradu za odcházející starou,  zasazenou ještě před válkou. V popisu stromu jsem se dočetl, že není samosprašná. Bude tam nějaký problém s opylováním? Ta původní měla vždy plodů dost. Děkuji... celý příspěvek >
Kvalitní rotační benzínová sekačka s pojezdem, 13.7.2018
Dobrý večer, pomalu mně odchází stará sekačka a uvažuji o kvalitní sekačce na zahradu o ploše 2500 m2. Je plná keřů a stromů a tak chci něco obratného a s velkým košem. Traktor se tam nevejde. Dosud jsem kupoval sekačky u Mountfieldu a nyní chci... celý příspěvek >
Nemoc růže, 18.5.2018 Obsahuje fotku
Objevily se letos na pnoucí růži výrůstky na listech, viz. foto. Nevíte co to může znamenat a co s tím dělat? Děkuji za radu.
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika