Houbičky a padáčky



Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?)
23.7.2009 14:37

Jistě, takový soused by Vám nejspíše nevadil, neboť Vy sám jste nejspíše takovým sousedem - myšleno zcela neutrálně. Taky by mi Vadila sekačka rachotící každý den u souseda. Ale kdo seká každý den? Taková argumentace je dost zavádějící. 

Pokud máte děti se silnou alergií na traviny a byliny, možná by Vám to již vadilo více. Stejně tak byste nemusel být nadšen z neustálého vytrhávání plevele s vědomím, že jeho největším zdrojem v okolí je váš soused, který Vám tak přidělává práci (z pragmatického pohledu tak vlastně zvyšuje náklady na údržbu vaší zahrady). Přijde mi škoda, že nakonec většina debat o plevelu v trávnících sklouzne k rozložení diskutujících na ty, co trávník udržují více, respektive ty, co to dělají méně (vzájemně se napadající). To samé platí i pro užívání chemie. Do toho se nechci pouštět.

Pokud máte 6 zahrad vedle sebe, z čehož jedna vykazuje vysoké zaplevelení, kdo by se měl komu přizpůsobit?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?), 23.7.2009 14:11

Četl jsem vaše příspěvky výše o obtěžování sousedů, to je pak ale věc názoru, mi nevadí, poletující semena plevele, ale zato by mi vadil soused, co by každé odpoledne rámusil se sekačkou, aby udržel ve formě svůj dokonalý trávník. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?), 23.7.2009 14:37

Jistě, takový soused by Vám nejspíše nevadil, neboť Vy sám jste nejspíše takovým sousedem - myšleno zcela neutrálně. Taky by mi Vadila sekačka rachotící každý den u souseda. Ale kdo seká každý den? Taková argumentace je dost zavádějící. 

Pokud máte děti se silnou alergií na traviny a byliny, možná by Vám to již vadilo více. Stejně tak byste nemusel být nadšen z neustálého vytrhávání plevele s vědomím, že jeho největším zdrojem v okolí je váš soused, který Vám tak přidělává práci (z pragmatického pohledu tak vlastně zvyšuje náklady na údržbu vaší zahrady). Přijde mi škoda, že nakonec většina debat o plevelu v trávnících sklouzne k rozložení diskutujících na ty, co trávník udržují více, respektive ty, co to dělají méně (vzájemně se napadající). To samé platí i pro užívání chemie. Do toho se nechci pouštět.

Pokud máte 6 zahrad vedle sebe, z čehož jedna vykazuje vysoké zaplevelení, kdo by se měl komu přizpůsobit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika