Co s posecenou travou?



Lenka 2 - (42)
3.5.2007 23:33
Já dávám posečenou trávu pod rybízy. Slyšela jsem, že prý by se měla nechávat zavadnout ....? Proč vlastně ?? Já ji tam dávám čerstvou ....
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 148.193 (?), 4.7.2006 17:18
Mám cca 800m2, koupil jsem si komposter ALCO Jumbo 800 (ten větší), seču 2xtý od začátku května, dávám to tam s Urychlovačem kompostu a dobrý. Pořád je do 3/4 plný, jak se to slehne, občas to prosypu hlínou z krtičinců...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 71.22 (?), 5.7.2006 15:26
Co s travou? Stačí sekat často sekačkou bez koše, tráva se rozloží, je to přírodní hnojivo, je třeba sekat,aby byla tráva rovnoměrně rozhozena, když zůstanou chuchvalce, hnije to pod tím. Ale samozřejmě nejde takto sekat vysokou trávu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.2 (?), 24.7.2006 12:29
Kupte si poradnou sekacku s mulcovanim, ja si pred rokem poridil prvni sekacku na nas travnik (ktery jsme dostali od rodicu, 600m2) je to od firmy ToRo (nechci delat reklamu ale koupeno u mountfieldu) ma to nejaky USA patent (proto jsem to nekupoval, to ne) a tam se mulcovani menuje recycler, naseka to na jemno a dosloza zamacka pod travu) az na hlinu, takze i kdyz tam pak chodite v pantoflich, tak na nich zachvili nemate 5cm travy, proste pohoda, ma i bocni vyhazovani nebo seceni do kose (plateneho) - obrovska vyhoda je pojezd, zadny ze zatahnete paku a sekacka vystartuje (je to nebzinova), ale je tam madlo, mna ktere kdyz zatlacite, tak se sekacka rozjede, cim vice tlacite, tim rychleji jede a naopak - takze v realu si pripadate, jako by jsme sekacku pred sebou tlacil, ale de to desne z lehka :)

acemajky@centrum.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Qackosh - (9), 13.8.2006 11:55
V každé časti Prahy je pridělen sběrný dvůr kde by vám měli trávu a zahradni bioodpad bezplatně vzít po prokázání se trvalého bydliště k příslušné části
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.251 (?), 11.9.2006 21:27

Vykašlete se na sekačky, pořiďte si kosu a králíky a můžete sekat jednou za dva měsíce. Navíc na zahradě nemáte zelenou poušť jako při každotýdenním hoblování trávníku sekačkou, ale kus přírody se spoustou živočišstva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenka 2 - (42), 3.5.2007 23:33
Já dávám posečenou trávu pod rybízy. Slyšela jsem, že prý by se měla nechávat zavadnout ....? Proč vlastně ?? Já ji tam dávám čerstvou ....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 82.159 (?), 24.5.2007 12:41
Tento problém jsme též s přítelem řešili asi 5 let. Máme zahradu asi 1000 metrů a kompost jsme měli zaplněný za pár sekání. Problém se vyřešil letos, když stará sekačka skončila a koupili jsme si novou s mulčováním. Též nechci dělat reklamu, ale je opravdu skvělá (Partner 553 trioclip). Přítel je nadšený, že za poměrně málo peněz (stála 10 tis.) je pro něj nyní sekání zábavou. Sekačka má pojezd, takže i v kopcovitém terénu se snadno ovládá. Sekáme jedině s mulčováním, milimetrové kousíčky trávy propadnou až k zemi a na trávníku nic není vidět. Po sekání se klidně projdu bosa a až na zelená chodidla je to super. Navíc si myslím, že mulčování trávníku prospívá, ale je asi nutno sekat často (2xtýdně). Taktéž doba sekání se zkrátila o více než polovinu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 24.5.2007 13:03
Neustálé mulčování bez dalších mech. zásahů do rtávníku není moc dobré. Za pár let to poznáte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 24.5.2007 16:40
Se zvadlou trávou se o něco lépe pracuje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.251 (?), 2.6.2007 23:13
Když se posekaná tráva mulčuje v trávníku, po čase tam vznikne půda bohatá humusem podobně jako třeba v listnatých lesích a tráva bude zahlušována plevely.  Naopak když se posekaná tráva vždy odstraní, živiny se z půdy vyčerpávají, půda je chudá, tráva nemá výživu, hyne a objevují se mechy.  Takže rozumné je tak něco mezi tím. Přebytek posekané trávy by se mohl namulčovat kolem rybízu, malin atd.  Komu nevadí kopec na zahradě, může posekanou trávu dávat na hromadu a provrstvovat hlínou.  Pokud jeden rok udělá třeba kopec metr a půl vysoký, přes zimu kopec slehne na metr, je to ideální místo na zasázení třeba dýní, tykví,  okurek, ale i rajčar a obecně všech zelenin vyžadujících hodně vyhnojenou půdu. Na začátku třetího roku je v hromadě kvalitní kompostovaná půda, která se může dát na záhony nebo do květináčů. Takže v takovém případě budou na zahradě  dvě hromady.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika