Voda ze studny je cítit



host - 129.96 (?)
21.2.2011 9:08

Nevím, co s tím. Zvykl jsem si. Voda do chaty je úplně skvělá. Na chemickém rozboru je kojenecká. Všechny návštěvy si ji odvážejí v kanystrech. Biologický rozbor je rovněž v mezích. Tedy na úrovni 7m studny je skvělý. Takže voda v studni se dále mimo zahradní čerpadlo nekontaminuje. Asi bych musel nechat udělat rozbor na tu první vodu, co vyteče z čerpadla po odstávce. Ale tak se ani odběry dělat nemají. A hlavně bych si nepomohl. Věděl bych co v té první vodě je, ale co s tím, bych nevěděl. Rozhodující je, že na pití do chaty jde voda dobrá.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 159.165 (?), 7.9.2009 12:22, zobrazeno: 28177x

Dobrý den nemá náhodou někdo zkušenosti se zapáchající vodou ze studny? Vodu používám jen jako užitkovou na nádobí a do sprchy. Je to sice jen na chatě a nevím jestli nevadí tak 40 metrová délka od studny, že by v ní voda zahnívala když ji využívám jen víkendu.Hadici mám zakopanou v zemi takže slunce vadit nemůže.Už jsem zkoušel savo. Studená voda je už bez problémů ale jakmile ji ohřeji v bojleru tak je dost cítit. Nevím jestli zkusit koupit nějaký pachový filtr na vodu? Kdyby jste mi někdo poradil byl bych rád. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.250 (?), 7.9.2009 12:58
Na jakou teplotu ohříváte vodu v bojleru? Pokud je to méně než 65 °C, mohou se v bojleru tvořit řasy. Mělo by pomoci čas od času zvednout teplotu na bojleru na 80 °C.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 159.165 (?), 8.9.2009 10:19

Přesnou teplotu nevím ale myslím že určitě jsem neměl 65stupňů a myslel jsem že to dělá ta vyšší teplota tak jsem ji radši snížil, takže naopak ji zkusím zvýšit a uvidím. Díky za radu!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 118.10 (?), 8.12.2009 21:19

S podobným problémem se také potýkám. Způsobují mi to kořeny již dávno pokácené břízy, které stále do vody mezi koncem skruží a skálou rostou. Nepoomáhá nic než mechanické vyčištění. Savo sice na chvíli problém odstraní, ale po čase odumře dvakrát tolik kořenů. Mechanické čištění opakuji tak 1x za pět let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 129.96 (?), 10.3.2010 16:21

Mám starou 7,5m hlubokou kopanou studnu ve skále. Je vyčištěná. Voda odzkoušena jako pitná a jak z pumpy, tak z napojeného Darlingu teče vynikající čistá voda s výbornou chutí. Ale. Do studny mám spuštěn malyš a vyveden tvrdou hadicí 1/2m ze studny. Na ni napojuji zahradní hadici. Vždy po zalévání hadici odpojím. Když však cca 14 dní nepoužívám malyše, tak po zapnutí teče z hadice několik vteřin mírně zakalená voda, která poměrně výrazně zapáchá. Pak už zase teče perfektní voda. Problém je v létě i v zimě. Zkoušel jsem malyše nechat proběhnout vodou ze savem, ale nepomohlo to. Nevíte někdo, čím by to mohlo být? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 83.17 (?), 19.2.2011 18:47
Už jste našel příčinu.Mám podobný problém s vanou 45m hlubokou studni
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 129.96 (?), 21.2.2011 9:08

Nevím, co s tím. Zvykl jsem si. Voda do chaty je úplně skvělá. Na chemickém rozboru je kojenecká. Všechny návštěvy si ji odvážejí v kanystrech. Biologický rozbor je rovněž v mezích. Tedy na úrovni 7m studny je skvělý. Takže voda v studni se dále mimo zahradní čerpadlo nekontaminuje. Asi bych musel nechat udělat rozbor na tu první vodu, co vyteče z čerpadla po odstávce. Ale tak se ani odběry dělat nemají. A hlavně bych si nepomohl. Věděl bych co v té první vodě je, ale co s tím, bych nevěděl. Rozhodující je, že na pití do chaty jde voda dobrá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 194.53 (?), 14.11.2010 22:37

I já mám na chatě tento problém s vodou.Studená voda je bezproblému, ale ohřátá voda jecítit.Způsobují to kořeny od poražených javorů, které zanívají ve studni.Studna byla důkladně vyčistěná, vydezifikovaná a už po týdnu byla ohřátá voda opět cítit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 233.207 (?), 23.2.2011 19:49
Je otázkou, jak byla studna vyčištěná, dnes se do toho pouští spousta "firem", které s tím nemají žádné zkušenosti. Pokud se nejedná o studnařskou firmu, která studny i kope a montuje do nich čerpadla, je výsledek obvykle na snadě. Pokus jsou kořeny mrtvé, měly by se ze studny odstranit, jinak lze těžko mluvit o důkladném vyčištění. Důvodem však může být znečištěná voda, která již do studny přitéká. Mělo by pomoci pravidelné dezinfikování nebo, v nejtěžších případech, zařazení dávkovače dezinfekce do systému (pokud se jedná o biologické znečištění). Stává se však, poslední dobou zejména u vrtů, které mají jímat "spodní čistou vodu", že dojde k navrtání vrstev, které obsahují různé minerály nebo plyny (např. sirovodík), které je velmi složité odstanit a učinit vodu použitelnou. V některých oblastech (karlovarsko) jsou místa, kde jsou tyto problémy plošné. Pokud je původcem problému špatné chemické složení vody, pomůže jen kvalitní filtr s úpravnou (nejméně několik tisíc). V některých případech (často na chatách) je problém v malém odběru vody ze studny. Pokud je dostatečný přítok, je dobré vodu pravidelně odebírat a alespoň jedenkrát ročně vyčerpat co nejvíce vody ze studny (tzv. do dna). A alespoň 2x ročně aplikovat dávku Sava na pitnou vodu nebo používat Sagen.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 210.99 (?), 6.3.2012 20:14

Vaše voda má patrně vyšší obsah manganu.Zde pomůže zřejmě pouze chemická filtrace, ale i přesto bude voda nevábné chuti. Petr Furiš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika