Co připevnit na plot - ochrana proti vzrostlé trávě od souseda?



host - 228.74 (?)
18.7.2017 10:07

Na cizí pozemek??? Vás bych tak chtěla mít za souseda

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
host - 77.142 (?), 18.7.2017 5:33

Díky za tip, ale takovou práci po manželovi opravdu chtít nemůžu. To už bych spíš uvažovala o podhrabových deskách včetně instalace odbornou firmou, mimo vegetační období, aby se neponičily kytky na záhonech u plotů. Co ale s tím obrovským kvantem zámkové dlažby, kterou jsem na zahradu nosila několik let jako pilný mraveneček? :-)

Zkusím kostky splácat maltou, aspoň budu mít víc toho relaxu :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 18.7.2017 6:54

Co připevnit na plot? Tuto debatu v tištěné podobě. Milé osobě-za několik let se- jinak dobrým lidem kolem neodvážila sdělit své výhrady, zbyde voda, slivovice a slimáci, sousedům více klidu a času na koukání na televizi. Vidle se budou lesknout už jen v muzeu. A bude dobře na světě, na celé planetě i v celém vesmíru, ležaté osmičce-dle toho papíru. Pod úvahu z duševní emigrace píši své SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 18.7.2017 8:49

Je okurkáč, taky si z nudy přiložím. Tráva by se sekat měla, alespoň jednou ročně. Dokonce je na to snad i nějaký zákon. Vobtíž je, když se neseče, že za pár let se tam namnoží bodláky a to je pak teprv élent. Postavit - oběsit něco na plot - k plotu proti trávě je blbost. Tráva je všude a bude všude. Proti bodlákům to taky nejde a obecně, nejde to proti ničemu. Co tam nenalítá větrem tam nanosí ptačí havěť. Že si paní kolem domku udělá green je její volba. Ale nemůže - asi nedokáže - jaksi přinutit okolí, aby před tím padlo na zadek. A musí počítat se známou Českou vlastností "...dej ať jí ta koza chcípne...". K osobnosti tazatelky se neprojádřím, jsme lidé různé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.142 (?), 18.7.2017 9:16

No, jako hlavní chybu vidím, že jsme při rekonstrukci chalupy rovnou nenechali postavit i nějaké ty podezívky, prostě nás to nenapadlo. Chalupu i zahradu jsme přebírali v dosti zpustošeném stavu, tehdy se mi zdály sousední zahrady relativně v pořádku :-)

Ale kapku jste mi nasadil brouka. Oprava chalupy, bazén, úpravy zahrady (něco nám dělaly firmy - nicméně i tak jsem do zahrady vložila několik tisíc hodin práce a letos poprvé po pěti letech jedu na dovču jinam než na chalupu) je vše v dost nákladném provedení, takže ta koza možná hraje svou roli... S manželem se na důchod hodláme na chalupu přestěhovat na důchod, tedy z lufťáků se stanou skutečné náplavy. Jak tak čtu některé příspěvky, tk se z toho sousedi asi zvencnou :-) ačkoliv pokud zrovna nesekám trávu (1xza týden), ani o mně neví, nijak jim neškodím ani je neobtěžuju - tolik ještě k poznámce konvalinky, že by se naším odstěhováním všem ulevilo. Ale možná ulevilo, někteří lidi už jdou takoví...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jz77f - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 35.136 (?), 18.7.2017 9:44

Jednoduché: Roundup.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 228.74 (?), 18.7.2017 10:07

Na cizí pozemek??? Vás bych tak chtěla mít za souseda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.98 (?), 18.7.2017 22:53

Tedy paní Marie, nezbývá než smeknout před Vaším klidem a trpělivostí, s jakou reagujete na doslova buranské a skutečně "vidlácké" poznámky a rádobyvtipné prupovídky.

Nejvíc mě na tom zaskočily téměř nenávistné reakce velmi vzdělaných diskutérů, u kterých by člověk předpokládal vysokou míru inteligence běžné, a vzhledem k profesi i té sociální, no a pochopitelně moudrosti, která evidentně kupodivu schází.U těch nevzdělaných to beru jako místní folklor, na který ale nemusí mít slušný člověk žaludek.

Váš problém je vcelku pochopitelný a pokud by mě kdokoliv kvůli němu doporučoval prodat pozemek, doporučil bych mu také řadu zde nepublikovatelných nápadů.

Pokud někdo nezvládá kosit velké výměry luk a tzv.ostatní plochy o kteréžto pozemky nemusí mít zájem nějaký nájemce, dá se to pochopit.Pokud se ale soused nestará o běžnou zahradu, byť jen o její část, je to pit.omec a je jedno jestli rádobystarousedlík či "náplava". Jedná se o totální lenost či rezignaci na běžné činnosti.Jednou či dvakrát za rok dokáže pokosit v zájmu slušnosti a dobrých sousedských vztahů každá "lopata" a pokud na to kašle bude lepší, když se do města radši odkýbluje on/ona.

Vám přeji paní Marie dostatek zdraví a trpělivosti s prací na pozemku která Vás baví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 18.7.2017 23:06

Kdo Vám nakukal, že se tato komunikativní osoba jmenuje Marie? Kdoví čím ona hýbe žlučí sousedům!? Je správné soudit-a odsuzovat jiné bez znalosti jejich pohledu na věc? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 18.7.2017 23:21

Lenost a rezignace? Milí pane, jsou tady lopaty, které mají velké hospodářství a ne už možná pevné zdraví. U některých, světe div se, se možná projevila i celoživotní dřina na polích, kterou si člověk z kanceláře asi jen těžko umí představit. Takže bych byla ráda, kdyby jste je tady nečastoval pito.cema, když už tady kážete o inteligenci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 77.142 (?), 19.7.2017 7:20

Tady asi došlo k omylu - paní Marie myslím psala jen úvodní příspěvek vlákna, většinu těch "protividláckých" jsem psala já, říkejte mi třeba náplava.

Obecně je možné všechno, co píšete - velká hospodářství, podlomené zdraví atd. Ale já jsem si stěžovala na zcela konkrétní okolnosti - běžná výměra zahrad, zahrady jsou vcelku pravidelně sečené (interval řekněme 2 až 4 týdny), jenom se jejich majitelé neobtěžují vysekat trávu a plevele u plotů, kde nechávají jakousi hradbu z nechutných rostlin, včetně obřích kopřiv - těm se poblíž mých pečlivě hnojených záhonků zvlášť dobře daří a s chutí do nich prokořeňují.  O důvodech jednání sousedů lze jen spekulovat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika