Co připevnit na plot - ochrana proti vzrostlé trávě od souseda?



host - 77.142 (?)
18.7.2017 5:33

Díky za tip, ale takovou práci po manželovi opravdu chtít nemůžu. To už bych spíš uvažovala o podhrabových deskách včetně instalace odbornou firmou, mimo vegetační období, aby se neponičily kytky na záhonech u plotů. Co ale s tím obrovským kvantem zámkové dlažby, kterou jsem na zahradu nosila několik let jako pilný mraveneček? :-)

Zkusím kostky splácat maltou, aspoň budu mít víc toho relaxu :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
host - 77.142 (?), 18.7.2017 5:33

Díky za tip, ale takovou práci po manželovi opravdu chtít nemůžu. To už bych spíš uvažovala o podhrabových deskách včetně instalace odbornou firmou, mimo vegetační období, aby se neponičily kytky na záhonech u plotů. Co ale s tím obrovským kvantem zámkové dlažby, kterou jsem na zahradu nosila několik let jako pilný mraveneček? :-)

Zkusím kostky splácat maltou, aspoň budu mít víc toho relaxu :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 18.7.2017 6:54

Co připevnit na plot? Tuto debatu v tištěné podobě. Milé osobě-za několik let se- jinak dobrým lidem kolem neodvážila sdělit své výhrady, zbyde voda, slivovice a slimáci, sousedům více klidu a času na koukání na televizi. Vidle se budou lesknout už jen v muzeu. A bude dobře na světě, na celé planetě i v celém vesmíru, ležaté osmičce-dle toho papíru. Pod úvahu z duševní emigrace píši své SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 9.135 (?), 18.7.2017 8:49

Je okurkáč, taky si z nudy přiložím. Tráva by se sekat měla, alespoň jednou ročně. Dokonce je na to snad i nějaký zákon. Vobtíž je, když se neseče, že za pár let se tam namnoží bodláky a to je pak teprv élent. Postavit - oběsit něco na plot - k plotu proti trávě je blbost. Tráva je všude a bude všude. Proti bodlákům to taky nejde a obecně, nejde to proti ničemu. Co tam nenalítá větrem tam nanosí ptačí havěť. Že si paní kolem domku udělá green je její volba. Ale nemůže - asi nedokáže - jaksi přinutit okolí, aby před tím padlo na zadek. A musí počítat se známou Českou vlastností "...dej ať jí ta koza chcípne...". K osobnosti tazatelky se neprojádřím, jsme lidé různé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.142 (?), 18.7.2017 9:16

No, jako hlavní chybu vidím, že jsme při rekonstrukci chalupy rovnou nenechali postavit i nějaké ty podezívky, prostě nás to nenapadlo. Chalupu i zahradu jsme přebírali v dosti zpustošeném stavu, tehdy se mi zdály sousední zahrady relativně v pořádku :-)

Ale kapku jste mi nasadil brouka. Oprava chalupy, bazén, úpravy zahrady (něco nám dělaly firmy - nicméně i tak jsem do zahrady vložila několik tisíc hodin práce a letos poprvé po pěti letech jedu na dovču jinam než na chalupu) je vše v dost nákladném provedení, takže ta koza možná hraje svou roli... S manželem se na důchod hodláme na chalupu přestěhovat na důchod, tedy z lufťáků se stanou skutečné náplavy. Jak tak čtu některé příspěvky, tk se z toho sousedi asi zvencnou :-) ačkoliv pokud zrovna nesekám trávu (1xza týden), ani o mně neví, nijak jim neškodím ani je neobtěžuju - tolik ještě k poznámce konvalinky, že by se naším odstěhováním všem ulevilo. Ale možná ulevilo, někteří lidi už jdou takoví...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jz77f - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 35.136 (?), 18.7.2017 9:44

Jednoduché: Roundup.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 228.74 (?), 18.7.2017 10:07

Na cizí pozemek??? Vás bych tak chtěla mít za souseda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.98 (?), 18.7.2017 22:53

Tedy paní Marie, nezbývá než smeknout před Vaším klidem a trpělivostí, s jakou reagujete na doslova buranské a skutečně "vidlácké" poznámky a rádobyvtipné prupovídky.

Nejvíc mě na tom zaskočily téměř nenávistné reakce velmi vzdělaných diskutérů, u kterých by člověk předpokládal vysokou míru inteligence běžné, a vzhledem k profesi i té sociální, no a pochopitelně moudrosti, která evidentně kupodivu schází.U těch nevzdělaných to beru jako místní folklor, na který ale nemusí mít slušný člověk žaludek.

Váš problém je vcelku pochopitelný a pokud by mě kdokoliv kvůli němu doporučoval prodat pozemek, doporučil bych mu také řadu zde nepublikovatelných nápadů.

Pokud někdo nezvládá kosit velké výměry luk a tzv.ostatní plochy o kteréžto pozemky nemusí mít zájem nějaký nájemce, dá se to pochopit.Pokud se ale soused nestará o běžnou zahradu, byť jen o její část, je to pit.omec a je jedno jestli rádobystarousedlík či "náplava". Jedná se o totální lenost či rezignaci na běžné činnosti.Jednou či dvakrát za rok dokáže pokosit v zájmu slušnosti a dobrých sousedských vztahů každá "lopata" a pokud na to kašle bude lepší, když se do města radši odkýbluje on/ona.

Vám přeji paní Marie dostatek zdraví a trpělivosti s prací na pozemku která Vás baví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 18.7.2017 23:06

Kdo Vám nakukal, že se tato komunikativní osoba jmenuje Marie? Kdoví čím ona hýbe žlučí sousedům!? Je správné soudit-a odsuzovat jiné bez znalosti jejich pohledu na věc? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 18.7.2017 23:21

Lenost a rezignace? Milí pane, jsou tady lopaty, které mají velké hospodářství a ne už možná pevné zdraví. U některých, světe div se, se možná projevila i celoživotní dřina na polích, kterou si člověk z kanceláře asi jen těžko umí představit. Takže bych byla ráda, kdyby jste je tady nečastoval pito.cema, když už tady kážete o inteligenci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 77.142 (?), 19.7.2017 7:20

Tady asi došlo k omylu - paní Marie myslím psala jen úvodní příspěvek vlákna, většinu těch "protividláckých" jsem psala já, říkejte mi třeba náplava.

Obecně je možné všechno, co píšete - velká hospodářství, podlomené zdraví atd. Ale já jsem si stěžovala na zcela konkrétní okolnosti - běžná výměra zahrad, zahrady jsou vcelku pravidelně sečené (interval řekněme 2 až 4 týdny), jenom se jejich majitelé neobtěžují vysekat trávu a plevele u plotů, kde nechávají jakousi hradbu z nechutných rostlin, včetně obřích kopřiv - těm se poblíž mých pečlivě hnojených záhonků zvlášť dobře daří a s chutí do nich prokořeňují.  O důvodech jednání sousedů lze jen spekulovat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika