Zahradní jezírko od píky



host - 3.155 (?)
12.7.2019 9:50

Kolik ti jeseteři měří? Odhaduji to z fotky na 12-15 cm.

Nevím, co je to na fotce za druh jesetera (nebo jsou to hybridi?), ale třeba jeseter malý dorůstá v dospělosti 1,2 metru a má nějakých 15-20 kg váhy.

Do jezírka se množství ryb počítá pro dospělé kusy ryb, ne pro potěr. Nebo je to jinak?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 2.164 (?), 9.7.2019 23:37, zobrazeno: 5608x

Ahoj, rozhodli jsme se pro vybudování jezírka a chov rybek, KOI a Jeseteru. Snad není pozdě. Chci se zeptat na vaše rady, jaký tvar, reliéf, hloubka, kámen nebo jen fólie atd. Asi největší problém vidím u filtrace, jelikož máme zahradu skoro bez elektřiny, tím skoro myslím 1 venkovní zásuvku na terase. Chtěl jsem to vyřešit solární filtrací PRÉMIUM 2500/50 ale jak jsem pročítal info o filtracích hned mi došlo že ten výkon je hodně slabý na mých plánovaných 6m³. A absence UV lampy bez které to stejně asi nepůjde že? Ta už proud potřebuje. No a nakonec jsem skončil u OASE BioSmart Set 36000, píšou pro zarybnění chovnými rybami 9m³. Ale taky má 11000l/h průtok a já se dočetl že pro takový chov je uveden vzorec 1m³=1000l/h tedy tahle by měla zvládnout až 11m³. Nakonec plánují 2,5x2,5x1,5m=9600L prostě do 10m³ bude to dostatečný výkon když za necelou hodinu se jezírko celé přefiltruje? Plánují 3-5 KOI prý je dobrý chov od 5 kusů a 1-2 jesetery malý albín a možná hvězdnatý, nářadí zavojnatky.U UV lampy bude taky rezerva 6W ;-) Mno a tedy ptám se jak vyřešit to zapojení filtrace. Je to nějak vodotěsné na kabeláž? Je venkovní zásuvka uspůsobena dešti? Když bude kabel v zásuvce a bude pršet hrozí něco? Je to trošku pod střechou sedlové střechy 30cm převis když prší normálně tak zasuvce nenaprší + 30cm nad terasou. Jinak půjdu určitě do kaučukové fólie a geotextilie asi 500g tě bílé žádná bavlna ;-) jen máme hodně kamenitou půdu takže to bude opruz to kopání možná asi bagr lepší. Dá se ta kaučuková fólie pěkně tvarovat? kameny dávat nebudu vím že je to pěkné první den ale zase nechci aby ta fólie byla zmuchlaná na každém rohu a lepit se mi to taky nechce. Nevím kdo to dělá a kolik to stojí jestli víte o někom budu rád. Zatím asi vše děkuji za blbé dotazy.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 18.34 (?), 10.7.2019 21:11

Myslím že solární řešení pro filtraci jako takovou není vhodné řešení.  U té potřebujete stálý a spoelhlivý chod a tady bych se na solár asi spolehnout nechtěl...
Pro uvedený objem je filtr vhodný, pokud bude jezírko alespoň trochu slušně postaveno tak to bude fungovat. Dovedl bych si představit i jiné, silnější řešení, hlavně co se typu čerpadla týče. Na to v té sadě nepůjde připojit skimmer, nebo ne moc snadno a to je za mě trochu vada na kráse.
Každé zařízení ze setu co uvádíte - tzn. UV lampa a čerpadlo - je vybavena klasickou vidlicí a ta by měla končit v nějaké zásuvce se stupněm krytí IP44 nebo lepším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 2.164 (?), 10.7.2019 23:10
A je ten skimmer opravdu užitečný? Neudělá stejnou službu výlov síťkou? Jezírko 2,5m na 2.5m hloubka 15-1,7m. Geotextilie 500g + kaučuk fólie 1mm. Myslíte že jí vytvarují tak aby tam nebyli nějaké škaredé vzduchové bubliny kdy tvar jezírka nebude nějak divoky? Je lepši mít čerpadlo v nejhlubším místě na jedné straně a filtrací vodopád na straně druhé? Pro lepší cirkulaci snad?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 18.34 (?), 11.7.2019 10:07

Pokud zvládnete lovit síťkou 24 hodin denně, 7 dní v týdnu - tak pak bude skimmer opravdu zbytečný :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Majan - (5) - 20.84 (?), 12.7.2019 8:51

Doporučuji spodní výpusť (gula) a horní skimmer. Osobně považuji skimmer za důležitější a přínosnější a kdybych si měl vybírat pouze jeden přítok do filtrace, tak bych volil přítok přes skimmer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 250.122 (?), 11.7.2019 7:48

Zajimave informace. Jen doplnim, mame male jezirko z kaucukove folie, skladala se docela hrozne, protoze je kulate z pneumatiky od traktoru, tak pripomina skladanou sukni.

Aktualne sme dokoncili projekt aquaponickeho skleniku, ve sklepe pod nim mame 7 kubiku jezirko s 200 jeseterama. Vodu protaci cerpadlo cca 500l za hodinu a filtraci to bohate staci. Voda je cista. Stratifikacni proudeni v bazenku funguje dokonale i diky tomu ze se voda ohreje v trubkach a teplejsi nepada zpatky ke dnu. U jezirka venku bych to videl tak, ze cerpate studenou vodu ode dna a studenou zase vracite. Vodu nad stratifikacni vrstvou tak menit nebudete. V tom vidim vyhodu skimeru, ze muzete vodu brat ode dna i z hladiny.

Fotogalerie AQP skleniku je na rajce.idnes.cz. Zadat do hledani aquaponie zvladne kazdy, linkovat se to tu nesmi



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 2.164 (?), 11.7.2019 23:04
Taky docela nerozumím těm čislům u filtračních setu např filtr průtok 16000l/h čerpadlo 15600l/h a UV lampa 8000. Co to znamená v praxi. Že čerpadlo pojede bomby na 15600 a u UV lampy se to zpomalí na 8000 protože větří průtok nemá(nedává) a pak i kdy filtr umí 16000 tak bude vypouštět jen 8000 vinou UV nebo to zase nějak koupelně zrychlí Ta pneu super ale k čemu mi to je? V 7m³ 200 jeseterů? Prosím foto :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 250.122 (?), 12.7.2019 8:58

V 7 kubiku 200 jeseteru nic neni, vsichni chovatele se shoduji ze to na ten objem je velmi malo. Videl sem 800 jeseteru v nadrzi 4 kubiky a nejak tam preplneno nebylo. Jen se to musi zvladnout technicky


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 2.164 (?), 12.7.2019 9:33
A já se dočetl že jeden dospělý Koi na 1m3 dám jich tedy zatím 5 a 2 jesetery na 10m³. Chtěl jsem i Karasy zlaté ale prý se nedoporučují u koi. Mě už s tě filtrace jebne nevím jak to namíchat aby to byla vyvážená sestava. Prý stačí výkon čerpadla děleno 2 na velikost jezirka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 3.155 (?), 12.7.2019 9:50

Kolik ti jeseteři měří? Odhaduji to z fotky na 12-15 cm.

Nevím, co je to na fotce za druh jesetera (nebo jsou to hybridi?), ale třeba jeseter malý dorůstá v dospělosti 1,2 metru a má nějakých 15-20 kg váhy.

Do jezírka se množství ryb počítá pro dospělé kusy ryb, ne pro potěr. Nebo je to jinak?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika