Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ahoj, rozhodli jsme se pro vybudování jezírka a chov rybek, KOI a Jeseteru. Snad není pozdě. Chci se zeptat na vaše rady, jaký tvar, reliéf, hloubka, kámen nebo jen fólie atd. Asi největší problém vidím u filtrace, jelikož máme zahradu skoro bez elektřiny, tím skoro myslím 1 venkovní zásuvku na terase. Chtěl jsem to vyřešit solární filtrací PRÉMIUM 2500/50 ale jak jsem pročítal info o filtracích hned mi došlo že ten výkon je hodně slabý na mých plánovaných 6m³. A absence UV lampy bez které to stejně asi nepůjde že? Ta už proud potřebuje. No a nakonec jsem skončil u OASE BioSmart Set 36000, píšou pro zarybnění chovnými rybami 9m³. Ale taky má 11000l/h průtok a já se dočetl že pro takový chov je uveden vzorec 1m³=1000l/h tedy tahle by měla zvládnout až 11m³. Nakonec plánují 2,5x2,5x1,5m=9600L prostě do 10m³ bude to dostatečný výkon když za necelou hodinu se jezírko celé přefiltruje? Plánují 3-5 KOI prý je dobrý chov od 5 kusů a 1-2 jesetery malý albín a možná hvězdnatý, nářadí zavojnatky.U UV lampy bude taky rezerva 6W ;-) Mno a tedy ptám se jak vyřešit to zapojení filtrace. Je to nějak vodotěsné na kabeláž? Je venkovní zásuvka uspůsobena dešti? Když bude kabel v zásuvce a bude pršet hrozí něco? Je to trošku pod střechou sedlové střechy 30cm převis když prší normálně tak zasuvce nenaprší + 30cm nad terasou. Jinak půjdu určitě do kaučukové fólie a geotextilie asi 500g tě bílé žádná bavlna ;-) jen máme hodně kamenitou půdu takže to bude opruz to kopání možná asi bagr lepší. Dá se ta kaučuková fólie pěkně tvarovat? kameny dávat nebudu vím že je to pěkné první den ale zase nechci aby ta fólie byla zmuchlaná na každém rohu a lepit se mi to taky nechce. Nevím kdo to dělá a kolik to stojí jestli víte o někom budu rád. Zatím asi vše děkuji za blbé dotazy.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika