Domeček na stromě - zahradní domek pro děti



host - 177.36 (?)
23.12.2018 23:50

Rád se tu podělím také s domečkem, který jsem postavil pro vnoučátka. Spoustu času jsem strávil na internetu a hledal inspiraci. Máme na zahradě hodně starou hrušku a to byla výzva. Původně jsem chtěl postavit něco menšího. Dcera mi ale řekla, že tam bude spát i s dětmi, tak jsem to musel přehodnotit. Samotný domek je 180cm x 2500cm a vysoký v hřebenu má 220cm. Okolo je ještě veranda s ochozem. K mé radosti je hojně využíván a nejen vlastními dětmi.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 45.2 (?), 4.7.2010 18:36, zobrazeno: 36817x

Dobrý den, prosíme o radu ohledně výstavby (výroby) zahradního domečku. Chtěli bychom vyrobit nějaký domek (klidně i na stromě) pro naše dvě ratolesti ve věku 6 a 2 roky - k jejich srpnovým narozeninám. U domečku bychom rádi schůdy, skluzavku,...  Máte někdo s takovýmto domeček zkušenosti...?? Pokud ano, můžeme poprosit o radu, návrhy, náčrtky, fotky, postupy,... byli bychom Vám vděční. Moc díky.. Eva a Zdeněk huuuuu@seznam.cz

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.168 (?), 22.7.2010 9:29

Jen poznámka k tomu stromu - pokud není suchý, tak cpát na něj domeček je prasárna!

Jinak koukejte po zahradách a dětských hřištích... Asi je lepší domeček a klouzačka samostatně (klouzačka klasické A z kulatiny). Nebo domeček udělat na kuřích nohách a klouzačku z něj. Základ z kulatiny a na to prkna  (hladké palubky), všechno hoblované a natřené něčím na co děti můžou sahat (nebo to okusovat ;)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.29 (?), 31.7.2011 7:53

Moje dcera má takovej malej altánek na strej hrušce.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.161 (?), 31.7.2011 10:32

domek uděláte jednoduše- 4 x 3metrová kulatina, navrtat do země, obýt palubkama dle fantazie, skluzavku koupit na bazaru, nebo aukru. Stačí si dát do vyhledávače dětský domeček a je to. Myslím, že záleží jen na vaší fantazii, na to ani žádné plánky nepotřebujete.. já dělal děckám děcký domeček, ze dvou palet a trochy palubek... takže- mrkněte na net, kupte dřevo a hurá do práce...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 177.36 (?), 23.12.2018 23:50

Rád se tu podělím také s domečkem, který jsem postavil pro vnoučátka. Spoustu času jsem strávil na internetu a hledal inspiraci. Máme na zahradě hodně starou hrušku a to byla výzva. Původně jsem chtěl postavit něco menšího. Dcera mi ale řekla, že tam bude spát i s dětmi, tak jsem to musel přehodnotit. Samotný domek je 180cm x 2500cm a vysoký v hřebenu má 220cm. Okolo je ještě veranda s ochozem. K mé radosti je hojně využíván a nejen vlastními dětmi.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.131 (?), 24.12.2018 7:14
177.36: Impozantné! Ako z filmu o Tarzanovi. A impozantná je aj tá hruška, musí mať aspoň 80 rokov (?). IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 177.36 (?), 24.12.2018 20:36

Děkuji za pochvalu. Hruška je asi starší. Předkové tvrdí, že jí pamatují už jen v této podobě. Tak bude mít více jak 100 let. Sice ještě žije a i rodí, ale je už značně prohnilá. Musel jsem některé suché větve ořezat, abych jí odlechčil.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
lajci - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 4.22 (?), 10.1.2019 7:39
Niečo prírodné pre naše deti sme postavili a odvtedy sa u nás hraje celá dedina
Domček pre deti
Domček pre deti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 208.127 (?), 28.6.2015 21:16

Dobrý den,

také jsem chtěl posatvit dětem domeček na zahradě. A v zimě jsme po večerech četli Vlaštovky a Amazonky od A. Ransome. Nakonec z toho vyšel takový nápad.. Nejlepší na tom celém bylo, že jsme to stavěli společně s dětmi. Tehdy 3 a 8, dnes 4 a 9. Máme z toho spoustu skvělých zážitků. Hrozně moc jsme si užili i to plánování, kde bude skluzavka, kde provazový most, apod. No a pak měření, řezání, vrtání, bouchání. Ráj pro 3 letého kluka :-)

Určitě to není dokonalé (jsem kravaťák smiley), ale myslím, že vzpomínky z dětství budou mít docela prima wink.

David

Naše loď Paví oko :-)
Naše loď Paví oko :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika