Železitá voda ze studny



LordMirdas - (28) - 22.142 (?)
8.8.2010 17:43

Asi tak nejak bychto videl i ja. Mam bazen 20m3 na pusteny mestskou vodou primo z radu a ma trochu vyssi PH asi 7,8, ale v dubnu jsem bazen napustil a jedine co delam s vodou je za tam davam nejake ty tablety 3v1. PH jsem upravoval jen jednou ale za dva dny bylo zase na 7,8 tak ho jen obcas sleduji ale je porad stabilne 7,8 tak se do toho radeji nevrtam. Voda ma porad 30 stupnu a je doslova kristalove pruzracna - proste nadhera a kazdy kdo prijde tak mi ji chvali. Napusteni me vyslo asi na 500,- a mam pokoj. Nechapu jak nekteri resi vselijake problemy zejmena ti. kteri napousteji bazen ze studny. Proste si nechejte vodu dovezt pokud nemate mestsky vodovod a mate klid. Na jare az budu muset vodu dopustit tak ji zase napustim z radu a ne ze studny i kdyz mam vody dost a vim ze budu mit celej rok klid a starosti z bazenem minimalni vlastne jen ty bezn jako obcas sesbirat po hladine nejake smeti. Zdar Mirek S

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 74.2 (?), 17.7.2010 21:39

Dobry vecer, a co by ste mi poradili na kyselinu chlorovodikovu(31 percent),mam v bazene vodu zo studne, pH mi stale vyskakuje po chemii pH- znovu na 8.Niekde som citala, ze sa to da ustalit prave touto kyselinou.Nie je nebezpecna?Ma uz niekto z tymto skusenost?Dakujem za odpovede.Iva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 5.155 (?), 5.8.2010 9:24

Zdravím, lepší bude opravdu používat ty kyseliny fosforečné nebo sírové - s vápenatými sloučeninami pak budou vznikat neškodné sírany nabo fosforečnany - než soli chloridů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 172.128 (?), 14.6.2016 23:39

Chlorid vápenatý je na rozdíl od síranu vápenatého (vlastně "sádry") velmi dobře rozpustný ve vodě. Takže cholorovodíkovkou sice zásadité vápenaté soli zneutralizujete, ale zůstávají v bazénu jako iontový roztok. Naproti tomu při použítí kyseliny sírové nebo fosforečné vznikají těžko rozpustné soli, které lze odsát (po vyvločkování) případně odfiltrovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.76 (?), 14.8.2009 9:15

Dobrý den, máme úplně stejný problém, koupili jsme si bazén a také napouštíme ze studny kde je železitá voda, občas do studny nalijeme SAVO do bazénů, trochu to pomáhá, alespoň proti zápachu, jinak bazén čistíme pískovou filtrací.Je skvělá, opravdu vodu vyčistí do průzračna, ale je to dlouhá cesta bojů, manžel říká, že ho bazén stojí půl života.CHce to trpělivost, používáme chlor shok, občas měříme Ph, a neustále čistíme písek ve filtraci.S pozdravem JK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bedrich Tichý - (10) - 81.38 (?), 8.6.2010 22:08
Dopručuji večer po koupaní nadávkovat manganistan /koupíte v lekárně popřípadě u veterináře/dávka 2 gramy na 1000 litru ráno nadávkujte peroxid vodíku v dávce 5ml 1000 litru.Hypermangan zreaguje železo ale i řasu a peroxid zreaguje zbytky manganistanu.Tak že voda je pruzračně čistá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 88.117 (?), 10.6.2010 11:09

A po přidání manganistanu filtruji a po přidání peroxidu taky? Máme vodu zeleno-bílou, už je v ní spousta chemie a výsledek stále stejný. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 10.6.2010 18:33

Dopručuji večer po koupaní nadávkovat manganistan /koupíte v lekárně popřípadě u veterináře/dávka 2 gramy...

Manganistan draselný (nebo chcete-li hypermangan) je oxidační činidlo podobně jako chlor. Používáte-li chlorovou chemii (tedy Savo nebo tablety),  měli byste se dostat se stejnému výsledku - je zcela lhostejné, jestli oxidujete chlorem nebo manganistanem a já osobně bych další sajrajt do bazénu nechtěl.

Co však lhostejné není, jsou vedlejší reakční produkty hypermanganu - ten se redukuje na burel, který je podle posledních výzkumů prokázaným kancerogenem (tedy kategorie Ia podle klasifikace Int. Ag. for Research on Cancer) a i když je nerozpustný,  tuhle látku bych v bazénu nechtěl...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 174.134 (?), 8.8.2010 16:34

Spočítejte si, zda není opravdu levnější napustit bazén vodou z vodovodu, kubík stojí i se stočným kolem 46 Kč, takže bazén 6x3 m hloubka 150 cm za 1242. Napustíte to jednou za sezonu, pak se dopouští minimum.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
LordMirdas - (28) - 22.142 (?), 8.8.2010 17:43

Asi tak nejak bychto videl i ja. Mam bazen 20m3 na pusteny mestskou vodou primo z radu a ma trochu vyssi PH asi 7,8, ale v dubnu jsem bazen napustil a jedine co delam s vodou je za tam davam nejake ty tablety 3v1. PH jsem upravoval jen jednou ale za dva dny bylo zase na 7,8 tak ho jen obcas sleduji ale je porad stabilne 7,8 tak se do toho radeji nevrtam. Voda ma porad 30 stupnu a je doslova kristalove pruzracna - proste nadhera a kazdy kdo prijde tak mi ji chvali. Napusteni me vyslo asi na 500,- a mam pokoj. Nechapu jak nekteri resi vselijake problemy zejmena ti. kteri napousteji bazen ze studny. Proste si nechejte vodu dovezt pokud nemate mestsky vodovod a mate klid. Na jare az budu muset vodu dopustit tak ji zase napustim z radu a ne ze studny i kdyz mam vody dost a vim ze budu mit celej rok klid a starosti z bazenem minimalni vlastne jen ty bezn jako obcas sesbirat po hladine nejake smeti. Zdar Mirek S

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosalinda - (18) - 218.253 (?), 19.8.2010 0:08

Dobrý večer, píšete, že máte bazén napuštěný městskou vodou z řadu, ale my bohužel na chalupě takovou možnost nemáme. Není voda na pozemek přivedená. Když nám před třemi lety montovali od Mountfieldu bazén, doporučili nám dovozce vody. Cisterna 6m3 stála skoro 3tisíce. Takže by to bylo 5 cisteren po třech tisících. Máme bazém skoro 30m3. Ona totiž není tak drahá voda, jako dovoz.  Takže jsme museli zavolat hasiče a ty nám dovezli vodu z Labe. Byla hrozná, ale ujistili nás, že se vyčistí. Po týdnu byla téměř čistá. Ale netrvalo to dlouho a začala zelenat. Měli jsme také problémy s vysokým pH, dávala jsem pH-, tablety, chlor šok, vločkovač ap., všude mi radili něco jiného. Stálo nás to spoutu peněz, ale nic moc nepomáhalo. Pak mi známý poradil chlornan (10l kanystr asi 200,-Kč) a na snížení pH kyselinu sírovou. Od té doby nemáme s vodou problémy. Musí se to ale hlídat a měřit. Když se pH zvýší, dám 1 l kyseliny a asi 2 l chlornanu. I v těch vedrech byla voda krásně čistá. Jinak doplňujeme vodu ze studny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika