Písková filtrace Bestway



host - 230.7 (?)
4.9.2012 15:35

Po 2 sezoně kdy mám filtraci Bestway jsem získal zkušenosti takové že ji nemohu doporučut nikomu.Cena byla nějak kolem 3600 a měl jsem raději přidat.Tato filtrace je hračka u které po krátkem čase praskla hadice a po roce 2 zbývající.Čerpadlo je již poměrně hlučné což bude obnášet výměnu keramické hřídelky+ možná také i vrtulky s rotorem.Mimo to, že vypadá hezky na dlouhou dobu není! Nejde na ní připojit normální hadice s průměrem 32 mm ale musí se ke každé hadici koupit redukce za 99Kč+poštovné a moc se divím proč nakupují takové zmetky v zahraničí...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
host - 210.193 (?), 26.11.2008 21:57, zobrazeno: 61273x

3028 l/hod, máte prosím někdo zkušenosti z touto filtrací. Je nyní za rozumnou cenu do 3000,- a nevím jak bude fungovat mám bazén 6 m3 nadzemní prstencový a kartuš už je děs a voda taky. Prosím o zkušenost. díky JJ

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 190.103 (?), 28.1.2009 20:45

Teď už se prodává za 3500 a také nemůžu sehnat nějaké reference zda je tato písková fitrace dobrá... budeme mít bazém asi 9 m3. Snad se někdo ozve kdo s ní má zkušenosti. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.71 (?), 3.2.2009 17:08

Tuto filtraci nedoporučuji!!! Má mizerný výkon a její životnost se dá odhadnout na 2 sezóny. Motor je o něco větší než u klasické kartušové filtrace, ale na stejném principu, takže za chvíli budete hledat lopatky. Navíc špatně těsní horní a spodní díl (nádoba s pískem - směš.ventil). Mám ji doma a sezónu a měním za výkonější. Takže záleží na vás :-)  Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 57.195 (?), 27.5.2009 19:50

Také ji nedoporučuji, filtrace vydržela jen 1 sezonu, letos po 14 dnech provozu nejede čerpadlo (je to asi čína=s prominutím shit). Při reklamaci TV Prod.*****  servisní technik naznal, že je to chyba obsluhy..., a nejlepší je na tom to, že na 6 cestným ventilu se jim ulomila páka. Takže nekupovat, jen v případě nouze. Laďa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 62.242 (?), 27.7.2010 12:22

není to to prave, uražená řídíci lopatka, motor jsem musel vyměnit za čerpadlo, a teď nemohu sehnat ulomenou objímku na výstup hadice (nemá totiž G zavit, takže žádná náhrada přes obchod s instalatersvím není!)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 60.5 (?), 23.5.2011 12:17

V žádném případě nedoporučuji.

Praskají nádoby na písek, nejde utěsnit.

Spálený motor a další závady.

Po jedné sezoně zcela na vyhození.

Vyhozené peníze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.7 (?), 4.9.2012 15:35

Po 2 sezoně kdy mám filtraci Bestway jsem získal zkušenosti takové že ji nemohu doporučut nikomu.Cena byla nějak kolem 3600 a měl jsem raději přidat.Tato filtrace je hračka u které po krátkem čase praskla hadice a po roce 2 zbývající.Čerpadlo je již poměrně hlučné což bude obnášet výměnu keramické hřídelky+ možná také i vrtulky s rotorem.Mimo to, že vypadá hezky na dlouhou dobu není! Nejde na ní připojit normální hadice s průměrem 32 mm ale musí se ke každé hadici koupit redukce za 99Kč+poštovné a moc se divím proč nakupují takové zmetky v zahraničí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 23.234 (?), 22.6.2017 10:10

Plně s Vámi souhlasím, dopadla jsem stejně, filtraci nedoporučuji nikomu, po prvním roce odchází, náhradní díly se moc těžko shání, prvně odešly hadice, pak horní příruba a teď i obruč nádoby. je to šmejd I. třídy, už bych si tuto filtraci v životě nekoupila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 3.2.2009 17:29

Tak my ji používali dvě sezony a proti původní kartušové je mnohem lepší.Jsme s ní zatím spokojeni a vyčistí bazén o prům. 3,6m dobře.Kartušová musela být ve vedrech puštěna téměř pořád a pískové stačí 2 hod. denně.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.15 (?), 4.2.2009 12:11

Mám ji rok a zatím mi na ní nejvíc vadí ta zmíňovaná netěsnost - ať se to přitáhne prstencem sebelépe, kape to. 
Je to ale výhrada z pohledu perfekcionisty - jsem rád, když vše funguje jak má - to cvrndání udělá pár deci za hodinu, takže v celkových bilancích je to irreleventní. (Problém bude asi v malé tuhosti toho prstence - myslím, že hliník by byl lepší - nedá se tohle někde koupit??)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika