Písková filtrace Bestway



tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.15 (?)
4.2.2009 12:11

Mám ji rok a zatím mi na ní nejvíc vadí ta zmíňovaná netěsnost - ať se to přitáhne prstencem sebelépe, kape to. 
Je to ale výhrada z pohledu perfekcionisty - jsem rád, když vše funguje jak má - to cvrndání udělá pár deci za hodinu, takže v celkových bilancích je to irreleventní. (Problém bude asi v malé tuhosti toho prstence - myslím, že hliník by byl lepší - nedá se tohle někde koupit??)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
host - 210.193 (?), 26.11.2008 21:57, zobrazeno: 61215x

3028 l/hod, máte prosím někdo zkušenosti z touto filtrací. Je nyní za rozumnou cenu do 3000,- a nevím jak bude fungovat mám bazén 6 m3 nadzemní prstencový a kartuš už je děs a voda taky. Prosím o zkušenost. díky JJ

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 190.103 (?), 28.1.2009 20:45

Teď už se prodává za 3500 a také nemůžu sehnat nějaké reference zda je tato písková fitrace dobrá... budeme mít bazém asi 9 m3. Snad se někdo ozve kdo s ní má zkušenosti. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.71 (?), 3.2.2009 17:08

Tuto filtraci nedoporučuji!!! Má mizerný výkon a její životnost se dá odhadnout na 2 sezóny. Motor je o něco větší než u klasické kartušové filtrace, ale na stejném principu, takže za chvíli budete hledat lopatky. Navíc špatně těsní horní a spodní díl (nádoba s pískem - směš.ventil). Mám ji doma a sezónu a měním za výkonější. Takže záleží na vás :-)  Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 57.195 (?), 27.5.2009 19:50

Také ji nedoporučuji, filtrace vydržela jen 1 sezonu, letos po 14 dnech provozu nejede čerpadlo (je to asi čína=s prominutím shit). Při reklamaci TV Prod.*****  servisní technik naznal, že je to chyba obsluhy..., a nejlepší je na tom to, že na 6 cestným ventilu se jim ulomila páka. Takže nekupovat, jen v případě nouze. Laďa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 62.242 (?), 27.7.2010 12:22

není to to prave, uražená řídíci lopatka, motor jsem musel vyměnit za čerpadlo, a teď nemohu sehnat ulomenou objímku na výstup hadice (nemá totiž G zavit, takže žádná náhrada přes obchod s instalatersvím není!)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 60.5 (?), 23.5.2011 12:17

V žádném případě nedoporučuji.

Praskají nádoby na písek, nejde utěsnit.

Spálený motor a další závady.

Po jedné sezoně zcela na vyhození.

Vyhozené peníze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.7 (?), 4.9.2012 15:35

Po 2 sezoně kdy mám filtraci Bestway jsem získal zkušenosti takové že ji nemohu doporučut nikomu.Cena byla nějak kolem 3600 a měl jsem raději přidat.Tato filtrace je hračka u které po krátkem čase praskla hadice a po roce 2 zbývající.Čerpadlo je již poměrně hlučné což bude obnášet výměnu keramické hřídelky+ možná také i vrtulky s rotorem.Mimo to, že vypadá hezky na dlouhou dobu není! Nejde na ní připojit normální hadice s průměrem 32 mm ale musí se ke každé hadici koupit redukce za 99Kč+poštovné a moc se divím proč nakupují takové zmetky v zahraničí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 23.234 (?), 22.6.2017 10:10

Plně s Vámi souhlasím, dopadla jsem stejně, filtraci nedoporučuji nikomu, po prvním roce odchází, náhradní díly se moc těžko shání, prvně odešly hadice, pak horní příruba a teď i obruč nádoby. je to šmejd I. třídy, už bych si tuto filtraci v životě nekoupila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 3.2.2009 17:29

Tak my ji používali dvě sezony a proti původní kartušové je mnohem lepší.Jsme s ní zatím spokojeni a vyčistí bazén o prům. 3,6m dobře.Kartušová musela být ve vedrech puštěna téměř pořád a pískové stačí 2 hod. denně.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.15 (?), 4.2.2009 12:11

Mám ji rok a zatím mi na ní nejvíc vadí ta zmíňovaná netěsnost - ať se to přitáhne prstencem sebelépe, kape to. 
Je to ale výhrada z pohledu perfekcionisty - jsem rád, když vše funguje jak má - to cvrndání udělá pár deci za hodinu, takže v celkových bilancích je to irreleventní. (Problém bude asi v malé tuhosti toho prstence - myslím, že hliník by byl lepší - nedá se tohle někde koupit??)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika