Modrá skalice ano či ne?



konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?)
31.7.2017 17:50

Pane Mauere... a to jste do takové vody ještě vlezl? Já se přiznám, že mám k chemii dost antipatie a proto jsem do bazénu jen sem tam nalila Savo. Ale časem už to nepomáhalo, tak jsem hledala. A skalice mi přišla proti těm tunám chemie, co bazenáři nabízí, fakt nejmenší zlo. Aha, jak píše pán nade mnou - dává se k tomu i ta kyselina, tak jsem si to pamatovala celkem dobře.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                  
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 31.7.2017 13:39

Už jsem to také psala, možná i někam sem. Taky pořád hnusná kalná nazelenalá voda, nakonec jsem na radu někde zde, dala skalici a od té doby voda jak křišťál. Nejsem si už jistá, jestli se k ní po pár dnech nelila i kyselina chlorovodíková - to už si nepamatuju. Každopádně: dejte zarovnanou polévkovou lžíci modré skalice a uvidíte. Pokud by to nestačilo, můžete po pár dnech zkusit šplouchnout kyseliny. Léta jsem s bazénem bojovala a tohle problém vyřešilo během pár dní a vydrželo snad rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maurik - (20) - 159.236 (?), 31.7.2017 14:25
Děkuju. Hodně jsem toho tady právě pročítal, ale je to tak 50/50 názory na tu skalici, tak mam trošku obavy. Před dvěma lety jsem to už jednou měl zelené, ale zelenalo to postupně až to bylo brčálově zelený, ale dal jsem chloršok a bylo to v pohodě. Nyní to bylo rychlé a ne brčálové. Proto jsem se radši zeptal. Nyní jsem do bazenu nalil 2 litry Sava, 2 kila chloršoku, kilo vlockovace a nic.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 7.8.2017 10:41

Asi si tu toho nikdo nevšim. Kilo vločkovače... Člověče, vy nemáte rozum. To se dávkuje v gramových množstvích.  Ten předávkovaný vločkovač to akorát ještě víc zakalil. Neplatí čím víc tím líp, ale čím častěji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 31.7.2017 16:44

skalicu je dobre kombinovat s kyselinou. Ak ju date do tvrdej vody, vyzraza sa na uhlicitan a neucinkuje. Bezne davam skalicu v limitnej koncentracii pre pitne vody, 1-2 ppm. Nieco zaberie ale neotravi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 31.7.2017 17:50

Pane Mauere... a to jste do takové vody ještě vlezl? Já se přiznám, že mám k chemii dost antipatie a proto jsem do bazénu jen sem tam nalila Savo. Ale časem už to nepomáhalo, tak jsem hledala. A skalice mi přišla proti těm tunám chemie, co bazenáři nabízí, fakt nejmenší zlo. Aha, jak píše pán nade mnou - dává se k tomu i ta kyselina, tak jsem si to pamatovala celkem dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 31.7.2017 21:39

Proč pořád tady každej říká tuny chemie.Pokud napustím bazén a budu používat tablety třeba 3v1 nebo 5v1,tak mám vodu celou sezonu pořád průzračnou.Ale to se musí taky k tomu ještě filtrovat a ne jak jsem tady taky četl, že stačí pustit filtraci jednou za týden na hodinu.Moje dcera má atopickej ekzém a koupe se bez problémů.Modrá sklalice je v těch tabletách taky obsažená.Za celou dobu co máme bazén a to je již víc jak 12 let, tak se nám nestalo, že by voda byla špatná.Ostatní chemii, jako různé projasňovače a já nevím co ještě jsem nepotřeboval.A voda má pomalu celé léto přes 30°C a koupeme se denně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.246 (?), 31.7.2017 22:11

dusty, nepotrebujete nic davat, vsetko mate v tabletach 3v1... Ale tie su mozno predrazene a preto niektori experimentuju. Ja napr pouzivam oxy tabletky nieco podobne ako peroxid bez chloru. Treba to strazit, ale s chlorovymi pripravkmi je to neporovnatelne. Pridavam aj kvart. amoniove soli a med... ked si spomeniem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 1.8.2017 13:12

No já jsem od přírody línej a chemii nerozumím.Tak rači koupím velké balení tablet,1,5 kg jich dám do dávkovače na potrubí a vím, že se o nic nemusím víc jak měsíc starat.Potom zkotroluju náplň a případně doplním a je zase na dlouhou dobu vystaráno.Já jsem dělal bazén pro to, abych si ho užíval a né kolem něj pořád běhal.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maurik - (20) - 136.250 (?), 2.8.2017 0:09

Zdravím. Já někdy koncem dubna odzimoval bazén, změřil PH, dal chloršok dle návodu, druhý den dle návodu dal do plováku tablety 5v1 a naprogramoval filtraci na cca 4 hodiny denně. Voda krásně průzračná a čistá. Jenže jak jsem psal, koncem června po cca jedné, dvou propršených nocích voda změnila barvu a na dně to vypadalo, jako by tam byl něco jako žlutý až zelený prach či co.Hodil jsem do vody toho blbého Zandera a vysával. Jenže voda se stejně stávala čím dál víc neprůhlednou až jsem už ani ten vysavač neviděl (nemyslím v ten samej den :-)). Tak jsem začal zkoušet vše možné jak ksem napsal výše. Samozřejmě, že jsem to tam nenasypal a nenalil najednou, jenže žádné zlepšení. A samozřejmě se v tom nekoupeme. Proto jsem se ptal na radu a postup pro nechemika.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 7.8.2017 7:52

Máte ve vodě pyl a ten se špatně filtruje a žijou na něm bakterie a řasy. Vločkovat, chlorovat, filtrovat. A to tak, že opakovaně furt. Dodržovat postup při vločkování (chlor, vločkovač, zamíchat, klid, vysát, filtrovat). Nasypete kilo skalice a čekáte na zázrak. Tak to nefunguje. Jestli máte vodu tak špatnou, že nevidíte dno, bude lepší ji vyměnit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika