Modrá skalice ano či ne?



konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?)
31.7.2017 13:39

Už jsem to také psala, možná i někam sem. Taky pořád hnusná kalná nazelenalá voda, nakonec jsem na radu někde zde, dala skalici a od té doby voda jak křišťál. Nejsem si už jistá, jestli se k ní po pár dnech nelila i kyselina chlorovodíková - to už si nepamatuju. Každopádně: dejte zarovnanou polévkovou lžíci modré skalice a uvidíte. Pokud by to nestačilo, můžete po pár dnech zkusit šplouchnout kyseliny. Léta jsem s bazénem bojovala a tohle problém vyřešilo během pár dní a vydrželo snad rok.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                  
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 31.7.2017 13:39

Už jsem to také psala, možná i někam sem. Taky pořád hnusná kalná nazelenalá voda, nakonec jsem na radu někde zde, dala skalici a od té doby voda jak křišťál. Nejsem si už jistá, jestli se k ní po pár dnech nelila i kyselina chlorovodíková - to už si nepamatuju. Každopádně: dejte zarovnanou polévkovou lžíci modré skalice a uvidíte. Pokud by to nestačilo, můžete po pár dnech zkusit šplouchnout kyseliny. Léta jsem s bazénem bojovala a tohle problém vyřešilo během pár dní a vydrželo snad rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maurik - (20) - 159.236 (?), 31.7.2017 14:25
Děkuju. Hodně jsem toho tady právě pročítal, ale je to tak 50/50 názory na tu skalici, tak mam trošku obavy. Před dvěma lety jsem to už jednou měl zelené, ale zelenalo to postupně až to bylo brčálově zelený, ale dal jsem chloršok a bylo to v pohodě. Nyní to bylo rychlé a ne brčálové. Proto jsem se radši zeptal. Nyní jsem do bazenu nalil 2 litry Sava, 2 kila chloršoku, kilo vlockovace a nic.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 7.8.2017 10:41

Asi si tu toho nikdo nevšim. Kilo vločkovače... Člověče, vy nemáte rozum. To se dávkuje v gramových množstvích.  Ten předávkovaný vločkovač to akorát ještě víc zakalil. Neplatí čím víc tím líp, ale čím častěji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 31.7.2017 16:44

skalicu je dobre kombinovat s kyselinou. Ak ju date do tvrdej vody, vyzraza sa na uhlicitan a neucinkuje. Bezne davam skalicu v limitnej koncentracii pre pitne vody, 1-2 ppm. Nieco zaberie ale neotravi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 31.7.2017 17:50

Pane Mauere... a to jste do takové vody ještě vlezl? Já se přiznám, že mám k chemii dost antipatie a proto jsem do bazénu jen sem tam nalila Savo. Ale časem už to nepomáhalo, tak jsem hledala. A skalice mi přišla proti těm tunám chemie, co bazenáři nabízí, fakt nejmenší zlo. Aha, jak píše pán nade mnou - dává se k tomu i ta kyselina, tak jsem si to pamatovala celkem dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 31.7.2017 21:39

Proč pořád tady každej říká tuny chemie.Pokud napustím bazén a budu používat tablety třeba 3v1 nebo 5v1,tak mám vodu celou sezonu pořád průzračnou.Ale to se musí taky k tomu ještě filtrovat a ne jak jsem tady taky četl, že stačí pustit filtraci jednou za týden na hodinu.Moje dcera má atopickej ekzém a koupe se bez problémů.Modrá sklalice je v těch tabletách taky obsažená.Za celou dobu co máme bazén a to je již víc jak 12 let, tak se nám nestalo, že by voda byla špatná.Ostatní chemii, jako různé projasňovače a já nevím co ještě jsem nepotřeboval.A voda má pomalu celé léto přes 30°C a koupeme se denně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.246 (?), 31.7.2017 22:11

dusty, nepotrebujete nic davat, vsetko mate v tabletach 3v1... Ale tie su mozno predrazene a preto niektori experimentuju. Ja napr pouzivam oxy tabletky nieco podobne ako peroxid bez chloru. Treba to strazit, ale s chlorovymi pripravkmi je to neporovnatelne. Pridavam aj kvart. amoniove soli a med... ked si spomeniem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 1.8.2017 13:12

No já jsem od přírody línej a chemii nerozumím.Tak rači koupím velké balení tablet,1,5 kg jich dám do dávkovače na potrubí a vím, že se o nic nemusím víc jak měsíc starat.Potom zkotroluju náplň a případně doplním a je zase na dlouhou dobu vystaráno.Já jsem dělal bazén pro to, abych si ho užíval a né kolem něj pořád běhal.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maurik - (20) - 136.250 (?), 2.8.2017 0:09

Zdravím. Já někdy koncem dubna odzimoval bazén, změřil PH, dal chloršok dle návodu, druhý den dle návodu dal do plováku tablety 5v1 a naprogramoval filtraci na cca 4 hodiny denně. Voda krásně průzračná a čistá. Jenže jak jsem psal, koncem června po cca jedné, dvou propršených nocích voda změnila barvu a na dně to vypadalo, jako by tam byl něco jako žlutý až zelený prach či co.Hodil jsem do vody toho blbého Zandera a vysával. Jenže voda se stejně stávala čím dál víc neprůhlednou až jsem už ani ten vysavač neviděl (nemyslím v ten samej den :-)). Tak jsem začal zkoušet vše možné jak ksem napsal výše. Samozřejmě, že jsem to tam nenasypal a nenalil najednou, jenže žádné zlepšení. A samozřejmě se v tom nekoupeme. Proto jsem se ptal na radu a postup pro nechemika.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 7.8.2017 7:52

Máte ve vodě pyl a ten se špatně filtruje a žijou na něm bakterie a řasy. Vločkovat, chlorovat, filtrovat. A to tak, že opakovaně furt. Dodržovat postup při vločkování (chlor, vločkovač, zamíchat, klid, vysát, filtrovat). Nasypete kilo skalice a čekáte na zázrak. Tak to nefunguje. Jestli máte vodu tak špatnou, že nevidíte dno, bude lepší ji vyměnit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika