Modrá skalice ano či ne?



host - 111.235 (?)
21.6.2013 20:24

 zdravím,,mám bazén 7 let, drahé přípravky z mounfildu nepoužívám, na snížení PH dávám HCL, kyselina chlorovodíková, koupíte v každé drogérii, nebo kyselinu sírovou H2SO4,vynikající laciné, ostatně veřejné bazény používají taky, na dezinfekci nepoužívám savo, nebo to je zlodějna na lidi,,savo má jen kolem 3 procent chlornanu sodného a stojí 50kč,,já koupím 10 l chlornanu za 240kč a máme to dvě rodiny na celou sezonu, ten má mj.chlóru 15 procent, tak si spočítejte kolik sava si uděláte, dále koupím siran měďnatý-zabraňuje tvorbě řas, a síran hlinitý -vysráží zákal,,je nutné používat tester na vodu, tj jaké má voda PH, a kolik chloru jsem dal do vody,,obyčejně dám tak 1dcl, kyseliny za týden, podle počasí

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 111.235 (?), 21.6.2013 20:24

 zdravím,,mám bazén 7 let, drahé přípravky z mounfildu nepoužívám, na snížení PH dávám HCL, kyselina chlorovodíková, koupíte v každé drogérii, nebo kyselinu sírovou H2SO4,vynikající laciné, ostatně veřejné bazény používají taky, na dezinfekci nepoužívám savo, nebo to je zlodějna na lidi,,savo má jen kolem 3 procent chlornanu sodného a stojí 50kč,,já koupím 10 l chlornanu za 240kč a máme to dvě rodiny na celou sezonu, ten má mj.chlóru 15 procent, tak si spočítejte kolik sava si uděláte, dále koupím siran měďnatý-zabraňuje tvorbě řas, a síran hlinitý -vysráží zákal,,je nutné používat tester na vodu, tj jaké má voda PH, a kolik chloru jsem dal do vody,,obyčejně dám tak 1dcl, kyseliny za týden, podle počasí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.51 (?), 12.8.2013 21:37

Po marném boji s chemií společnosti Mountfield jsem použila na likvidaci řas (voda v bazénu byla temně zelená) savo a modrou skalici. Po 2 dnech voda změnila barvu na průhlednou:).  Nevim však, co dál. Ph je velmi nízké-6,8-, nezvýšilo se ani po přidání předepsaného množství Ph+. Chlór je téměř na nule. Mám obavu, že mi voda opět zezelená. Poradí někdo se zkušenostmi?

Děkuji. Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 13.8.2013 6:46

Máte plovák s tabletou? Přidejte vločkovač podle návodu. Přes noc vypněte filtraci. Druhý den odsajte kal ven z bazénu. Zase Savo a vločkovač. Druhý den zase odsajte kal. Měl by být znát pokrok. Ph 6,8 není nijak extrémně nízké. Zkuste přisypat jeden - dva pytlíky jedlé sody z hypermarketu. Druhý den změřte Ph. Pokud se nezmění, musíte použít přípravek na úpravu alkalinity. S tím zkušenost nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 13.8.2013 14:32

Dobrý den Dano, již 30 let dáváme do bazénu jen chlorové tablety a na tvrdost rozvařenou ve vodě krystalovou sodu (na sáčku musí být uvedeno, že je soda vhodná do bazénů, kupuji ji v klasicky v drogerii) a filtrujeme, hlídáme Ph. Je to naprosto jednoduchá alchymie. Voda je krásně křišťálová, za celá léta se v ní už vycachtalo dětí a nikdy nikomu nic nebylo, což při tom množství vody co vypijou je docela malý zázrak. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 105.56 (?), 9.9.2014 8:33

Dihydrogen monooxid mám v bazénu v hojné míře. Souhlasím, že vdechování může způsobit i smrt. Požití je naopak doporučeno dokonce i televizních reklamách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 250.74 (?), 2.7.2015 21:50

Ovšem právě bylo prokázáno že 100 procent těch, co požívali Dihydrogen Monooxid (DHMO) zemřelo, nebo zcela určitě zemře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 7.98 (?), 4.8.2015 10:36

Pokus o oživenie témy? laugh

Vseobecne znama vec, staci rozmyslat nad tym co citam. Dihydrogen (2 mol vodika) monooxid (jedna mol kyslika) = H2O

Pan David mal vlastne pravdu ked vo svojom prispevku pisal, ze sa jedna o nebezpecnu latku po ktorej vdychnuti rocne zomiera mnohonasobne viac ludi nez na otravu Cu. Rozpravat o tom by vedeli, keby mohli, vsetci kt. sa utopili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 51.179 (?), 4.8.2015 13:50

Ovšem DHMO naředěný na 50 procent produktem destilace švestkového kvašení není úplně k zahození. Sice se tímto nikdo statistice nevyhne a umře jako jiní uživatelé DHMO zcela jistě, ale alespoň si může říct že to stálo za to :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 51.179 (?), 4.8.2015 14:02

Ale konec srandy. Chtěl jsem tímto jenom pošťouchnout všechny ty euro-, eko-, bio- a nevím jaké ještě pěstitele kteří se děsí chemie jak upír česneku v pravé poledne. Hlavně ne chemie!!! To je slyšet ze všech stran a nejvíc křičí ti co té chemii nerozumí a ani rozumět nechtějí. To se potom v jednom tématu dočteme jak je kávová lžička modré skalice v bazénu zabiják srovnatelný se zbraněmi hromadného ničení. A v jiném vláknu se diskutuje o prospěšnosti bronzového rýče protože prý se z něj při rytí hlíny uvolňují zivotně naprosto nepostradatelné "biogenní" měďnaté ionty. Obojí je nesmysl jak tunel.

Už jsem tady psal nějakém dřívějším vláknu jak kdysi guru zahrádkářů Přemek Podlaha četl z dopisu nějaké divačky jak ekologicky zatočila s škůdci na stromě tím že provedla postřik roztokem "obyčejného hypermanganu". A PP to zakončil dovětkem "vidíte, jde to i bez chemie".

Proboha rozum do hrsti. A když jsem v chemii v osmé třídě nedával pozor, zeptejte se někoho kdo pozor dával. Na základce se chemie učí tuším jenom v osmičce a devítce - ale všeobecný rozhled a zdravý rozum by to mělo snad stačit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 242.11 (?), 20.8.2015 14:46

Letos jsem poprvé použila do bazénu s nafukovacím prstencem (6 kubíků) skalici modrou. Konečně po x letech jsem nemusela vodu měnit i 3x za sezónu!!!  Voda je pořád krásná a dokonce jsem vždy trpěla na vyrážku na kůži a můj syn puberťák na akné. Vše zmizelo. Ke skalici používám jen chlor šok. Občas změřím PH a upravím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika