Modrá skalice ano či ne?



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 14.199 (?)
13.8.2013 6:46

Máte plovák s tabletou? Přidejte vločkovač podle návodu. Přes noc vypněte filtraci. Druhý den odsajte kal ven z bazénu. Zase Savo a vločkovač. Druhý den zase odsajte kal. Měl by být znát pokrok. Ph 6,8 není nijak extrémně nízké. Zkuste přisypat jeden - dva pytlíky jedlé sody z hypermarketu. Druhý den změřte Ph. Pokud se nezmění, musíte použít přípravek na úpravu alkalinity. S tím zkušenost nemám.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 111.235 (?), 21.6.2013 20:24

 zdravím,,mám bazén 7 let, drahé přípravky z mounfildu nepoužívám, na snížení PH dávám HCL, kyselina chlorovodíková, koupíte v každé drogérii, nebo kyselinu sírovou H2SO4,vynikající laciné, ostatně veřejné bazény používají taky, na dezinfekci nepoužívám savo, nebo to je zlodějna na lidi,,savo má jen kolem 3 procent chlornanu sodného a stojí 50kč,,já koupím 10 l chlornanu za 240kč a máme to dvě rodiny na celou sezonu, ten má mj.chlóru 15 procent, tak si spočítejte kolik sava si uděláte, dále koupím siran měďnatý-zabraňuje tvorbě řas, a síran hlinitý -vysráží zákal,,je nutné používat tester na vodu, tj jaké má voda PH, a kolik chloru jsem dal do vody,,obyčejně dám tak 1dcl, kyseliny za týden, podle počasí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.51 (?), 12.8.2013 21:37

Po marném boji s chemií společnosti Mountfield jsem použila na likvidaci řas (voda v bazénu byla temně zelená) savo a modrou skalici. Po 2 dnech voda změnila barvu na průhlednou:).  Nevim však, co dál. Ph je velmi nízké-6,8-, nezvýšilo se ani po přidání předepsaného množství Ph+. Chlór je téměř na nule. Mám obavu, že mi voda opět zezelená. Poradí někdo se zkušenostmi?

Děkuji. Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 14.199 (?), 13.8.2013 6:46

Máte plovák s tabletou? Přidejte vločkovač podle návodu. Přes noc vypněte filtraci. Druhý den odsajte kal ven z bazénu. Zase Savo a vločkovač. Druhý den zase odsajte kal. Měl by být znát pokrok. Ph 6,8 není nijak extrémně nízké. Zkuste přisypat jeden - dva pytlíky jedlé sody z hypermarketu. Druhý den změřte Ph. Pokud se nezmění, musíte použít přípravek na úpravu alkalinity. S tím zkušenost nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 13.8.2013 14:32

Dobrý den Dano, již 30 let dáváme do bazénu jen chlorové tablety a na tvrdost rozvařenou ve vodě krystalovou sodu (na sáčku musí být uvedeno, že je soda vhodná do bazénů, kupuji ji v klasicky v drogerii) a filtrujeme, hlídáme Ph. Je to naprosto jednoduchá alchymie. Voda je krásně křišťálová, za celá léta se v ní už vycachtalo dětí a nikdy nikomu nic nebylo, což při tom množství vody co vypijou je docela malý zázrak. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 105.56 (?), 9.9.2014 8:33

Dihydrogen monooxid mám v bazénu v hojné míře. Souhlasím, že vdechování může způsobit i smrt. Požití je naopak doporučeno dokonce i televizních reklamách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 250.74 (?), 2.7.2015 21:50

Ovšem právě bylo prokázáno že 100 procent těch, co požívali Dihydrogen Monooxid (DHMO) zemřelo, nebo zcela určitě zemře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 7.98 (?), 4.8.2015 10:36

Pokus o oživenie témy? laugh

Vseobecne znama vec, staci rozmyslat nad tym co citam. Dihydrogen (2 mol vodika) monooxid (jedna mol kyslika) = H2O

Pan David mal vlastne pravdu ked vo svojom prispevku pisal, ze sa jedna o nebezpecnu latku po ktorej vdychnuti rocne zomiera mnohonasobne viac ludi nez na otravu Cu. Rozpravat o tom by vedeli, keby mohli, vsetci kt. sa utopili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 51.179 (?), 4.8.2015 13:50

Ovšem DHMO naředěný na 50 procent produktem destilace švestkového kvašení není úplně k zahození. Sice se tímto nikdo statistice nevyhne a umře jako jiní uživatelé DHMO zcela jistě, ale alespoň si může říct že to stálo za to :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 51.179 (?), 4.8.2015 14:02

Ale konec srandy. Chtěl jsem tímto jenom pošťouchnout všechny ty euro-, eko-, bio- a nevím jaké ještě pěstitele kteří se děsí chemie jak upír česneku v pravé poledne. Hlavně ne chemie!!! To je slyšet ze všech stran a nejvíc křičí ti co té chemii nerozumí a ani rozumět nechtějí. To se potom v jednom tématu dočteme jak je kávová lžička modré skalice v bazénu zabiják srovnatelný se zbraněmi hromadného ničení. A v jiném vláknu se diskutuje o prospěšnosti bronzového rýče protože prý se z něj při rytí hlíny uvolňují zivotně naprosto nepostradatelné "biogenní" měďnaté ionty. Obojí je nesmysl jak tunel.

Už jsem tady psal nějakém dřívějším vláknu jak kdysi guru zahrádkářů Přemek Podlaha četl z dopisu nějaké divačky jak ekologicky zatočila s škůdci na stromě tím že provedla postřik roztokem "obyčejného hypermanganu". A PP to zakončil dovětkem "vidíte, jde to i bez chemie".

Proboha rozum do hrsti. A když jsem v chemii v osmé třídě nedával pozor, zeptejte se někoho kdo pozor dával. Na základce se chemie učí tuším jenom v osmičce a devítce - ale všeobecný rozhled a zdravý rozum by to mělo snad stačit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 242.11 (?), 20.8.2015 14:46

Letos jsem poprvé použila do bazénu s nafukovacím prstencem (6 kubíků) skalici modrou. Konečně po x letech jsem nemusela vodu měnit i 3x za sezónu!!!  Voda je pořád krásná a dokonce jsem vždy trpěla na vyrážku na kůži a můj syn puberťák na akné. Vše zmizelo. Ke skalici používám jen chlor šok. Občas změřím PH a upravím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika