Leknin opet



klukjc - (40) - 93.251 (?)
11.6.2009 20:50

v doporuceni pisou hloubku, ale nevim jestli ho tam mam dat, kdyz jeste neni tak velky a listy nedosahnou nad hladinu.  Takze mam ho dat do mensi hloubky a listy nechat nad vodou? Nebo ho dat do spravne hloubky a bude cely pod vodou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
klukjc - (40) - 93.251 (?), 11.6.2009 18:50, zobrazeno: 17604x

dneska jsem si kopuill leknin. Prodavajici mi tvrdila, ze ho mam vysypat z kvetinace a nechat plavat ve vode. Jak jinak by pry listy byli nad vodou. Pri tom vsude se pise, ze ma byt zasazen v kosi. Tak jsem ho dal do kose. Me ale zajima, jak ho mam dat hluboko? Musi byt listy nad vodou, nebo ho mam dat uz hloubeji a tim by byl cely i s listma pod vodou?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 122.179 (?), 11.6.2009 19:24

V doporučení ke každému leknínu má být výška vody.Lekníny jsou různé jak barvou, tak i ponorem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
klukjc - (40) - 93.251 (?), 11.6.2009 20:50

v doporuceni pisou hloubku, ale nevim jestli ho tam mam dat, kdyz jeste neni tak velky a listy nedosahnou nad hladinu.  Takze mam ho dat do mensi hloubky a listy nechat nad vodou? Nebo ho dat do spravne hloubky a bude cely pod vodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.2 (?), 11.6.2009 21:06

Paní prodavačka asi žertovala, ale nelamte si s tím hlavu. Dejte ho normálně do hloubky jaké potřebujete. Za pár dní budou listy na hladině. Je to měsíc, co jsem sázel 2 rostliny do jezírka a udělal jsem to tak. Samozřejmě jsem ho zasadil do nádoby, zem potom zasypal štěrkem, aby při ponořování kořenový bal nevyplaval z nádoby. Jestli chcete, klidně Vám pošlu fotky. Pohodu přeje Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 11.6.2009 21:10

nevím jak máte hluboké jezírko ale dá se to řešit postupným ponořováním

já to dávám rovnou na dno a listy se k hladině natáhnou nebo narostou nové, na sázení doporučuji stavební černý plastový kbelík, do něj rybniční bahno a pod ně vyzrálý hnůj, dá se koupit v pytlíku i granulovaný kravský trus, na povrch kamínky v dostatečné vrstvě aby se bahýnko nevyplavovalo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
klukjc - (40) - 93.251 (?), 11.6.2009 21:49

dekuju za odpovedi.  Zitra ho potopim  a dam na sve misto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 243.20 (?), 13.6.2009 12:00
Původní "kupované" listy na hladině být nemusí, leknín si vyžene nové, tentokrát už se "správně" dlouhými řapíky. Záleží však na tom, zda k tomu bude mít dost sil. Má-li koupený leknín pěkný silný oddenek (tj. s dostatečnou zásobou živin), klidně ho dejte do doporučené hloubky a nechte ho, aby vytvořil nové listy. Je-li zásobní oddenek koupeného leknínu slabý (nebo dokonce ještě není vytvořen a dole má jen pár tenkých kořenů), pak by po vysazení do příliš velké hloubky (zvláště, když by voda byla zakalená a ponořené listy by nemohly fotosyntetizovat), nemusel mít dost sil pro vytvoření nových listů dosahujících až k hladině. V takovém případě doporučuji využít výše uvedenou radu o "postupném ponořování", tedy postupně ho během sezóny stěhovat z mělčiny do doporučené hloubky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
klukjc - (40) - 93.251 (?), 19.6.2009 18:50

tak jsem ho dal dle rad rovnou do spravne hloubky. ani ne za den, mel listy nad hladinou. Je to super. Dekuju za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Tanja - (1) - 48.66 (?), 1.7.2009 10:27

Naši pěstují leknín ve starém sudu od vína, listy si vždy udělá úžasné, ale pokaždé když má poupě tak uhnije a nevykvete a teď špekulujeme proč? Zda je tedy posazen hluboko, nebo naopak nízko, či to chce výživu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 106.166 (?), 26.7.2009 12:47

Potřebuji poradit, koupil jsem leknín v obchodě. Mám ho v jezírku, ve správné hloubce dle návodu- 1 m., již 2 měsíce a doposud nemá jediný lístek. Myslím, že mu vadí stodená voda, je to průtokové jezírko, teplota vody je 14 C. Muže to být tou nízkou teplotou? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika