Pěna na rybízovém vínu



Roman007 - (35) - 119.228 (?) 
5.7.2016 7:29, zobrazeno: 4521x

Dobrý den přeji,

založil jsem v neděli kvas z rybízu na víno. Celkem 30 litrů. Neměl jsem po ruce kvasinky ušlechtilé, tak jsem to hold nechal na přírodě. Kvašení se krásně rozjelo. Otázka zní: Mám odebírat tu pěnu co se tvoří nahoře nebo to nechat být?

Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 5.7.2016 21:43

V pěně jsou bílkoviny, které do vína nepatří. Tedy odstranit pěnu je správné. Na druhé straně není dobré nádobu s vínem otvírat, aby se víno zbytečně neokysličovalo. Tak si vyberte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 136.93 (?), 6.7.2016 16:10

Pokud budete pěnu odstraňovat bude ve víně před prvním stáčením méně kalů.
Ale dělal jsem to jen když lezla ven, jinak to považuji za zbytečné a žádný rozdíl v kvalitě jsem nezaznamenal.
Vše co bouřlivě kvasí pění. Někdy víc někdy míň, ale v každém případě není důvod se v této fázi obávat nežádoucí oxidace - masivní výron CO2 ji nedovolí.
(Z historické literatury vím, že někteří staří francouzští výrobci cidru úmyslně kvasili mošt v "přeplněných" sudech aby z nich pěna přetekala. A tu pak z nich pravidelně spláchovali do kanálu).

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika