Příspěvky uživatele - Roman007

Kvas ze švestek po týdnu stojí, 5.10.2016 Obsahuje fotku
Ještě jedna věc. Nahoře je klasický dekl, ale ůplně dole je sedlý jakýsi kal. Je to tak OK? Viz foto.. Díkec
Kvas ze švestek po týdnu stojí, 2.10.2016
Co s tím pořádně zamíchat? Dnes je to vlastně přesně týden, co jsem bečky naplnil.
Kvas ze švestek po týdnu stojí, 2.10.2016
Mám koupené nové originální těsnění. Předělal jsem víko na druhou bečku. Hodně jsem to víko dorval. Taky nic. Tak nevím kde je chyba. Já nemám cukroměr, jen refraktometr. Ten mi ukazuje BX 8. Chladomilné kvasinky jsou mi na nic, mám to v 18... celý příspěvek >
Kvas ze švestek po týdnu stojí, 2.10.2016
Dobrý den, minulou neděli jsem naplnil 2 sudy 50 l švestkami. Každá švestka byla odpeckovaná a rozmáčknutá. Až byla bečka téměř plná, nalil jsem tam půl kyblíka vody s kilem cukru a zamíchal. Druhý den už to hučelo, třetí a čtvrtý to doslova... celý příspěvek >
Zastavené kvašení u rybízového vína, 30.8.2016
Pokud uvádíte na 10 l vína 2 kila cukru, tak těch mých 6 kilo na 30 litrů není zas tak mimo, jak mi někdo psal. Je to tak?
Zastavené kvašení u rybízového vína, 21.8.2016
Omlouvám se. Vůbec jsem neuvedl cukr. Na začátku přidáno 6 kilo cukru. Díky
Zastavené kvašení u rybízového vína, 19.8.2016
Dobrý den, dneska jsem zjistil, že se mi zastavilo kvašení u rybízového vína. Je tam i troška borůvkové šťávy na lepší barvu. Do teď to poměrně slušně kvasilo a nyní stop. Ochutnával jsem to a je tam trošku cítit alkohol, ale je to šíleně sladké.... celý příspěvek >
Malinové víno, 17.7.2016 Obsahuje fotku
Dobrý den, před 14 dny jsme měli takový přebytek malin, že jsem zkusil do 5L demižonu udělat víno. Prošlo to bouřlivým kvašením a nyní to tak lehce popublává. Nahoře je šurvajs a dole taky. Nyní se dole začala tvořit jakási další vrstva. Mám to... celý příspěvek >
Poléhající nať, 10.7.2016 Obsahuje fotku
Dobrý den, některé brambory mi začínají polehávat. Zkoušel jsem je několikrát zalít, ale nic se nezměnilo. Nevíte, co to je? Malinko jsou se prodrápal ke kořenům a hlízy jsou velmi malé. cca 2 cm. Je to odrůda ditta a do země šli 28 dubna. Byla... celý příspěvek >
Pěna na rybízovém vínu, 5.7.2016
Dobrý den přeji, založil jsem v neděli kvas z rybízu na víno. Celkem 30 litrů. Neměl jsem po ruce kvasinky ušlechtilé, tak jsem to hold nechal na přírodě. Kvašení se krásně rozjelo. Otázka zní: Mám odebírat tu pěnu co se tvoří nahoře nebo to... celý příspěvek >
Řez josty, 18.4.2016
Děkuji všem za rady, postřehy a tipy.
Řez josty, 17.4.2016 Obsahuje fotku
Dobrý den, koupil jsem začátkem března jednu jostu a dle rad prodejce jsem ji o jednu třetinu zkrátil za očkem co směruje ven. Teď začíná růst, ale brobouzí se jen očka u kmene a na zbytku loňských přírustků ne. Mám udělat hlubší řez nebo mám... celý příspěvek >
Kde plodí rybízy?, 21.3.2016
Tak že já to ještě celé shrnu. Zkrátka všechny rybízy, tedy černé, červené i bílé plodí na dřevě, které narostlo lodi. Šlahouny, které narostli v roce 2015 busou letos plodit. Je to tak OK?
Kde plodí rybízy?, 18.3.2016
Já jsem z toho fakt hujer, protože třeba na tomto videu janě říká, že nejvíce plodí na jednoletých. Říká to v čase 3:26.
Kde plodí rybízy?, 18.3.2016
Děkuji To platí pro keře i stromky?
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika