Jak vyrobit domácí víno v malém



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 16.204 (?) 
4.12.2016 15:30

Dobrý den,

1. síření moštu (zabití přírodních kvasinek)

2.bentonit (dusíkaté látky)

3.kvasinky, zákvas (cukr moštu aspoň 21stupňů jinak dodat řepný)

0.

a) nemacerovat a hned lisovat bílá vína hned po odzrnění

b) namacerovat slupky u červených vín, až měsíc (podmínky pro uchování) 

4. stočit 

5. sířit 2g/hl pyrosiricitanu

6. čířit bentonitem       (co šlehané bilky? 3ks na hl)

7. stočit, filtrovat

8.lahvovat

Prosím vysvětlit pro lidi do do 50l moštu, sice je bentonit atd celkem levný, ale jde mi o co dům dal výrobu. Rád bych viděl na Youtube video.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
      
host - 234.247 (?), 7.7.2017 20:00
Zdravim, chcel by som skusit urobit trochu ribezloveho vina ale nemam demizon. Dalo by sa to spravit v 5 l zavarovacej flasi nejako? Dal by som liter šťavy z ribezli, 2 litre vody a kilo cukru plus kvasinky. Niekde som cital ze pri burlivom kvaseni netreba kvasnu zatku, tak by som hrdlo len prekryl s niecim. Dali by sa to takto spravit alebo mi dajte nejaky tip. Dakujem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 7.7.2017 20:27

Pamatuju z mládí rybízák v pětilitrovce na okně jen povázanej nějakým celofánem a jakej byl. Vyzkoušejte, uvidíte. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 159.7 (?), 8.7.2017 10:29

ing. Boris Valenta posbíral staré Rp., přidal spoustu svých zkušeností a vše to shrnul v příručce Příprava domácích vín. Vyšla někdy v polovině šedesátých let min. století.
A v ní popisuje výrobu v 5l okurkových láhvích. Vůbec nejlepší co kdy u nás kdy vyšlo. I když se podle názvu i prakticky věnuje jen výše uvedenému, měl by si ji důkladně prostudovat a pochopit každý zájemce o podobné výroby. Nic lepšího není. Proto dost nechápu proč se takový skvost prodává v antikvariátech jen za pár korun.
A pokud je pro někoho i pár korun moc, je ke stažení na úložišti a to hned v několika verzích.
A taky je dost divné, i když se v podobných diskuzích všude doporučuje jako Slabikář domácího vinaře a palírníka, že o ní mnoho lidí ještě stále neví!!!

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.50 (?), 20.10.2018 15:55
Neviete mi poradit? Spravil som burciak do 1,5 l petiek, viecka len zlahka zatocene a na vrchu je hneda mazlava vrstva, asi zoxidovana pena. Ako zabranit tvoreniu tej peny, a nejaky tip ako preliat burciak z flias aby sa neznecistil? Napadlo ma v spodnej casti navrtat dierku a niechat stiecť
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 18.10.2012 14:10

Nejsem vinař, ale v loňském roce jsem se rozhodl, že si víno zkusím udělat. Hlavně jsem chtěl zkusit, zda je možné udělat víno i z opravdu velmi malého množství moštu.
Z probraných bobulí, kdy jsem při výběru dával přednost těm přezrálým, tzn. né už až tak moc vzhledným jsem vymačkal necelého půl litru moštu, kterým jsem naplnil skleněnou půl litrovou láhev od vodky. Do hrdla lahve jsem zavoskoval bužírku z drátu s milimetrovým průměrem tak, aby její vchod byl ve vzduchu. Druhý konec bužírky jsem vstrčil do sklenice s vodou a pak jsem prostě jenom čekal. Hroznová šťáva začala kvasit a podstatně zvýšila svůj objem. Kysličník uhličitý probublával skrze vodu ve sklenici a na dně lahve od vodky se pomalu usazoval kal. Když za několik týdnů bublání kysličníku zcela ustalo, přelil jsem samospádem skrze hadičku opatrně víno do jiné lahve a oddělil tak víno od kalu.

Asi mi tady na můj způsob "výroby" přijdou nesouhlasné reakce, jak jsem a proč jsem co dělal nesprávně, ale pro moji potřebu to bylo dostačující.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 18.10.2012 15:45

A jak to chutná (-alo)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 18.10.2012 20:08

Pro mě překvapivě chutně s mírnou muškátovou vůní. Bylo to ale ze stolních hroznů (Amurka), takže jsem ho příliš dlouho neuchovával.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 18.10.2012 20:39

Tak tedy yes!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 154.167 (?), 14.10.2014 14:42

Pro domácí výrobu vína používám s naprostou spokojeností výhradně tekuté ušlechtilé kvasinky z maloprodeje VÚ mlékárenské technologie Milcom. Jak se píše v brožuře "Výroba vína u malovinařů" tak na bobulích je cca 20 druhů a rodů kvasinek, těch ušlechtilých jenom pár procent, takže spontánní kvašení je spíše loterie. Zásadně lisuji pouze samotné, zdravé, nijak nepoškozené bobule. Co se týče síření, používám disiřičitan draselný, během výroby 2-3 krát v množství 3g na 100l, t.zv. velmi slabé síření na 5-ti stupňové škále, což pro malý demižon vyžaduje mít "zlatnickou" váhu :), což ale lze ve velikosti kalkulačky za cca 300,- pořídit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika