Pančovaný med



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.15 (?) 
12.3.2009 7:39

v našich končinách je pastovitý med trochu dražší nežli obyčejný, což má ale logiku, pokud se musí několikrát míchat.
Co se týče pančování - nenapadá mě žádný jednoduchý fígl, jak je prokázat, je to otázka např. analýzy cukrů, tedy poměrně drahé instrumentace.
Všecko je to ale o důvěře mezi včelařem a kupujícím  - když manželka poprvé asi předloni pastovitý med přinesla, vůbec nás nenapadlo, že by to byl nějaký šmejd.
Mně špíš vadí, když některé šarže medu trochu páchnou - jako po močovině...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 100.5 (?), 12.3.2009 8:24

Tekuté medy jsou obvykle "ztekucené", což se provádí zahřátím na určitou teplotu. Při velmi opatrném zahřátí a dodržení teploty by měly být cenné látky (hlavně enzymy) v medu zachovány. To lze ale stěží zaručit. Ztekucování se provádí kvůli zákazníkům - tekutý med je žádanější. Neopatrným ztekucením (o pár stupňů vyšší teplotou nebo v mikrovlnce) se enzymy znehodnotí. Med se svojí hodnotou potom blíží oslazené vodě.
   Další kapitolou jsou dovozové medy z Číny, obsah antibiotik a kukuřičného sirupu v nich.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 241.250 (?), 12.3.2009 8:28

Odebírejte med od včelaře v okolí. Pokud by med pančoval, tak si to mezi sebou ostatní včelaři velmi rychle řeknou a snadno se to provalí. Někteří prostě dokrmují včely větší dávkou cukru a potom je med cukernatější, než by měl být. Tchán je včelař a říká, že z hlediska účinků je lepší med světlý /vždy ho nadzvedává Přemek s opačným názorem/. Med se liší svou vůní, chutí barvou dle toho, z čeho je snůška. Já zrovna nemusím řepkový a někdo např. lipový.Tmavý med později krystalizuje, Zvykl jsem si na pastovaný. Je stále vláčný, neteče. Jak se dělá to již tady někdo napsal.

Jinak kvalita medu se zjišťuje elektrickou vodivostí /nemyslím tu chuťovou/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 44.10 (?), 13.3.2009 22:45
  • Je to holý blábol
  • MED JE SLOŽEN Z NĚKOLIKA CUKRŮ
  • fruktóza,  glukóza, sacharóza, melicitóza
  • Cukernatění má na svědomí glukóza a melicitóza
  • sacharóza (řepný cukr) a fruktóza ne!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 26.70 (?), 18.1.2011 17:56

Vážení diskutující, jsem včelař s 30letou praxí. Zveřejňujete to co jste slyšeli nebo četli. Chybí Vám vlastní názor, protože nejste ve většině včelaři.Pokud jste z Phy můžete ochutnat můj med z křivoklátska, čisté oblasti pro lidi i včely.Lahve na med používám pouze na med.To je také zásadní pro vůni a kvalitu medu.Já jím med mnoho let, každý den ke snídani na pečivu.Nevím co je chřipka nebo rýma.Někteří lide konzumují med tehdy, když jsou nachlazeni.To je ovšem špatně!!! Zamedováni musíte být průběžně.Teprve tehdy účinky medu váš organismus zaznamená.Med pro vlastní konzumaci nemám odlišen od medu třeba pro vás. Zdraví Vás Zdeněk Dukát včelař Stodůlky 775393454

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 70.100 (?), 12.3.2009 9:49

Jaké šarže máte na mysli? Jestli z obchodu, nevím důvod. Jestli od včelaře, může to být příměsí pohankového medu, který je pro někoho chuťově nepoživatelný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 200.248 (?), 29.10.2016 14:37

Dobrý den. myslim, že med neni o chuti. Pohankový med je velice zdravý! obzvlašt na travici organy. hodně zdravi a přijemne dny!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 162.179 (?), 31.12.2009 9:33

Med který páchne močovinou je med pohankový. Tento med je vynikající na cévy a křečové žíly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 145.205 (?), 1.3.2011 10:38

K poslední větě:

zřejmě tuto velmi charakteristickou vůni má pohankový med, vybarven bývá do hnědočervena (tedy tmavší med), po krystalizaci se ale dá nabírat, není to "beton". Mrkněte třeba na stránky ing.Břetislava Pravdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 200.248 (?), 29.10.2016 14:24

Dobrý přijemný den všem. Nemam nic proti pastovanemu medu, ale když něco rozbijete nebo zlomite, tak se těžko dat dohromady znovu. Důvod- přiroda je dokonala a medovi bunky(krystaly), které ona stvořila také.Tak proč je porušovat??? všem hodně zdravi přeji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika