Pančovaný med



Mirek 821 - (39) - 80.73 (?)
13.4.2010 18:33

 No vidíte. Já jsem včelař a chovám se tak, jak říkáte. Věřte, nevěřte,  ale znám i takového, který med klidně přehřeje aby zůstal tekutý, " protože když přece někdo chce med stále tekutý, tak dostane med stále tekutý "...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
pavel... - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 19.114 (?), 12.4.2009 17:30

Kupovat si med v obchodních řetězcích je jenom pro odvážné. Med je sice v krásném balení, ale podívejte se na etiketu kde by mělo být napsaný původ medu (samozřejmě písmem na který je třeba mít lupu). Ve velké většině zjistíte, že se jedná o med možná i z EU ale smíchaný s medem ze zemí mimo EU. A takový med už v žádném příadě nekupuji. Jsou to medy z Číny, Jižní Ameriky apod. To, že jsou všechny testovány nemůže se brát vážně. Kolik případů je, že se ztahuje prodej z regálů, jenom pro příklad, podívejte se na  zprávu Státní zemědělské a potravinářské inspekce.

To že i náš tuzemský včelař soukromník si může do medu něco přimíchat nelze vyloučit, ale budu mu více věřit než prodávaným medům z celého světa které mohou být upravovány všelijak. Jenom když zvednu sklenici s s medem a vidím jak v něm med teče jak voda je pro mě důkazem, že s medem se odehrálo něco nedobrého.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Velvetina - (44) - 44.26 (?), 25.6.2009 15:53

Jsem naprostý laik, žádný včelař, ale jeden známý - včelař - nám kdysi radil, jak poznat pančovaný med. Nabrat na lžičku, nechat stékat dolů a když se proud ztenčí, musí začít dělat "bungee jump", tedy proud se přeruší a jako guma vyletí ke lžičce, pak zase padá, přeruší se a zase letí nahoru. Pokud teče a neskáče, je tam moc vody a je pajcovaný.

Co vy na to, včelaři? Měl pravdu? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.36 (?), 26.6.2009 12:19

pravdu nema zadny trhani medu med steka a paskuje to vi vcelar profik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mirek 821 - (39) - 80.73 (?), 5.7.2009 17:00

Opravdu neměl. "Zralý med páskuje - a kdo neví co to je -" skládá " se pěkně jako stuha. Kdyžje řídký" teče" jako voda A pokud je "pančovaný" (to slovo nemám rád) tak to od pohledu nepoznáte. Ani tekutost medu není důkazem nastavení medu cukrem. Stačí med nešetrně zahřát a také méně cukernatí. stejně tak zvýšený obsah některých organických kyselin, používaných běžně i v potravinářství má vliv na prodloužení doby zcukernatění medu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 57.54 (?), 10.3.2010 14:04

Jako včelař žasnu jak málo veřejnost ví o medu. A to jsou počítačově mocní lidé! Pravost medu je v podstatě dána i jeho krystalizací. Kromě čistě druhového akátového medu, krystalizují po čase všechny.Podezřelé jsou medy, které ani po čase nekrystalizují!! To jsou medy falšované sirupy a cukrem. Zdeněk Dukát včelař

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mirek 821 - (39) - 80.73 (?), 11.4.2010 8:45

 A jsme u toho... Co se rozumí jako "po čase"?  Řepkový zcukernatí za několik dní, akátový (nemohu posoudit, v mém okolí akáty jaksi nerostou v takovém množství, abych vytáčel čistý akátový med.) téměř vůbec. Ale lid obyčejný, reklamou a rádoby testy kvality zmanipulovaný má právě krystalizaci (cukernatost) medu za známku "pančování "(br... to slovo opravdu nemám rád) řepným cukrem(Sachrózou) Nehledě na to, že řepkový med je navíc téměř bílý...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 225.226 (?), 11.4.2010 14:48

Pokud chcete mít jistotu nákupu skutečně kvalitního medu, kupujte je u drobného včelaře, který má jen pár včelstev a vyhýbejte se nákupům v marketech ve velkém. Drobní chovatelé včelstev, kteří obyčejně mají med jen pro sebe a svou rodinu si stoprocentně přece nebudou kazit svých pár desítek kilo medu nějakým mícháním, anebo přehříváním (nad 50 st.) svého kvalitního medu, prostě si nebudou kazit med pro sebe a své blízké. Jinak každý přírodní med po určité době zkrystalizuje(ta doba je pro různé medy jiná)  a pokud nekrystalizuje ani po např. 10 měsících skladování, tak s ním není něco v pořádku. To je moje zkušenost po třiceti letech včelaření.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mirek 821 - (39) - 80.73 (?), 13.4.2010 18:33

 No vidíte. Já jsem včelař a chovám se tak, jak říkáte. Věřte, nevěřte,  ale znám i takového, který med klidně přehřeje aby zůstal tekutý, " protože když přece někdo chce med stále tekutý, tak dostane med stále tekutý "...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.173 (?), 26.6.2010 17:11

Dobrý den,

Ked kupim med ktorý krištalizuje tak je určite pravý nefalšovaný?

dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 5.7.2010 14:34

Bohužel ani to není jistota. Soudím podle toho, že mi párkrát zkrystalizoval i domácí ovocný sirup, který, jak chápete, vedle medu ani neležel. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika