Příspěvky uživatele - Velvetina

Napadená hortenzie, 10.8.2019
Stalo se mi na hortenziích totéž již vloni. Nechala jsem tomu volný průběh, ale to nedoporučuji. Škůdce mi hortenzie hodně oslabil, takže letos jsou květy velmi malé a hortenzie zbědované. Jedná se o puklici hortenziovou, je to nově zavlečený škůdce.... celý příspěvek >
Jabloň Cactus - máte zkušenosti?, 21.4.2014
Má někdo prosím zkušenosti se sloupovitou jabloní Cactus? V několik let starých diskusích zaznívalo, že to je módní výstřelek, že jablka nejsou moc chutná apod. Zajímalo by mě, do jaké šíře (průměru koruny) a výšky jabloň doroste, jestli se opravdu... celý příspěvek >
Elena, 7.10.2013
Dobrý den, Jano. Elenu mám asi 3 roky, východ Prahy, asi 250 mnm. Včera jsme ji očesali, začíná být zralá. V předchozích letech úroda malá, téměř vše shnilo už na stromě, a to již ve stádiu malých plůdků. Letos jsem si dala pozor a na jaře udělala... celý příspěvek >
Pytle na rajčatech, 27.6.2013
Letos jsou rajčata nějaká divná. Ještě se na nich vůbec neudělaly plody. Je možné, že nedošlo k opylení? Prostě odkvetou a nic? Někde jsem viděla přes rajčata přetažený igelitový pytel. Prý na ně neprší, a tak neplesnivějí. Má s tím někdo nějaké... celý příspěvek >
Elena, 16.10.2012
No, tak se mi zdá, že ty vaše Eleny jsou úplně jiné než ty moje a Petra z Pardubic. Moje švestky vypadají stejně jako ty Petrovy, krásně modré a ojíněné, a to hned od malých plodů. Určitě jste koupil Elenu? Ty vaše vypadají jako blumy.
Elena, 4.10.2012
Koupila jsem Elenu před třemi lety jako pravou švestku v zahradnictví ve Kbelích a dušovali se, že to je opravdu pravá švestka! Tak jak je to tedy? Jinak letos podruhé rodila, ale jsem docela zklamaná. Chuť je výborná, ale co nespadne, je buď... celý příspěvek >
Vychovny rez ceresne Burlat, 19.4.2012
Díky za radu, nechám to tak :-)
Vychovny rez ceresne Burlat, 18.4.2012 Obsahuje fotku
Mám třetím rokem Burlat a zatím jsem z ní odřízla jenom pár větví, které rostly do koruny. Všude se dočítám, že třešně se nemají řezat. Ale připadá mi, že má příliš protáhlé a řídké větve. Neměla bych ji přeci jenom nějak prořezat? Ale jak? Budu moc... celý příspěvek >
Rozkvétající broskvoně, 10.4.2012
No nazdar! Tady se rozvinula diskuse na ostří nožů   Jsem zvědavá, jak zareaguje moje Redhaven, protože včera jsem ji ořezala a navíc postříkala proti monilii a přezimujícím škůdcům, stejně jako meruňku Bergeron, švestku Elenu, třešeň Burlat a... celý příspěvek >
Kadeřavost - postřik dnes?, 24.2.2012
Chystám se stříkat proti kadeřavosti o víkendu. A taky budu letos stříkat proti monilii. Vloni to byla katastrofa. Jednu meruňku jsem musela vykopat, druhá se zatím drží, ale je napadená. Broskev to měla taky.
Hniloba švestek, 6.10.2011
Díky za povzbudivé příspěvky! Budu doufat, že příští úroda snad bude lepší. Pana Vysloužila prosím ještě o vysvětlení, co to znamená, když se zapalují švestky. Všechny stromky jsou asi 5 let staré, švestka asi 3 roky. Díky.
Hniloba švestek, 5.10.2011
Zajímalo by mě, jestli má někdo podobně špatnou zkušenost s letošní úrodou. Všechno shnilo už na stromě. Mám dvě meruňky - Velkopavlovická totálně odešla (monilioza), Bergeron se zatím drží, ale monilii má taky. Vedle je švestka Elena, úroda by byla... celý příspěvek >
Stromkový černý rybíz zasychá, 20.7.2011
Ten rybíz mám už asi čtyři roky, takže byl při nákupu asi zdravý. Mezitím zaschl celý. Vykopu ho a dám místo něj asi keřový červený rybíz. Nebude to problém? Mám udělat nějaká opatření? Díky.
Zahrada bez chemie - tipy a triky, 20.7.2011
Já jsem několik let byla taky odpůrkyní jakékoliv chemie, ale po dobu čtyř let jsem měla pouze jedno nebo dvě jablka na každé z mých tří jabloní (ostatní byla systematicky ničena už od doby květu), což mě nakonec letos dohnalo k používání postřiků a... celý příspěvek >
Durmanu žloutnou listy, 20.7.2011
Durman je až do asi čtyř hodin ve stínu, pak má odpolední a podvečerní slunce. Kamarádka má taky durmany, ale má je krásně zelené, zalévá je tvrdou vodou ze studny. Možná jim vadí dešťová voda... Nevím.
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika