Růže z jericha



Věrka2 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 83.87 (?)
1.3.2009 17:25

dovezla jsem si ji loni z dovolené v Egyptě, je to úžasná rostlinka svými schopnostmi, vůbec není pravda, že je nic moc

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 4.10.2008 14:07, zobrazeno: 32720x

Viděli jste někdy toto??Máte s tím někdo zkušenosti??cs.wikipedia.org/wiki/R%C5%AF%C5%BEe_z_Jericha

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
dana smékalová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 144.98 (?), 4.10.2008 19:59

jestli má někdo zkušenosti----no to asi málokdo, ale je to úžasný.  Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 175.134 (?), 4.10.2008 20:33

No měli jsme ji doma, opravdu se otevírá a zelená. Předtím byla jako úplně uschlá, ale jinak to není nic moc, není moc hezká, na slavnostní stůl byste ji nedali. Myslím, že jsme ji už vyhodili. Nabízel to kdysi nějaký zásilkový obchod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 174.45 (?), 10.12.2008 11:42

ahojte! jo tuhle mam take a obcas ji probudim.nechapu jak nekdo muze rict ze nejaka kytka je nic moc.uzasna je uz jen proto ze se dokaze bez kapky vody pry treba sto let kutalet po vyprahle zemi a pri setkani s vodou po takove dobe zase zezelenat... nekde sem se docetla ze se muze slabe prihnojit kdyz je vzhuru a taky rozmnozit listovymy rizkama tak jestli prosim nekdo mate vic overenych informaci... knu knu byla bych vdecna... Likualaaa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Monika H. - (28) - 39.191 (?), 12.1.2009 11:25

dobrý den, i já mám doma tuto zajímavou rostlinu a opravdu nemohu souhlasit s názorem, že není nic moc... je kouzelná už jen tím, jakým způsobeb dokáže živořit i po několik staletí, pokud je bez vody-pak je to suché, pevné,ale lehké klubíčko, ve vodě se rozvine do celé své krásy a dělá radost tak dlouho, než jí opět vyjmete z vody. Mám jí už několik let, dovezl mě ji kamarád z dovolené z Egypta a vždy se spolehlivě zazelená(teď je už několik měsíců opět uložená v suchu a čeká, až jí opět vytáhnu). Jinak pro obdivovatele - tuto rostlinu jsem viděla v nabídce u zásilkového zahradnictví Starkl, cenu bohužel nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 122.179 (?), 12.1.2009 12:30

Vážení, název Růže z Jericha má také zimolez(Lonicera),neboli kozí list.Je to kvetoucí, krásně vonící liana.Při sestřihu kvete celé léto.Podle původu se přikláním k názoru, že jde správně o suchomilnou rostlinu, o které se zmiňujete.Jsem rád, že jste mě vyvedli z omylu.

AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Věrka2 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 83.87 (?), 1.3.2009 17:25

dovezla jsem si ji loni z dovolené v Egyptě, je to úžasná rostlinka svými schopnostmi, vůbec není pravda, že je nic moc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 175.134 (?), 1.3.2009 17:33

Já myslím, že máte pravdu v obou případech. Já jsem slyšela označení Růže z Jericha pro obě rostliny. Tu, co se rozvíjí ve vodě (porůznu ji nabízejí zásilkové obchody), dá se koupit v Česku. Ta druhá mi roste na zahradě, sice nevoní, ale celé léto má krásné květy.

květ mé Růže z Jericha
květ mé Růže z Jericha
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.250 (?), 10.3.2009 17:07

Také mám na zahradě Růži z Jericha, již mnoho let. Možná špatně na plném slunci, občas stříhám, občas zalévám.  Celá léta krásně kvete, v podvečer krásně voní. V době sucha ji snadno napadají mšice, pozor tedy, je potřeba včas ošetřit postřikem a to i opakovaně. Jinak se květy slepí a nerozvinou. Je úžasná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
helena721 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 255.95 (?), 10.3.2009 17:50

Také naše lonicera - jiná barva

lonicera
lonicera
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika