Příspěvky uživatele - Monika H.

Orchidej - je to normální?, 12.1.2012
Děkuji za odpovědi, zase jsem o něco chytřejší, počkám, až se vyvinou kořínky a zkusím zasadit. Mohl by mi někdo i poradit, kde dělám chybu, když mi zakoupené orchidejky odkvetou a k dalšímu kvetení se nemají? Čekám už takto několik měsíců, u... celý příspěvek >
Orchidej - je to normální?, 12.1.2012 Obsahuje fotku
Dobrý den, pěstuji orchideje již několik let, ale až teď mi na jedné z nich na odkvetlém květním stvolu vyrostla z kolínka nová rostlina (viz. foto). Nejdřív jsem si myslela, že se jedná o nový květ.stvol, ale později se začala tvořit klasická... celý příspěvek >
Množení fuchsií, 2.1.2011
Petro, poklop můžete odstranit pokud je rostlinka řádně zakořeněná. Obecně se květiny přesazují na jaře a na podzim, ale pokud je květináč opravdu nedostatečný, myslím, že pokud jí přesadíte opatrně tak, aby se jí neporušily kořeny, tak se nic... celý příspěvek >
Kdo pozná moji kytičku?, 13.8.2009
Děkuji za odpovědi, bude to určitě ono.
Kdo pozná moji kytičku?, 12.8.2009 Obsahuje fotku
Dobrý den, prosím o radu-nepozná někdo moji kytku? Je dovezená z Turecka, vzdáleně vypadá na první pohled jako voděnka nebo trochu i oleandr (listem), ale tyto rostliny to opravdu nejsou... Děkuji za každou odpověď.
dracaena massangeana, 27.2.2009
dobrý den, také vlastním několik dracen (i d.massangeana) a zatím mi žádná ještě "neodešla"...Zalévám do hlíny zlehka a to tehdy, když vidím, že je hlína proschlá, v době vegetace hnojím 1x za 14 dnů. Nemá ráda přemokření, ale ani... celý příspěvek >
pozná někdo můj kaktus?, 23.2.2009
moc děkuji za rady, zkusím se jich držet a doufám, že budu mít úspěchy...
pozná někdo můj kaktus?, 23.2.2009
děkuji za info pane Jiří,máte pravdu-je to nezmar !!!   ale nejde mi tak o řízkování vzhledem k rozmnožování rostliny, jako spíš o řízek-abych si vypěstovala znovu menší rostlinu z vrcholového řízku a zbytek rostliny asi... celý příspěvek >
pozná někdo můj kaktus?, 22.2.2009
ano, je to austrocylindropuntia subulata-děkuji Lídě i Jiřímu. Jen jsem k tomuto druhu nanašla na internetu moc informací ohledně růstu, péči a případnému řízkování. Stejnou rostlinu na obrázku jsem našla jen u pana Stanislava na jeho www.stránkách,... celý příspěvek >
pozná někdo můj kaktus?, 22.2.2009
dívala jsem se na peireskii, možná to bude nějaký jeho druh-na internet.stránkách tam moc článků o této rostlině není, podobná peireskia tam byla, jen s normálníma lístečkama, na tom mém kaktusu vypadají jako zakrácená "brčka" a když... celý příspěvek >
pozná někdo můj kaktus?, 22.2.2009 Obsahuje fotku
Dobrý den, ráda bych zjistila, co to vlastně pěstuji za kaktus... Mám ho něco málo přes 1,5 roku, roste i prospívá velmi dobře-za tu dobu, co ho vlastním vyrostl víc jak o jednu polovinu!!! Nyní měří okolo 1m.  Nevím, jaké velikosti je schopen... celý příspěvek >
kdo pozná rostlinu?, 8.2.2009 Obsahuje fotku
dobrý den, pozná prosím někdo rostlinu, ze které jsem dostala vrcholový řízek? K dispozici mám jen fotku, ze které byl odebrán... Foto přikládám a předem děkuji. ještě dodám, že při odebírání řízku z něho teklo "mléko", což by odpovídalo na... celý příspěvek >
Růže z jericha, 12.1.2009
dobrý den, i já mám doma tuto zajímavou rostlinu a opravdu nemohu souhlasit s názorem, že není nic moc... je kouzelná už jen tím, jakým způsobeb dokáže živořit i po několik staletí, pokud je bez vody-pak je to suché, pevné,ale lehké klubíčko, ve vodě... celý příspěvek >
calistemon - štětkovec, 10.1.2009
Paní Dano, zjistila jsem, že štětkovec potřebuje klasický zahradnický substrát, na jaře přesadit, po 15. květnu umístit na 14 dnů do polostínu, pak na přímé slunce a udržovat stále vlhkou hlínu, aby nepřeschnul. Přes léto přihnojovat co 14 dnů... celý příspěvek >
datlovník, 10.1.2009
palmu neletním, protože vzhledem k její velikosti a váze je to velmi problematické, téměř nemožné, takže je odkázaná pouze na mojí domácí péči a výměna hlíny probíhá pouze výměnou její vrchní části za novou hlínu, ale i tak si nestěžuje..:-) mám doma... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika