Příspěvky uživatele - Věrka2

Dendrobium nobile - žloutne, 20.4.2010
Rosení vůbec není pro orchideje přirozené. Přirozená je jim vysoká vlhkost vzduchu, toť vše. A té se dá docílit mnohem efektivněji. Rosením v nízkých teplotách si zaděláte akorát na hnilobu. Nebo jste viděl/a někde v tropech pobíhat domorodce s... celý příspěvek >
Begonia rex - jak udržet zbarvení listů, 18.4.2010
Většina rostlin pro pořádné vybarvení potřebuje velký přísun světla. Čím méně světla, tím více rostliny ztrácí barvu.
Dendrobium nobile - žloutne, 18.4.2010
Pane/í PP, já nemusím nic. Tohle fórum je o radách a zkušenostech, ne o tom, abychom se tu přeli. Přesto si Vás dovolím upozornit, abyste lépe četl/a... Že nad radiátorem není temperované prostředí snad ví i člověk, který s orchidejemi začíná, pokud... celý příspěvek >
Dendrobium nobile - žloutne, 17.4.2010
O první Dendrobium nobile jsem přišla díky tomu, že jsem jej měla ve vytápěné místnosti nad radiátorem. Orchidejím se věnuju podrobně, mám sbírku téměř sto rostlin, včetně botaniky. Tím samozřejmě netvrdím, že mám patent na rozum. Píšu jen své... celý příspěvek >
Dendrobium nobile - žloutne, 17.4.2010
Dendrobium nobile je chladnomilná orchidej. Jestli ji máte u radiátoru, odejde. Rozhodně nedoporučuju denní rosení, jak Vám tu někdo radí. Je vhodná velmi mírná zálivka namočením květináče do vody, interval úměrný teplotě místnosti. Jen v době růstu... celý příspěvek >
Velikonoční kaktus - co mu je?, 12.4.2010
Protože se sem nesmí dávat odkazy, okopírovala jsem Vám sem info z jedněch seriózních stránek o pokojovkách: Charakteristika rostliny: Velikonoční kaktus je velmi podobný vánočnímu kaktusu, jde však o dva rozdílné rody, které se liší jak tvarem... celý příspěvek >
Velikonoční kaktus - co mu je?, 12.4.2010
tak s tou zeminou nesouhlasím. Každý, koho znám a má vánoční nebo velikonoční kaktus, přidává do substrátu písek.
Velikonoční kaktus - co mu je?, 10.4.2010
Přiznám se, že kaktusy nepěstuji, ale napadla mě podobnost s jednou nemocí orchidejí. Při nadbytku fosforu se na listech Phalaenopsisů vytvoří jakýsi žlutý okraj, ve kterém jsou hnědé skvrny. Je to následek hnojiv s příliš vysokým obsahem... celý příspěvek >
1. Dracena, 2. Citron, 1.4.2010
1. Dracenu z listu nevypěstujete. Musíte mít řízek z kmínku, nemusí být jen vrcholový. 2. Pecky z citrusů stačí zapíchnout do substrátu.
Phaleonopsis - uschl stonek, 24.3.2010
jednoduché vodítko je podívat se na vnitřní stěny květináče. Pokud není orosený, je čas zalévat
Prosim o identifikaci - fikus?, 20.3.2010
myslím, že ve všech třech případech jde o Ficus benjamina. Číslo 1 a 3 na 100%, u č. 2 si nejsem jistá, ale řekla bych, že taky
Sundaville, 18.3.2010
sviluška... malý červený pavouček. Máte příliš suchý vzduch. Pomůže postříkat Mospilanem. Hodně štěstí
Phalenopsis mini - přežije?, 9.3.2010
Já jsem o skořici slyšela a vyzkoušela. Nikdy víc. Spálila mi kořeny, ty silice ve skořici obsažené asi rostlině neudělaly dobře. Slyšela jsem i o drceném endiaronu a dalších možnostech. Pozitivní zkušenosti mám s dřevěným uhlím, takže u něj zůstanu... celý příspěvek >
Phalenopsis mini - přežije?, 9.3.2010
Jitko, může se stát, že při přesazení zjistíte, že jsou kořeny částečně uhnilé. Všechno špatné doporučuju ostříhat, jinak bude hniloba pokračovat dál. Pokud byste tento zásah musela provést, doporučuju i ustříhnout kvění stvol. Vím, že je to lidem... celý příspěvek >
Phalenopsis mini - přežije?, 9.3.2010 Obsahuje fotku
Jestliže jste přišla doma na to, že je rostlina poničená prodavačkou, měla jste jít kytku vrátit. Ale to už teď nenapravíte. Pokud jde o poškozené listy, to rostlina přežije, pokud bude v dobré kondici. Rozhodně bych rány na listech zasypala prachem... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika