Poradíte jaká trvalka se hodí?



host - 148.30 (?)
9.1.2017 16:49

Děkuji za reakce, nad kopretinami jsem přemýšlela, líbí se mi i stračky, ale ty mi nevzešly ani ze semen ani ze semen, ani koupené sazenice. Počítám s tím, že za tím půjdou vidět ovocné stromy, takže něco vyššího to snad nebude kazit. Kopretiny a tak, nemám s tím vůbec zkušenosti, ale je asi lepší nakoupit sazenice, než vysévat, že?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 6.41 (?), 6.1.2017 18:21, zobrazeno: 5363x

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem, jekou trvalku bych mohla vysadit do své zahrady. jedná se o zadní část, ve které jsou ovocné stromy, V podstatě je před nimi travnatá plocha a ta se na jaře bude oddělovat plotem, protože mezi ovocnými stromy budou mít výběh slepice. Oplocení bude vysoké cca 1m a pravděpodobně z pletiva. Je to rovná asi 20m dlouhá stěna.

Chtěla bych to nějak oddělit, ať ze zahrady nekoukám na pletivo a na slepice, ale dát před to nějaké nižší trvalky, které udělají parádu, nebudou moc vysoké (20-30cm) pokvetou od května a nebudu je muset vytahovat. přemýšlěla jsem nad levandulemi, ale ty potřebují hlavně sucho a jelikož tam jsou ovocné stromy, tak se to bude zřejmě zalévat. Také jsem přemýšlela nad nějakými hostami, ale ty zase nekvetou. Ta strana je kolmo k jižní, takže by na ní skoro celý den dopadalo slunce. Z trvalek mám zkušenosti jen s tou levandulí. Prosím poradíte, poř. přidáte nějaké foto, jak to vypadá,,naživo"? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.115 (?), 6.1.2017 18:54

Pokud nechcete koukat na slepice, tak potřebujete trvalky vyšší, než 30 cm. Osobně bych tam nasadila nějaké floxy (Phlox paniculata), sice některé dorůstají až metr, ale jsou i nižší kultivary. Kvetou dlouhou dobu, prakticky celé léto.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.228 (?), 6.1.2017 21:09

Souhlasím s tím, že pokud nechcete koukat na pletivo a slepice, dala bych tam právě spíš vyšší trvalky(proč ne?)  a nenáročné. Floxy miluju, ale mám s nimi potíž, okamžitě chytnou padlí a pak už na nich nic hezkého není. Dala bych tam třeba echinaceu, je nenáročná, na choroby netrpí a kvete prakticky celé léto..Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 6.1.2017 22:31

Co třeba zvonek broskvolistý? Bílý a modrý. Kvete celé léto a je krásný. Nebo kopretiny, ty se pěkně rozrostou. Efektně by vypadaly i okrasné česneky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.115 (?), 6.1.2017 23:28

Kopretiny mne také napadly, šly by prostřídat třeba s turanem. Česneky a jiné cibuloviny bych nevolila, po odkvětu hned zatahují. Ale šly by dát mezi trvalky, aby se záhon oživil.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 43.78 (?), 8.1.2017 21:37

Denivky, na podzim astry - trvalky, nebo pnoucí rostliny klematis. Jinak levanduli nevadí ani vlhko a plostín v kyselé půdě - ale musí být propusná (já mám prakticky listovku). Nejsem si jistá, jestli není 1 m pro slepice málo.. EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.115 (?), 8.1.2017 22:07

My měli pro slepice pletivo v=2m - a stejně to ty černé i se zastřiženým křídlem přelétly (hnědé ne)...

Jinak by tam klidně mohly být i pivoňky nebo vytrvalé karafiáty - nebo cokoliv, co se vám líbí, vzdyť to můžete i namíchat.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 148.30 (?), 9.1.2017 16:49

Děkuji za reakce, nad kopretinami jsem přemýšlela, líbí se mi i stračky, ale ty mi nevzešly ani ze semen ani ze semen, ani koupené sazenice. Počítám s tím, že za tím půjdou vidět ovocné stromy, takže něco vyššího to snad nebude kazit. Kopretiny a tak, nemám s tím vůbec zkušenosti, ale je asi lepší nakoupit sazenice, než vysévat, že?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 148.30 (?), 9.1.2017 16:53

na ty floxy jsem koukla, jsou pěkné, pamatuji si něco takového ze záhonku babičky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.115 (?), 9.1.2017 16:54

Trvalky určitě lépe ze sazenic, rychleji porostou. Buď odkopky od sousedů, nebo koupit zjara na trhu, případně objednat v nějakém e-shopu (velký výběr mají Krulichovi, ale vlastní zkušenost s nimi nemám).          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika