Mandevila



host - 252.38 (?)
8.3.2012 23:12

Mám ji třetím rokem překrásné květy po celý rok.Letošní zimu pozvolna ztratila listy.Jsem z toho nešťastná nevím jestli se znovu olistí nebo už ji nelze zachránit?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
host - 96.61 (?), 26.4.2007 23:10, zobrazeno: 59077x
ráda bych si pořídila tuto rostlinu,ale bohužel nemohu sehnat bližší informace o jejím pěstování,nemáte někdo zkušenosti s touto rostlinou?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 211.118 (?), 21.7.2007 9:46
Dobrý den, já mám Mandevilu červenou a růžovou (už 5 let). Tato pn oucí rostlina je z tropické Ameriky, vyžaduje v létě slunečné a vzdušné místo, jestliže ji budete dostatečně zalévat a pravidelně hnojit, pokvete nepřetržitě až do podzimu.Před prvními nočními mrazíky je třeba rostlinu uklidit na chladné, světlé místo od 10-15 stupnů C. Nižší vlhkost vzduchu trochu snese, ale pamatujte si, že-v závislosti na počtu listu- na teplém místě bude potřebovat více světla a vody. Vody ji však nedopřávejte příliš, aby stonek neuhníval. Zalévejte tak, aby nebyl byl vysušený,doporučuje se zálivka 1x za 10-14 dní. Časně z jara odstřihněte slabé výhony, ale nepotřísněte se mléčnou tekutinou z pletiv, je jedovatá! Rostlinu přesazujte zřídka.
Množí se úspěšně ze semen nebo polovyzrálými řízky, odebíranými v létě.Řízky pod folií nebo pod sklem zakoření během několika týdnů.
V bytových podmínkách začne ztrácet listí, neboť se dostane do jiného prostředí s odlišnou teplotou a vzdušnou vlhkostí.

Tyto informace mi tehdy poskytli od fi Starkl. Mandevilu jsem zkoušela množit, ale neúspěšně.
Přeji všem hodně zdaru při pěstování.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 64.182 (?), 29.3.2008 21:03

Zdravim lidicky.Mandevilu jsem rozmnozila uspesne asi 2/3 rizku se mi ujali.Bohuzel rostliny ktere jsem si koupila minulej rok sa mi podarilo prezimovat ale mam pocit ze zivori protoze vyrazi nove vyhonky ale hned nato znova uhynou a takhle se to strida nekde vyrazi nekde uhyne.Nevim co delam spatne presadila jsem ji a zacala prihnojovat tak sem zvedava jak se jim bude darit.Nic mene ty rizky co se ujali dou vsechny a jsou na rozdil od tych starych krasne olistene tak aspon z nich mam radost jesli ma nekdo nejakou radu prism napiste. majalekesova@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 252.38 (?), 8.3.2012 23:12

Mám ji třetím rokem překrásné květy po celý rok.Letošní zimu pozvolna ztratila listy.Jsem z toho nešťastná nevím jestli se znovu olistí nebo už ji nelze zachránit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 75.141 (?), 6.5.2016 10:11

Dobrý den, píšete, že se dá mandevilla dobře množit ze semen, ale nemohu je nikde sehnat! Nevíte kde by je měli a mohla si je objednat? 

Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 31.10 (?), 3.10.2008 13:38

Ahojky,

na mandevile mi narostl plod asi velikosti pomeranče, říkala jsem si co to je, po čase plod začal usychat a uvnitř plodu byli černá semínka. Ty jsem zasadila a narostla mi krásná mandevila. Pěstuji ji na parapetě a jak si vzpomenu tak ji pohnojím. Hodně úspěchů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 255.14 (?), 23.6.2010 10:41
prosím viete mi vysvetliť aký je rozdiel medzi mandevilou a sundavilou..? dakujem LAIK
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 140.27 (?), 10.7.2010 21:18

Žádný, je to jedno a totéž. Zdena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 82.13 (?), 8.9.2010 20:31

Mandevila je růžová, sundevila červená, odolnější a vyšlechtěnější druh a obecný botanický název pro všechny je dipladenia. Zdraví Romana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Hofi - (45) - 8.74 (?), 5.3.2011 20:54

Dobrý den,

můžete mi někdo poradit čím přihnojovat Mandevilu a jak často, děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika