dřevitá pivoňka - zasychání květů



klarka - (21) - 107.8 (?)
20.5.2008 16:28

aj ja už mám veľkú pivoňku a dala som znej už aj susede, proste som odkopala kúsok koreňa a ona si ho len zasadila a pekne sa ujala, tento rok už má aj puky, a mojej to niako neublížilo, má sa k svetu

pivonka
pivonka
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 172.26 (?), 7.5.2008 0:50

Mám naprosto stejný problém a docela si zoufám. Pivoňka už asi 4. rokem nasazuje listy, sem tam i poupata, ale ta nakonec zakrní a odpadnou. Navíc pozoruji, že i jinak husté listy jsou čím dál víc nahnědlé, jakoby neměly zdravou barvu.¨V kontrastu s tím, že o kousek vedle se jiné dřevité pivoňce, o několik let starší, se daří naprosto báječně, každoročně je přímo obsypaná nádhernými růžovými květy. Tady však jenom čekám. Děkuji za radu (kerryjane@seznam.cz)..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 7.5.2008 1:18

Někdy bývá problém v tom,  že mladší sazenice pivoněk zaléváte stejně, jako starší sazenice.  Ty starší jsou velké a s větším množstvím vody si poradí. Pivoňky totiž nesnáší přemokření. Takže bych poradila méně zalévat a správně hnojit. Okopírovala jsem vám správný postup hnojení:

Aby nám stále bohatě kvetly, musíme je pravidelně přihnojovat, protože za tak dlouhou dobu života půdu kolem sebe značně vyčerpávají. Na jaře pivoňky přihnojujeme AGRAbiominem na růže, jelikož toto hnojivo vyhovuje svým složením potřebám těchto rostlin. Velice se také osvědčilo zalít několikrát za vegetační sezónu pivoňky hnojivem AGRAkrystal pro kvetoucí rostliny. Pokud použijete tyto dvě harmonicky sladěná hnojiva, pak budete jistě spokojeni s výsledky svého pěstitelského úsilí. Každým rokem vytvářejí velké množství nadzemní hmoty a jestliže chceme, aby nám pivoňky bohatě kvetly, je přihnojování výše uvedenými hnojivy nepostradatelné. Každoroční údržba spočívá v odstraňování nadzemních částí na podzim, jarním přihnojováním a minimálním odplevelováním, protože svým mohutným vzrůstem potlačí většinu plevelů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.26 (?), 7.5.2008 2:13

Velmi děkuji za zevrubnou radu a také za rychlost odpovědi, zřejmě za cenu nočního bdění. Kerryjane@seznam.cz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 7.5.2008 12:33

...jsem sova, takže to pro mne není nic neobvyklého, že v noci  "brouzdám po zahradě".  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 169.30 (?), 15.5.2008 10:41

Vážená paní Danielo, jistě jen přehlédnutím názvu diskuse jste doporučila odstraňování nadzemních částí na podzim. U pivoněk dřevitých (tedy sekce Mountan) a některých meziskupinových hybridů se to takto nedělá což ale předpokládám, že víte a šlo skutečně jen o přehlídnutí. Protože jsou zde však i naprostí začátečníci považoval jsem za vhodné na toto upozornit. JP..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.223 (?), 19.5.2008 20:51

Suseda "zdedila" po predchádzajúcej majiteľke 2 krásne drevité pivonky rôznych farieb, majú isto viac ako 20 rokov. Ako by sa dali rozmnožiť? Vraj stará pani hovorila o "sieťovaní" ale nevieme, čo to znamená. ďakujem za radu.  Viera

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.128 (?), 19.5.2008 21:09

drevite pivonky se mnozi velice obtizne, proto je taky jejich cena v zahradnictvi vysoka. Roubuji se na bylinne pivonky.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
klarka - (21) - 107.8 (?), 20.5.2008 16:28

aj ja už mám veľkú pivoňku a dala som znej už aj susede, proste som odkopala kúsok koreňa a ona si ho len zasadila a pekne sa ujala, tento rok už má aj puky, a mojej to niako neublížilo, má sa k svetu

pivonka
pivonka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.194 (?), 16.6.2008 22:00
Mám dřevitou pivoňku od loňska. Po zasazení poupata upadla a trochu oschlo dřevo. Letos narašila pár lístků, ale odspodu nevím, jestli ne pod roubem. Mám jí docela zapuštěnou v zemi. Je to špatně? Mám ji přesadit a vyzvednout výš? Janina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 15.5.2010 16:09

V těchto dnech mi jakoby uvadl jeden výhon dřevité pivoňky, už má i květy před rozkvetením. Co se mohlo stát, jinak byla vždy Ok, kromě toho, že má těžké a dost vyholené větve a chystám se letos mo odkvětu jednu stříhnout

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika