Vysazení třešně



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Saffronia - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 187.79 (?) 
29.11.2014 23:19, zobrazeno: 32151x

Prosím vás o okomentování následujícího postupu při výsadbě třešně:

Vykopali jsme jámu o průměru 150 cm a hloubce 70 cm (dostali jsme se na jíl). Dolů naházeli drny, naházeli trochu hotového kompostu (tedy půdy), navezli listí, plevel a větvičky z vrchní strany kompostu, na to promíchali hotový kompost smíchaný s pískem, v hloubce cca 30 cm posalili doprostřed třešeň (vhodná hloubka vzhledem k délce jejích kořenů), zasypali opět směsí kompostu s pískem a nahoru přihrabali původní vykopanou černou půdu, kolem stromu kudělali cca do 20 cm "hrobeček", aby nenamrzal. Prolili jsme směsí vody a močoviny.

Máme ještě jednu třešeň, kterou zasadíme během příštího týdne, tak bych ráda věděla, zda jsme to provedli správně, případně jak tu další zasadit lépe. Děkuji vám.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 30.11.2014 6:15

Aby se to dalo správně okomentovat, bylo by třeba vědět, co bylo na místě, kde jste prováděli ty kopáčské práce předtím. Případně i to jaká je tam půda atd.. Bez toho se to správně okomentovat nedá.

kolem stromu kudělali cca do 20 cm "hrobeček", aby nenamrzal....nie to dajaká chujovina? To jste jako nahrnuli ke kmínku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 30.11.2014 8:20

Stromek zasazený do směsi kompostu s pískem a ještě zalitý silným hnojivem močovinou, mevím,nevím, zda spíš nechcípne.Záleží jaký je to kompost.Někdy méně může být více.Osobně bych stromek znovu vykopal, kompost promíchal se zeminou tak, aby ho byla čtvrtinka celkového objemu a znovu nasadil.Písek, pokud není půda vyloženě jílovitá bych nepřidával žádný.

Stromky rostou v obyčejné půdě.A jestli není půda nějak zvlášť špatná, není moc důvod měnit velký objem zeminy.Právě hnojiva bych nedával ze začátku žádná.To je snad vždy na škodu a jestli hnojiva dáte trochu více, stromek nezakoření a uhyne.S tím hnojením je to trochu složitější, takže je leší nedávat žádné.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Saffronia - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 187.79 (?), 30.11.2014 8:31

Předtím tam dlouhá desetiletí (dál než k válce historie naší rodiny na tomto vymezeném území nesahá) nebylo nic, čili tráva. O pár metrů dál rostly jiné třešně.

Ano, hrobečkem myslím vyvýšení půdy, myslela jsem, že se tomu tak říká. Půda je na těch místech kyprá, ani já nemám problém zrýt větší plochy, jak krásně se do ní rýč boří. Je šedivě černá, plná žížal (jak jinak). Pak přechází do písku a následuje jíl, podle toho, co jsme vykopali. Půdní rozbor nemám, leč, již jsem jinde na foru psala, že nám tam roste snad vše, co spadne na zem. Pozemek se nachází v polabské nížině, třešním se tam obecně daří velice dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Saffronia - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 187.79 (?), 30.11.2014 8:35

Ajaj a já si říkala, jak tam bude stromečku dobře a ke kořenům mu půjde od tlení teplofrown

Někde jsem totiž vyčetla, že přísun živin je právě nejdůležitější v těch prvních letech růstu, aby dřevo pořádně a silně vyrostlo, mám dojem, že právě zde, dokonce nějací zahrádkáři popisovali systémy podzemních hadic, kterými ke kořenům třešní přivádí tekutá hnojiva.. No, to jsem tomu dala.. Dnes ještě ten jeden stromek budu fotit, protože ve školce již byl mizerný výběr a já laik budu muset založit korunu.. No.. Tohle jestli zvládnu, tak vím, že mám pro zahradničení buňky :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 30.11.2014 8:24

Docela divočina. Až listí, drny a větvičky zetlí, tak se stromek může propadnout. Močovinu (žádné hnojivo) ne. Stačí jen vykopat jámu a zasadit. Bez "vylepšení". Ani kompost nemusí být.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.97 (?), 30.11.2014 9:53

Naprosto souhlasím s panem Kukym.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 30.11.2014 8:34

Nic strašného se nestalo. Chyba je v hnojení, dospod měl přijít superfosfát a draslo. Močovina byla zbytečná ale jestli není nějak silná koncentrace, stromku neublíží, akorát ji nevyužije. Přihnolit je lepší za vegetace tekutým hnojivem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Saffronia - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 187.79 (?), 30.11.2014 8:39

Byl to jedno dětské načůrání z nočníku na zahradní konev, čili asi tak těch 1:10, možná víc. A vlastně ještě jedna dávka dospělácké. No, já myslela, že to dodá kořenům dusík..

Ale s tím propadlem, máte, lidi pravdu - to bude muž štěstím bez sebe, že to dnes znovu vykopeme.. On mě za tu jámu miloval už takhle, ale nemůžu vysadit třešeň do díry na růži, to musí pochopit i on.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 30.11.2014 8:42

Právě přidání dusíku k nově vysazeným stromkům je to nejhorší.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika