Třešeň po odplození shazuje listí, květní pupeny zasychají - foto



host - 236.126 (?)
6.8.2015 9:27

...díky za rady, mám zahradu +- 1000m4, bez studny, letos zalévám jen papriky, rajčata, okurky... ostatní ovocné dřeviny krásně zelené, trešeň má vyšší nároky na vláhu, to zní dobře, dnes ji tedy zaleju... pavlo z brna a sebe taky, stříčkem z veltlínu...            

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 216.228 (?), 5.8.2015 16:25

Všechny stromy nereagují na sucho stejně, třešeň je citlivější (stejně tak ale nemá ráda vysokou spodní vodu). U nás je letos mimořádné sucho, a první začala žloutnout bříza na kraji zahrady, hned po ní ovšem třešeň, i u sousedů. Moje jabloně se jakž takž drží, ale všechny jsou naroubované na semenáči, ten koření hlouběji. I těm ale listy pomalu vadnou, mladé stromky u sousedů odcházejí, jelikož voda ve studních valem ubývá, zalévat si už netroufáme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 5.8.2015 16:46

Je to suchem. Mám stejně velkou třešeň, stejně zvadlou a sem tam už žlutý list. Fest jsem ji zalil (1000 l) a je OK. I povislé větve se poněkud narovnaly. Blumeriella to není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 236.126 (?), 6.8.2015 9:27

...díky za rady, mám zahradu +- 1000m4, bez studny, letos zalévám jen papriky, rajčata, okurky... ostatní ovocné dřeviny krásně zelené, trešeň má vyšší nároky na vláhu, to zní dobře, dnes ji tedy zaleju... pavlo z brna a sebe taky, stříčkem z veltlínu...            

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika