Škůdce na třešni



step anka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 166.33 (?)
14.5.2009 8:28

Mě už se z těch škůdců a postřiků točí hlava... Do teď jsem měla za to, že mám na třešni jen vrtilku, ale včera jsem našla nakousané plůdky na třešni i na hrušních, jestli to je pilatka - vyhlasím boj všem pilatkám v okolí (jestli to dobře chápu, tak až příští rok). Mám pilatku i na švestkách, ale ta je už postříkaná omitem - dnes jdu na druhý postřik, tak těhle se snad zbavím letos...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
ferum - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 123.141 (?), 1.5.2009 11:20, zobrazeno: 10972x
Na třešních se mi objevili dírky. Vypadá to podobně, jako napadení pilatkou u švestek. Třešeň jsem rozkrojil, ale žádný červík tam není. Pecka je napůl vyžraná. Letos s tím už asi nic nenadělám. Poraďte, co je to za škůdce a čím příští rok stříkat.
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 29.153 (?), 3.5.2009 9:13

Mám podobnou zkušenost ale na višni. Přečtětě si můj příspěvek " Proč neplodí favorita"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ferum - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 123.141 (?), 3.5.2009 21:39
Po přečtení Vašeho příspěvku jsem šel zkontrolovat višeň Favorit a našel jsem tam taky nakousané plůdky. Naštěstí jen tak 10%. Původní fotky jsou z třešně Rivan. Tam je napadena minimálně třetina plodů. Ostatní třešně (Kaštánka, Karešova, Burlat) jsou na tom podobně. V minulých letech jsem tohoto škůdce skoro neznal. Dufám, že nebudu muset stříkat třešně stejně jako švestky proti pilatce, aby jsem měl alespoň pár třešní na ochutnání. Navíc některé třešně jsou 5m vysoké. Možná by pomohly lepové desky, ale s tím nemám zkušenost. Přikládám ještě fotku z dneška.
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 13.5.2009 20:53

Toto vlákno nesleduji ale je to identické poškození jako od pilatky a literatura se zmiňuje o možnosti poškození tímto hmyzem i u třešní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 13.5.2009 21:44

Také jsem slyšel od jednoho známého o poškození plůdků třešní pilatkou. Nebylo jich prý mnoho. V tom případě si myslím, že by se jednalo o pilatku žlutou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
step anka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 166.33 (?), 14.5.2009 8:28

Mě už se z těch škůdců a postřiků točí hlava... Do teď jsem měla za to, že mám na třešni jen vrtilku, ale včera jsem našla nakousané plůdky na třešni i na hrušních, jestli to je pilatka - vyhlasím boj všem pilatkám v okolí (jestli to dobře chápu, tak až příští rok). Mám pilatku i na švestkách, ale ta je už postříkaná omitem - dnes jdu na druhý postřik, tak těhle se snad zbavím letos...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 14.5.2009 10:50

Omite na pilatku? Proč?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
step anka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 166.33 (?), 14.5.2009 13:12

Bylo mi doporučeno na škůdce na listech (jestli je to vlnovník), že mám i pilatku jsem zjistila až včera. Doufala jsem, že po té chemii chcípnou také, ale asi ne, protože tam vesele dováděla housenka a dva druhy nějakých okřídlenců na spodní straně listů.  Bohužel nemůžu najít žádné stránky, se všemi škůdci - buď tam nejsou, nebo chybí vyobrazení. V tomto se opravdu nevyznám, chtěla jsem si objednat zahradníka, ale ten mi řekl, že postřik si každý dělá sám.

Omlouvám se ostatním, že jsem mezi třešeň zavlekla švestku.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 14.5.2009 22:13

Paní, přípravek Omite je určen k hubení roztočů (např. vlnovník, svilušky a pod.). Pilatka jeasi půl cm veliká vosička. Na její hubení, jejich vajíček a hlavně vylíhlích larev než se stihnou zavrtat do plůdků jsou určeny insekticidy, o kterých už zde bylo psáno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ferum - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 123.141 (?), 14.5.2009 12:55
Děkuji za rady, příští rok zkusím postříkat alespoň Rivan, ten má jen 2,5m. Pokud je to pilatka, mělo by zabrat Calypso. Stále však nejsem na 100% přesvědčen, že se jedná o pilatku. Některé třešně jsou úplně vyžrány, zbyla jen šlupka. Jiné mají pouze povrchový ožer. Černé výtrusy jako u švestek nikde nejsou. Přesto to zkusím, když jsme včera s dcerou trhaly první třešně, daly se pomalu spočítat na prstech.
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika