Roubování třešně



host - 175.218 (?)
8.2.2008 19:03

Dobrý den, poměrně s velkým úspěchem umím roubovat jabloně a hrušně. Prosím poraďte mi, vruby mám již ve sklepě z třešně. Kdy nejlépe roubovat a zda není nějaký fígl, aby se to opravdu povedlo.

Děkuji za radu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 136.34 (?), 26.12.2007 21:51, zobrazeno: 205654x

Jak, kdy a co roubujete. Mám 5letou Karešovu a chtěl bych se pokusit naroubovat několik odrůd, dokud má slabé větve. Díky za rady. Pepík

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 27.12.2007 9:15

Nejlepší zkušenosti mám s roubováním co nejsilnějších (jednoletých!) výhonů co nejsilnějšími rouby kopulací v předjaří (březen). 
  Karešova roste o něco bujněji než většina ostatních třešní, takže v případě více odrůd na jednom stromě (což jinak u třešní považuji za výhodné) ráda ty ostatní odrůdy přerůstá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 12.119 (?), 21.1.2008 10:32

Dobrý den hledám kontakt na osobu která by mi naroubovala třešeň v okolí Říčan u Prahy. Nemám s tím žádné zkušenosti. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.218 (?), 8.2.2008 19:03

Dobrý den, poměrně s velkým úspěchem umím roubovat jabloně a hrušně. Prosím poraďte mi, vruby mám již ve sklepě z třešně. Kdy nejlépe roubovat a zda není nějaký fígl, aby se to opravdu povedlo.

Děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 8.2.2008 20:49

Dobrý večer. Začínám brzy a to po 20 únoru, buď do rozštěpu, anglickou kopulací a nebo na kozí nožku. Nesmí při práci mrznout ruce. Hezký večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 228.40 (?), 25.2.2011 18:27

Viem síce princíp vrúbľovania do rozštepu, ale stále mi nejde do hlavy, že aj keď skúsim vrúbľovať teraz na prelome februára a marca (skôr boli veľké mrazy), a do hrubšieho podpníka vložím dva vrúble na protiľahlé strany, nevadí tá medzera medzi nimi? Veď do nej natečie vosk, ako to zrastie? A ešte jedna otázka: odstraňuje sa kôra na bočnej časti klina na vrúbli, ktorá smeruje do vnútra? Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.235 (?), 25.2.2011 19:28

Pan Zavřel uvádí na prvním místě roubování do rozštěpu, u peckovin bych to na první místo nedal.Máte pravdu, určité nebezpečí zatékání nejen vosku, ale hlavně vody tam je.Důležité přitom je, aby se kryla vnější pletiva roubů s podnoží, vniřní kambium se neodstraňuje.Rozštěp dělám až          v míze, u peckovin nejraději roubuji angl.kopulací na mladé dřevo.   AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 118.231 (?), 25.2.2011 19:40
tak když už jsme v té polemice: zítra bych chtel poprvé v životě ;)) zkusit naroubovat na ptačnici třešen, ptačnice je tak 3-4 cm tlusta mající boční výhony..rouby sotva centimetr jakou metodu použít a proč??? nazoru jsem tu četl nekolik a jsem s toho celkem tumpachovej jestli do roštepu sedelkovanim anglickou kopulaci či jen obyčejnou...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.40 (?), 25.2.2011 19:56

Ja sa tiež chystám niekedy najbližšie začať, ale ešte okrem predchádzajúcich problémov, hlavne zatekania vosku do rozštepu, riešim dilemu, či znovu obehnúť všetky staré čerešne v okolí a narezať vrúble priamo zo stromu na strom, alebo môžem teraz použiť a j tie, ktoré mám ešte samozrejme nenapučané v pivnici od januára...?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 58.118 (?), 25.2.2011 20:44
vosk v rozštepe asi až tak nevadí, podstatné je priliehanie kambialnych vrstiev... ale starší autori odporúčajú rozštep prekryť kusom kôry... alebo zamazať hlinou... ale teploty v noci okolo -10 sa zdajú troška nízke...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika