Roubování třešně



deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 58.118 (?)
2.3.2011 16:56
Na broskyňový semenáč dával ten kolega rynglotu... Ja asi to vrúbľovanie odložím, hlásia príchod arktického vzduchu a mrazy vo dne v noci od nedele
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 28.2.2011 14:28

Toho bych se nebál. Mnohokrát po naroubování přišly mrazy i sníh a rouby po oteplení vyrašily naprosto v pohodě. Často líp než ty roubované až po skutečném příchodu jara.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 58.118 (?), 1.3.2011 22:28
OK... v sobotu idem na to... čerešne...a do nerodiacej ringloty marhuľu a kríženca Melitopoľskú (slivka x marhuľa)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 2.3.2011 9:00

Pokusně jsem 1.3.narouboval třešeň na třešeň a ryngli na broskvový semenáč čerstvými rouby přímo ze stromu anglickou kopulací.Třešeň přes mrazivé počasí byla malinko narašená .Jsem na to sám zvědavý.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 2.3.2011 10:22

Nechci být skeptik, ale nemyslím si, že se Vám třešeň ujme na brosvoňový semenáč. Nehledě na narašení roubů. S rynglí by problém být neměl. Obliba broskvových podnoží pod slivoně stoupá, sám s nimi ale zkušenost nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 58.118 (?), 2.3.2011 16:56
Na broskyňový semenáč dával ten kolega rynglotu... Ja asi to vrúbľovanie odložím, hlásia príchod arktického vzduchu a mrazy vo dne v noci od nedele
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 118.231 (?), 2.3.2011 18:05
jaky ma vyznam broskvoví semenač na slívu? jake vyhody to přináší?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 2.3.2011 19:12

Kořenový systém broskve je jiný, neobrůstá odkopky.Mám zatím na zkoušku jenom jeden strom -švestku, teď zkouším ryngli. Pokud možno co nejníže, abych případně nechal zakořenit roub.Afinita je dobrá.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.208 (?), 4.3.2011 11:57
Nočné teploty majú padnúť na -7...počkať ešte s vrúbľovaním?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 4.3.2011 14:03

Já si myslím, že čekat s roubováním, až v noci nebudou mrazy,  je zbytečné. Nemyslím si, že by teploty do -10 stupňů měly poškodit dřevo či pupeny roubů. Ostatně mám rouby uskladněné každoročně venku a musely už skousnout horší holomrazy. Bude-li přes víkend ve dne příjemně jako nyní, nevidím problém.
   Jaká je výhoda broskvoňové podnbože pod slivoň nevím. Nepochybně se lépe množí semenem a má pěknější kořenový systém. Osobně k nim mám trochu nedůvěru, zejména v mé blasti, pro pěstování broskvoní okrajové. Což je i tak dost velký eufemizmus.  Mohu-li usuzovat z analogie s meruňkami, tak určitě jsem nezaznamenal, že by meruňky na otužilých myrobalánech  prosperovaly lépe a byly odolnější než na vlastním semenáči. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 4.3.2011 14:55
jen odbočím mohu už ted roubovat merunku či mam ješte počkat?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika