Roubování třešně



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?) 
2.3.2009 20:28

U třešní obvykle nebývá problém odebrat ze stromů dostatečně silné rouby,  Obtížnější je najít na mladých pláňatech stejně silné letorosty. Pravda, jak píše AB, nemusí být podnož v místě roubování stejně silná jako roub. Může být i silnější. Nesmí být ovšem slabší než roub.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 4.53 (?), 6.4.2009 21:30

Ten, kdo nestihne roubování v tomto termíne muže docela s uspechem roubovat trešen okolo 20 - 25.9. klasicky za kuru. Musí být míza.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pavel... - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 19.114 (?), 17.4.2009 15:01

Přibližně před měsícem jsem narouboval na plané třešňové podnože rouby z Rivan. Rouby jsem si uřezal z letorostů třešně na samém vršku stromu. Dnes se mi na mnohých roubech objevují poupata a květy. Odstranit květy, nebo je nechat? Podaří se přes roubovné místo květy vyživit až do plodů? Nebo pro lepší růst roubu je vhodnější květy dát pryč?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.179 (?), 17.4.2009 15:16

Buďte rád, že se rouby ujaly a nevysilujte je květy a ovocem.Stejně by těžko dozrály.Odstraňte je.Čím dřív, tím lépe.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.88 (?), 17.4.2009 23:48

dobrý den. potřebuji radu, na zahradě mi roste planá třešen mě neznámé odrúdy, chtěla bych vědět zda jde nqroubovat aby plodila. vůbec nic o roubování nevím, dokáže mi někdo poradit tak abych to zvládla sama? nemohu u nás sehnat nikoho kdo by uměl natoubovat třešen. děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.179 (?), 18.4.2009 6:51

Letos to už asi roubováním nestihnete, jedině snad očkováním(podle velikosti a stavu podnože).Počítejte s tím, že semenáč, o který pravděpodobně jde, vám po naroubování naroste do větších rozměrů , do menších zahrádek se víc uplatńují zákrslé formy(na zakrslém typu podnože).I hotové stromky teď těžko koupíte nenarašené. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.88 (?), 18.4.2009 8:24

dobrý den. zahradu mám velikou takže když naroste větších rozměrů nic se nestane. co je to očkování? ten stromek je asi metr a půl vysoký, kmínek má v průmětu cca 3 cm amá 4 větvičky. dekuji za rady LB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 18.4.2009 9:13

V tuto dobu lze v pohodě a úspěšně třešně roubovat. Ostatně za kůru to ani jindy nezkouším. Je však třeba mít neuschlé a nenarašené rouby, což je největší problém

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.16 (?), 11.4.2010 23:46

Dobrý den,

Mám dotaz k roubování. Zkoušel už někdo roubovat chrupku na srdcovku, nebo je to jedno? Dá se roubovat ještě v tomto období?

Děkuji.

S pozdravem

Marek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 12.4.2010 6:55

Marku, dá se.Podmínkou jsou n e n a r a š e n é rouby.Jestli srdcovku na chrupku a nebo naopak bude lhostejné.Jsou ale i zakrslé podnože, což je pro malou zahrádku výhodnější a tam už se může brát ohled na vzrůstnost roubované odrůdy.Ale to asi nebude Váš případ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika