Roubování třešně



deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 58.118 (?)
27.2.2011 19:12
Nerozumiem-to mám tú slivku vykopať zo záhrady a preniesť do zimnej záhrady? Obávam sa, že dosť poškodím koreňový systém...ale vážne...obávam sa, že pri vrúbľovaní teraz môžu nočné mrazy poškodiť rezné plochy vrúbľa aj podpníka....
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
JJM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 255.178 (?), 25.2.2011 19:59

Na vrchol si dej rozštěp, na boční výhony kopulaci a uvidíš výsledek. Co se ujme z toho dopěstuješ korunku.Já měl u třešně uspěšnost 25 procent.Chytla se jedina větev kopulací.Hodně zdaru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.38 (?), 25.2.2011 20:25

Každý rok jsem se pokoušel roubovat za kůru, na kozí nožku, no nikdy se mi nic neujalo.Možná jsem něco zanedbal.Jen co jsem zkusil roubovat angličanem-ejhle stoprocentní úspěšnost.Můžu vřele doporučit.Roub s podnoží se do sebe zaklesnou, a mám volné ruce na obvazování.

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 58.118 (?), 25.2.2011 20:39
Hm... aké je u vás počasie? U nás sú dnné teploty okolo 0, nočné -6 až -10, čo nepovažujem za akurát vhodné na akékoľvek vrúbľovanie...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 118.231 (?), 25.2.2011 20:45
no ted se otepluje na výkend je hlašene otepleni pak sice opet mrazy, ale mezi tim by to mohlo klapnout, ale co udelaji ty mrazy potom roubováni?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 58.118 (?), 25.2.2011 20:48
Podľa Š.Chlebíka pri teplotách pod 4stupne nedochádza k zrastaniu a tvoreniu závalu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.148 (?), 26.2.2011 13:34
Zával pri nízkej teplote sa sice netvori, ale naštepeny vrubel je idealne "uschovany" na podpniku. Mraz mu neuskodi a prechadza do nho vlhkost z podpnika, teda nezaschyna. Pri kazdom zdvihnuti teploty sa bude zaval tvorit a hlavne je to uz bez pohybu. To by som povedal ze je zaklad uspechu a samozrejme v kvalitnych vrubloch. Nesmu byt zaschnute ani napučane, čeresnove su najhaklivesie na uskladnenie. Sposob si zvolte podla hrubky podpnika, ale spojkovanie a angl. spojk. sa ujima najlepsie. Myslim ze je este trochu zima v noci, ale byvam v horach. Snad niekde na nizine by to uz slo. No este jednu poznamku. Najbeznejsie predávaný vosk na Slovensku (dendrosan) je prilis riedky a zatecie vzdy pod vrubel (neskorsie na slnku). Inak je super, ale treba ho v plechovke zohriat a primiesat do neho asi 1/4 vcelieho vosku, aby bol tuhši. Inak ho 100% najdete zateceny pod neujatym vrublom. Tak vela zdaru prajem. Radovan
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.254 (?), 26.3.2020 17:55
Zacinaju sa mi v pivnici prebudzat usklasnene ceresnove vruble. Planujem vrublovat za kôru v dobe kvetu(cca o tyzden-2), tak neviem ci uz sa do toho nepustit teraz? Co odporucate?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.81 (?), 27.2.2011 14:37

Tak vie niekto, čo sa stane ak po vrúbľovaní kopuláciou ešte prídu nedajbože mrazy? (Ak totiž bude marec tak nevyspytateľný ako bol február...)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 27.2.2011 17:32

Nic se nestane. Každou noc mrzne, ale mrazy už nebudou tak silné. Lepší je roubovat na počátku oteplování a dát na roub vlhký sáček. Než se zase ochladí, je roub už částečně spojený s podnoží. Kdo se přesto bojí, že mu roub zmrzne, měl by roubovat v zimní zahradě. Roub peckovin obvykle nezmrzne, ale uschne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 58.118 (?), 27.2.2011 19:12
Nerozumiem-to mám tú slivku vykopať zo záhrady a preniesť do zimnej záhrady? Obávam sa, že dosť poškodím koreňový systém...ale vážne...obávam sa, že pri vrúbľovaní teraz môžu nočné mrazy poškodiť rezné plochy vrúbľa aj podpníka....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika