Roubování třešně



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 118.229 (?) 
1.5.2010 22:29

Letos jsem rouboval višně Erdi Betörmo a třešně Rivan na třešeň ptačí. Výsledky dobré. Vše roubováno kopulací. Nejlepší jsou výsledky ze silnějších roubů. Slabší méně vyzrálé rouby třešně Rivan sice raší, ale ještě není vyhráno. Posílám foto. první je očko je višňotřešeň Královna Hortenzie (výborná chuť) očkované již vloni, pak jsou tři višně Erdi a poslení je třešeň Rivan. HONZA

Bez názvu
Bez názvu
detail srůstu
detail srůstu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 178.235 (?), 2.5.2010 8:15

Honzo, gratuluji.Ten Rivan je je vzorovou ukázkou jak se má umět roubovat.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 2.5.2010 8:26

Pardon, měl jsem na mysli detailní snímek. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 90.199 (?), 2.5.2010 22:35

Detailní fotka je višeň Erdi Bötermo na ptáčnici. Dělá mi radost, kdykoliv když jdu okolo. A to jsem váhal, zda vůbec roubovat. Podnože se mi zdály příliš silné a vysoké. Původně jsem je chtěl sesadit u země aby vytvořily nový roný kmínek, ale pak jsem si žekl, že je zkusím naroubovat, když se to nepovede, tak je uříznu u země.

Pošlete taky někdo fotku, ať i ostatní vidí co se vám letos povedlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 3.5.2010 7:49

U nás je na nafocené úspěšně ujatých roubů ještě brzy. Třešně mají opravdovou mízu na roubování za kůru právě nyní, švestky dokonce ještě ne, třebaže kvetou. U peckovin za kůru platí víc než pro cokoli jiného - hlavně neuspěchat. Jak se kůra při odchlípnutí chlupatí a neodlupuje se snadno jako při výrobě píšťalky, je třeba toho nechat a zkusit roubovat za týden. Problém je, že mi začínají rašit i některé rouby (hlavně třešní), které byly nařezány o Vánocích a zapíchnuté venku ve stínu do země. Naštěstí jen pupeny nad zemí,  použitelná je proto jen ta část roubu, co byla pod povrchem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 215.203 (?), 4.2.2012 11:22

Dobrý den, na zahrádce mám zasazenou dvouletou třešeň Burlat na podnoži Colt.Co jsem tady pročítal diskuse, tak není zas tak vychvalována.Vedle ní mám asi desetiletou třešeň,kterou musím dát do tří let pryč (zavazí stavbě chaty).Její plody dozrávají asi druhý týden v červnu.Co pročítám tuhle diskusi tak mě napadlo jestli zkusit naroubovat dvě větvičky "staré" třešně na novou?Rouby z ní odebrané nemám, někdo se tady zmínil o roubování "ze stromu na strom".To by znamenalo začátkem března odebrat rouby a rovnou naroubovat na mladou třešeň? Děkuji.

Ještě mě napadá, není tady někdo ze Slavkova u Brna, kdo by mi s tím případně pomohl?  Děkuji Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 4.2.2012 12:46

Ano, narouboval jsem tak více špičáků ze stromu na strom a úspěšně.To není ale váš případ.Něco takového lze poradit u nechtě zakousnuté třešně(višně) při řezu, ale ne do hotové korunky.Tam snad jedině takto všechny kosterní větve naráz přeroubovat.A ještě jednu zkušenost : měl jsem tu nejranější třešeň a vždycky ji sklidili (hlavně na zem) špačci a kosové.Burlat už nejranější není a vnuci mně ji nosí alespoň ochutnat, jaká je.Už jsem si ji také narouboval.Patří mezi rané odrůdy s přijatelnou chutí, což ty nejranější neměly.Doporučuju nechat si Burlat a jako další patro později vroubovat jinou vhodnou a pozdnější odrůdu. Výběr je bohatý. AB     

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.203 (?), 4.2.2012 13:04

Děkuji, no já se Burlatu nechci vzdát úplně (má dva roky, loni jen minymální přírůstek) a se "starou" třešní jsem taky spokojen, ale bude muset jít pryč.Proto bych chtěl přeroubovat dvě nebo tři větvičky "staré" třešně na Burlat.Ale jak jsem pasal, roubovat bohužel neumím.Přinejhorším letos zkusím jednu a pokud to vyjde tak další rok dvě :o) Ideál by ale byl, kdyby mi s tím někdo pomohl.   Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 4.2.2012 17:57

Píšete, že vedle starší třešně jste nasadil Burlat.Nešlo by ji přenést přikájením (ablaktací)? Ja jsou daleko od sebe a nedotýkají se jejich větve?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.203 (?), 5.2.2012 11:09

Bohužel jejich větve se nedotýkají.

Ale naroubovat by snad neměl být problém.Pokud by se mi nikdo neozval, tak bych se pokusil naroubovat na přelomu února/března sám.Odříznul bych loňský přírustek z jižní strany na starší třešni a pokusil bych se ji naroubovat na Burlat.Pokud by to "klaplo" tak další rok bych narouboval ještě dvě?  Díky Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika