Roubování třešně



deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 58.118 (?)
25.2.2011 20:39
Hm... aké je u vás počasie? U nás sú dnné teploty okolo 0, nočné -6 až -10, čo nepovažujem za akurát vhodné na akékoľvek vrúbľovanie...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
JJM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 255.178 (?), 25.2.2011 19:59

Na vrchol si dej rozštěp, na boční výhony kopulaci a uvidíš výsledek. Co se ujme z toho dopěstuješ korunku.Já měl u třešně uspěšnost 25 procent.Chytla se jedina větev kopulací.Hodně zdaru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.38 (?), 25.2.2011 20:25

Každý rok jsem se pokoušel roubovat za kůru, na kozí nožku, no nikdy se mi nic neujalo.Možná jsem něco zanedbal.Jen co jsem zkusil roubovat angličanem-ejhle stoprocentní úspěšnost.Můžu vřele doporučit.Roub s podnoží se do sebe zaklesnou, a mám volné ruce na obvazování.

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 58.118 (?), 25.2.2011 20:39
Hm... aké je u vás počasie? U nás sú dnné teploty okolo 0, nočné -6 až -10, čo nepovažujem za akurát vhodné na akékoľvek vrúbľovanie...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 118.231 (?), 25.2.2011 20:45
no ted se otepluje na výkend je hlašene otepleni pak sice opet mrazy, ale mezi tim by to mohlo klapnout, ale co udelaji ty mrazy potom roubováni?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 58.118 (?), 25.2.2011 20:48
Podľa Š.Chlebíka pri teplotách pod 4stupne nedochádza k zrastaniu a tvoreniu závalu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.148 (?), 26.2.2011 13:34
Zával pri nízkej teplote sa sice netvori, ale naštepeny vrubel je idealne "uschovany" na podpniku. Mraz mu neuskodi a prechadza do nho vlhkost z podpnika, teda nezaschyna. Pri kazdom zdvihnuti teploty sa bude zaval tvorit a hlavne je to uz bez pohybu. To by som povedal ze je zaklad uspechu a samozrejme v kvalitnych vrubloch. Nesmu byt zaschnute ani napučane, čeresnove su najhaklivesie na uskladnenie. Sposob si zvolte podla hrubky podpnika, ale spojkovanie a angl. spojk. sa ujima najlepsie. Myslim ze je este trochu zima v noci, ale byvam v horach. Snad niekde na nizine by to uz slo. No este jednu poznamku. Najbeznejsie predávaný vosk na Slovensku (dendrosan) je prilis riedky a zatecie vzdy pod vrubel (neskorsie na slnku). Inak je super, ale treba ho v plechovke zohriat a primiesat do neho asi 1/4 vcelieho vosku, aby bol tuhši. Inak ho 100% najdete zateceny pod neujatym vrublom. Tak vela zdaru prajem. Radovan
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.254 (?), 26.3.2020 17:55
Zacinaju sa mi v pivnici prebudzat usklasnene ceresnove vruble. Planujem vrublovat za kôru v dobe kvetu(cca o tyzden-2), tak neviem ci uz sa do toho nepustit teraz? Co odporucate?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.81 (?), 27.2.2011 14:37

Tak vie niekto, čo sa stane ak po vrúbľovaní kopuláciou ešte prídu nedajbože mrazy? (Ak totiž bude marec tak nevyspytateľný ako bol február...)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 27.2.2011 17:32

Nic se nestane. Každou noc mrzne, ale mrazy už nebudou tak silné. Lepší je roubovat na počátku oteplování a dát na roub vlhký sáček. Než se zase ochladí, je roub už částečně spojený s podnoží. Kdo se přesto bojí, že mu roub zmrzne, měl by roubovat v zimní zahradě. Roub peckovin obvykle nezmrzne, ale uschne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 58.118 (?), 27.2.2011 19:12
Nerozumiem-to mám tú slivku vykopať zo záhrady a preniesť do zimnej záhrady? Obávam sa, že dosť poškodím koreňový systém...ale vážne...obávam sa, že pri vrúbľovaní teraz môžu nočné mrazy poškodiť rezné plochy vrúbľa aj podpníka....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika