Roubování třešně



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 136.34 (?) 
26.12.2007 21:51, zobrazeno: 205289x

Jak, kdy a co roubujete. Mám 5letou Karešovu a chtěl bych se pokusit naroubovat několik odrůd, dokud má slabé větve. Díky za rady. Pepík

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 27.12.2007 9:15

Nejlepší zkušenosti mám s roubováním co nejsilnějších (jednoletých!) výhonů co nejsilnějšími rouby kopulací v předjaří (březen). 
  Karešova roste o něco bujněji než většina ostatních třešní, takže v případě více odrůd na jednom stromě (což jinak u třešní považuji za výhodné) ráda ty ostatní odrůdy přerůstá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 12.119 (?), 21.1.2008 10:32

Dobrý den hledám kontakt na osobu která by mi naroubovala třešeň v okolí Říčan u Prahy. Nemám s tím žádné zkušenosti. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.218 (?), 8.2.2008 19:03

Dobrý den, poměrně s velkým úspěchem umím roubovat jabloně a hrušně. Prosím poraďte mi, vruby mám již ve sklepě z třešně. Kdy nejlépe roubovat a zda není nějaký fígl, aby se to opravdu povedlo.

Děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 8.2.2008 20:49

Dobrý večer. Začínám brzy a to po 20 únoru, buď do rozštěpu, anglickou kopulací a nebo na kozí nožku. Nesmí při práci mrznout ruce. Hezký večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 228.40 (?), 25.2.2011 18:27

Viem síce princíp vrúbľovania do rozštepu, ale stále mi nejde do hlavy, že aj keď skúsim vrúbľovať teraz na prelome februára a marca (skôr boli veľké mrazy), a do hrubšieho podpníka vložím dva vrúble na protiľahlé strany, nevadí tá medzera medzi nimi? Veď do nej natečie vosk, ako to zrastie? A ešte jedna otázka: odstraňuje sa kôra na bočnej časti klina na vrúbli, ktorá smeruje do vnútra? Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.235 (?), 25.2.2011 19:28

Pan Zavřel uvádí na prvním místě roubování do rozštěpu, u peckovin bych to na první místo nedal.Máte pravdu, určité nebezpečí zatékání nejen vosku, ale hlavně vody tam je.Důležité přitom je, aby se kryla vnější pletiva roubů s podnoží, vniřní kambium se neodstraňuje.Rozštěp dělám až          v míze, u peckovin nejraději roubuji angl.kopulací na mladé dřevo.   AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 118.231 (?), 25.2.2011 19:40
tak když už jsme v té polemice: zítra bych chtel poprvé v životě ;)) zkusit naroubovat na ptačnici třešen, ptačnice je tak 3-4 cm tlusta mající boční výhony..rouby sotva centimetr jakou metodu použít a proč??? nazoru jsem tu četl nekolik a jsem s toho celkem tumpachovej jestli do roštepu sedelkovanim anglickou kopulaci či jen obyčejnou...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.40 (?), 25.2.2011 19:56

Ja sa tiež chystám niekedy najbližšie začať, ale ešte okrem predchádzajúcich problémov, hlavne zatekania vosku do rozštepu, riešim dilemu, či znovu obehnúť všetky staré čerešne v okolí a narezať vrúble priamo zo stromu na strom, alebo môžem teraz použiť a j tie, ktoré mám ešte samozrejme nenapučané v pivnici od januára...?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 58.118 (?), 25.2.2011 20:44
vosk v rozštepe asi až tak nevadí, podstatné je priliehanie kambialnych vrstiev... ale starší autori odporúčajú rozštep prekryť kusom kôry... alebo zamazať hlinou... ale teploty v noci okolo -10 sa zdajú troška nízke...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika