Presadenie čerešne



Kudibal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 42.216 (?)
1.4.2016 21:52

Nevím, jak na tom je která podnož, ale pokud máte kámen až v 1m, tak jste na tom v porovnání s mými podmínkami docela dobře. Já mám ztvrdlý písek (spíš už kámen pískovec) asi od 60cm hlouběji.

Před 2 lety jsem rušil letitou třešeň a velmi mě překvapilo, jak mělce byly kořeny uloženy.  Ona sice neměla příliš na vybranou právě kvůli malé vrstvě hlíny, ale přece jen. Kořeny mé třešně byly v podstatě všechny vedeny jen vodorovně a osa kořenů byla v hloubce asi jen 15-25cm. Byl tam trávník, takže žádné rytí nemohlo odhalit, že v podstatě skoro šlapeme po kořenech. Nějaký významně tlustý svislý kořen do hloubky tam vůbec nebyl. Na fotce pokáceného stromu je vidět, že se některé kořeny jakoby z hloubky vracely k povrchu.

Zbytek přeseknutých kořenů
Zbytek přeseknutých kořenů

Kořeny nechtěly jít do hloubky
Kořeny nechtěly jít do hloubky
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 59.231 (?), 27.2.2016 22:54

Tak, ja som sa radil len z pradajcami v ovocnej škôlke a tam mi vraveli nieco podobne ako je na obrazku nizsie. Veril som ze 5 metrova vzdialenost postacuje.

Podnože
Podnože
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 28.2.2016 8:05
Věřte, že pro třešeň je 5 metrů opravdu málo, zvláště pokud budou dvě vedle sebe.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
LacoSk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (85) - 100.151 (?), 28.2.2016 11:20

Ak sú na podpníku Gisela 5 tak 5 metrov nie je málo. Asi tak akurát. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.220 (?), 28.2.2016 12:32

Dobre, tak ďakujem za rady, vzdialenost tych stromov mozem samozrejme zvacsit. este by ma zaujimalo ci ta vzdialenost 5 metrov staci pre ostatne stromy ktore tam mam.

Su tam 4 Hrusky na podpniku dula (kdoula) - tam by asi nemal byt problem.

2 slivky a jedna merunka na myrobalane

a cely rad stromov zacina orechom kralovskym (semenac), ten je ale od ostatnych stromov vzdialeny asi 10 metrov.

Ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 28.2.2016 18:54

Dnes jsem byl v sadě a schválně jsem se díval na ty vzdálenosti stromů. Třešeň mám od Althanovy zhruba 6-7 metrů a jak vidíte na fotce, koruny se dotýkají. Pokud budou vedle sebe stejně velké třešně, chtělo by to alespoň 8 metrů.

Hrušky na kdouli jsem stejně jako jabloňe na M26 sadil se sponem 3 až 3,5 metru. Slivky na mirobaláně mám zhruba 4 metry a meruňky 5-6 metrů


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.173 (?), 31.3.2016 23:58
Nevite nekdo jak asi hluboko zasahuji koreny tresne na Gisele 5? V hloubce cca. 1m jsem narazil na jakousi rozsahlou kamennou plotnu a ted nevim jestli I presto do te jamy mohu stromek zasadit. Dekuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kudibal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 42.216 (?), 1.4.2016 21:52

Nevím, jak na tom je která podnož, ale pokud máte kámen až v 1m, tak jste na tom v porovnání s mými podmínkami docela dobře. Já mám ztvrdlý písek (spíš už kámen pískovec) asi od 60cm hlouběji.

Před 2 lety jsem rušil letitou třešeň a velmi mě překvapilo, jak mělce byly kořeny uloženy.  Ona sice neměla příliš na vybranou právě kvůli malé vrstvě hlíny, ale přece jen. Kořeny mé třešně byly v podstatě všechny vedeny jen vodorovně a osa kořenů byla v hloubce asi jen 15-25cm. Byl tam trávník, takže žádné rytí nemohlo odhalit, že v podstatě skoro šlapeme po kořenech. Nějaký významně tlustý svislý kořen do hloubky tam vůbec nebyl. Na fotce pokáceného stromu je vidět, že se některé kořeny jakoby z hloubky vracely k povrchu.

Zbytek přeseknutých kořenů
Zbytek přeseknutých kořenů

Kořeny nechtěly jít do hloubky
Kořeny nechtěly jít do hloubky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.251 (?), 2.4.2016 9:28

Vykopal jsem pařez od staré třešně a kořeny byly překvapivě mělce.                Radim F.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jz77f - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 35.136 (?), 6.4.2016 9:38

Dobrý den,

dvakrát jsem třešeň nepřesazoval, ale myslím, že se to dá.

Před 14 dny jsme přesazovali (viz. obrázek) před 3 lety vsazenou třešeň Karešovu. Kořenový systém byl do vzdálenosti 2 m od kmene, tedy 2x více než koruna. Do hloubky cca 70 cm. V současné době vesele pučí a zdá se, že bez problému přežije.

Třešen Karešova
Třešen Karešova
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 78.117 (?), 6.4.2016 13:54

Nádherná, hodně popisující fotografie.Také by mne nenapadlo, že se koenový systém takto rozroste.
IvanHorseman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika