Presadenie čerešne



host - 160.173 (?)
31.3.2016 23:58
Nevite nekdo jak asi hluboko zasahuji koreny tresne na Gisele 5? V hloubce cca. 1m jsem narazil na jakousi rozsahlou kamennou plotnu a ted nevim jestli I presto do te jamy mohu stromek zasadit. Dekuji.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 59.231 (?), 27.2.2016 22:54

Tak, ja som sa radil len z pradajcami v ovocnej škôlke a tam mi vraveli nieco podobne ako je na obrazku nizsie. Veril som ze 5 metrova vzdialenost postacuje.

Podnože
Podnože
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 28.2.2016 8:05
Věřte, že pro třešeň je 5 metrů opravdu málo, zvláště pokud budou dvě vedle sebe.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
LacoSk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (85) - 100.151 (?), 28.2.2016 11:20

Ak sú na podpníku Gisela 5 tak 5 metrov nie je málo. Asi tak akurát. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.220 (?), 28.2.2016 12:32

Dobre, tak ďakujem za rady, vzdialenost tych stromov mozem samozrejme zvacsit. este by ma zaujimalo ci ta vzdialenost 5 metrov staci pre ostatne stromy ktore tam mam.

Su tam 4 Hrusky na podpniku dula (kdoula) - tam by asi nemal byt problem.

2 slivky a jedna merunka na myrobalane

a cely rad stromov zacina orechom kralovskym (semenac), ten je ale od ostatnych stromov vzdialeny asi 10 metrov.

Ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 28.2.2016 18:54

Dnes jsem byl v sadě a schválně jsem se díval na ty vzdálenosti stromů. Třešeň mám od Althanovy zhruba 6-7 metrů a jak vidíte na fotce, koruny se dotýkají. Pokud budou vedle sebe stejně velké třešně, chtělo by to alespoň 8 metrů.

Hrušky na kdouli jsem stejně jako jabloňe na M26 sadil se sponem 3 až 3,5 metru. Slivky na mirobaláně mám zhruba 4 metry a meruňky 5-6 metrů


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.173 (?), 31.3.2016 23:58
Nevite nekdo jak asi hluboko zasahuji koreny tresne na Gisele 5? V hloubce cca. 1m jsem narazil na jakousi rozsahlou kamennou plotnu a ted nevim jestli I presto do te jamy mohu stromek zasadit. Dekuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kudibal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 42.216 (?), 1.4.2016 21:52

Nevím, jak na tom je která podnož, ale pokud máte kámen až v 1m, tak jste na tom v porovnání s mými podmínkami docela dobře. Já mám ztvrdlý písek (spíš už kámen pískovec) asi od 60cm hlouběji.

Před 2 lety jsem rušil letitou třešeň a velmi mě překvapilo, jak mělce byly kořeny uloženy.  Ona sice neměla příliš na vybranou právě kvůli malé vrstvě hlíny, ale přece jen. Kořeny mé třešně byly v podstatě všechny vedeny jen vodorovně a osa kořenů byla v hloubce asi jen 15-25cm. Byl tam trávník, takže žádné rytí nemohlo odhalit, že v podstatě skoro šlapeme po kořenech. Nějaký významně tlustý svislý kořen do hloubky tam vůbec nebyl. Na fotce pokáceného stromu je vidět, že se některé kořeny jakoby z hloubky vracely k povrchu.

Zbytek přeseknutých kořenů
Zbytek přeseknutých kořenů

Kořeny nechtěly jít do hloubky
Kořeny nechtěly jít do hloubky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.251 (?), 2.4.2016 9:28

Vykopal jsem pařez od staré třešně a kořeny byly překvapivě mělce.                Radim F.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jz77f - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 35.136 (?), 6.4.2016 9:38

Dobrý den,

dvakrát jsem třešeň nepřesazoval, ale myslím, že se to dá.

Před 14 dny jsme přesazovali (viz. obrázek) před 3 lety vsazenou třešeň Karešovu. Kořenový systém byl do vzdálenosti 2 m od kmene, tedy 2x více než koruna. Do hloubky cca 70 cm. V současné době vesele pučí a zdá se, že bez problému přežije.

Třešen Karešova
Třešen Karešova
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 78.117 (?), 6.4.2016 13:54

Nádherná, hodně popisující fotografie.Také by mne nenapadlo, že se koenový systém takto rozroste.
IvanHorseman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika