Příspěvky uživatele - Kudibal

Kompostování rostlinného oleje, 2.4.2024
Je třeba si uvědomit, že je to "článek na intrenetu" a jako takový bude s velkou pravděpodobností fakticky blbost (jako většina článků na internetu). Raději se řídit vlastním rozumem a být předběžně velmi opatrný. Když čtu podobný inovativní... celý příspěvek >
Zastřihnutí kontejnerového stromku, 16.3.2024
Nejlepší bude, když přiložíte pěknou fotku. Taky záleží na tom, kolik máte kosterních větví. Pak se vám dostane kvalifikovaných odpovědí od zkušených pěstitelů (pravděpodobně protichůdných), a z nich si vybetere jednu možnost. Ale nestane se asi nic... celý příspěvek >
Puklice na rostlinách v kanceláři, jak ji zlikvidovat, 13.3.2024
Puklice jsou doslova splachovací. Postřik jim příliš nevadí. Používají se "insekticidní tyčinky", které se nacpou do hlíny a kytka je přes kořeny nasaje do listů a puklice se tím potom otráví. Pro velké kytky je to drahé. Např. Substral... celý příspěvek >
Poraďte vysokou borovici do vyšších poloh, 11.3.2024
Jestli borovice černá poroste ve vašich podmínkách nevím, ale pokud ano, je to strom pro vás. Měli jsme je před městskou bytovkou(nějaký dobrák jich tam kdysi zasadil řadu a pak začaly kvůli své výšce a bujnému růstu a blízkosti k domu vadit a... celý příspěvek >
Jak dopravit vodu na chatu?, 9.3.2024 Obsahuje fotku
Potřebujete ponorné čerpadlo s výtlakem zhruba 40m (+-5m). To je takové ekonomické optimum.  Záleží i na tom, jestli ještě potom ze sklepa budete chtít další dlouhou hadicí zalévat kytky.  Nejdůležitější otázka asi je, jestli vám... celý příspěvek >
Redakční článek o brukvi, 2.3.2024
Smysl je ten, že určený pracovník redakce má úkol generovat pořád další a další články, na které někdo klikne. Jenže kde má chudák redaktor pořád brát nové náměty o zelenině? Vžijte se do jeho kůže. Navíc když ani často neví, o čem je řeč. Je to... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2024, 25.12.2023
Přesně tohle se mi letos stalo, docela jsem se divil, jak je to možné. Bylo to poprvé. Kadeřavost se objevila na koncích zdravých letošních větví, oddělena několika "vrstvami" zdravých listů.
Kadeřavost broskvoně 2024, 25.12.2023
S tímto rozporem jsem se taky docela dlouho potýkal. První postřik jsem dělal brzo na jaře a za několik týdnů jsem ty pracně postříkané větve sundal jarním řezem - protože se to tak doporučuje. Například Jan Urbánek, Židlochovice, (videa na YT) je... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2024, 24.12.2023
Myslím, že i velikost stromu hraje velkou roli v potlačení kadeřavosti. "Velký, silný strom" nejste schopen zaplavit postřikem tak dokonale (do skanutí), jako malý stromek, kde se ke každé větvi s tryskou dostanu na vzdálenost pár decimetrů i z... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2024, 24.12.2023
Už se v tom trochu ztrácím, jestli jdu s proudem nebo proti.. Kdysi jsem tu zachytil poučku tehdy zde přítomného Standy von HK, který napsal, že pravý čas k postřiku je, když mají pupeny na boku taková jakoby zrcátka. Dost špatně se ten okamžik... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2024, 23.12.2023
Myslím, že důležitější než konkrétní typ postřikové látky je trefit vhodný čas. A někdy to snad ani není možné udělat v jednom termínu, když jsou na jaře teploty naruby a jako na houpačce.  Jinak mám za to, že i když mířím na každou... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2024, 22.12.2023
Jsem sváteční zahrádkář a broskve jakžtakž pěstuju asi 8let. V začátcích mi v práci poradili používat proti kadeřavosti Sulku a tak to tak od té doby dělám. Ještě se mi nestalo, že bych měl s kadeřavostí problém. Většinou nebyla vůbec, nebo... celý příspěvek >
Modřín a králičí pletivo, 19.4.2021
Tenké kořeny prorostou oky pletiva. Kořeny časem ztloustnou a obalí a pozřou dráty do sebe. Vadit jim o nebude.  Krom toho tam máte pouhých 20cm a směrem dolů mají zcela volné pole působnosti. Stromy by nebyly stabilní, kdyby měly kořeny jen... celý příspěvek >
Rozkvétání broskvoní, 13.4.2021
Květy máte pěkné. Ale taky pěkně napadené větvičky. Poslední dobou mě to už dost deptá. Furt nějaké houbovité a plísňové choroby větví i plodů. Kadeřavost je to nejmenší.
Rucna pilka, 8.3.2021
Zajímavé je, že počet zubů uvádějí na 30mm.  Takže srovnání s jinými výrobci, kteří používají palce může už zkreslovat. Rozdíl mezi 7,5 a 8 zuby na 30mm asi pozná jen velký znalec. Ale rozdíl mezi 8z/30mm a 8z/25,4mm už může někdo poznat. Já... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika