Burlat



Marča - (44) - 50.90 (?)
11.3.2008 14:06

Dobrý den

Ráda bych se zeptala kde nyní zakoupit  třešeň Burlat (v okolí Prahy) na podnoži Colt nebo jiné (hlavně né ptáčnici). Nebo jestli někdo neví kde sehnat Sweet Early, která je uvedena v příspěvku p. Zavřela. Za informace předem děkuji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 17.12 (?), 27.11.2007 7:43
Zasadil jsem na základě Vašich rad také třešeň Burlat. Dal jsem ji na samostatné místo k jabloním. Okolo žádná třešeň není a tak mám obavy, jak jsem se zde dočetl o opílení květů této třešně. Další třešeň je asi 300 m daleko. Prosím o názor či radu. Josef
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 27.11.2007 16:23
300 metrů není pro včely daleko, přesto bych asi přirouboval na jeden z bočních výhonů současně kvetoucího opylovače. Bude-li zrát v jinou dobu, výhodně se tím prodlouží i doba konzumace.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.22 (?), 17.1.2008 9:34

Mam tuto odrudu na zahrade jiz sedmim rokem a ikdyz je dalsi tresen hned vedle u sousedu za plotem je na strome jen velice malo plodu. Prosim poradte co je spatne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 18.1.2008 6:32

Dobrý den. Třešeň Burlat kvete poměrně brzy (s ptáčnicí) a sousedova třešeň nemusí pro ni být vhodný opylovač, proto že se může obdobím zralého pylu překrývat, i když se Vám zdá že kvetou současně. Vhodnými opylovači pro něj jsou (rané třešně) Karešova, Kaštánka a zvláště Rivan, který je v květu velmi odolný nízkým teplotám a drží si tedy kvalitní pyl. Zkuste něco z toho naroubovat do vrcholu koruny. Hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.21 (?), 20.1.2008 18:31

Moc dekuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marča - (44) - 50.90 (?), 11.3.2008 14:06

Dobrý den

Ráda bych se zeptala kde nyní zakoupit  třešeň Burlat (v okolí Prahy) na podnoži Colt nebo jiné (hlavně né ptáčnici). Nebo jestli někdo neví kde sehnat Sweet Early, která je uvedena v příspěvku p. Zavřela. Za informace předem děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.31 (?), 18.3.2008 12:16

Burlat se dá sehnat u pana Kalvody ve Mcelech (Mcely), nedaleko Mladé Boleslavi. Není to sice Praha, ale v rámci velikonocního výletu :-) V okolí je moc krasne. Má ji i na odnoži Mahalebka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185) - 179.196 (?), 18.3.2008 22:09

Zdravím, místní školkař má všechno na Coltu. Je to od Prahy cca 60km po D1. Kdyžtak napište.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marča - (44) - 50.90 (?), 19.3.2008 9:15

Děkuji za odpovědi

Už jsem si zamluvila Burlat na Gisele ve školce Mcely, bude na prodej koncem října.Pro informaci a případné zájemce mě pan Beneš Informoval o nabídce pro podzim 2008 : připravujeme na zakrslé Gisele Skeenu, Sambu a Reginu, a trochu Burlatu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 179.166 (?), 3.4.2008 16:55

Dnes jsem ji koupil v zahradnictví v Černém Vole /u Horoměřic/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika