Burlat



Stránky: 1,  2,  3   
mexx11 - (8) 
23.10.2006 21:43, zobrazeno: 30205x
Znáte ji? Tuto odrůdu třešně? Můžete mi o ní něco povědět? A poradit, kde ji sehnat? Kde bych ji mohla zakoupit? Díky
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 66.39 (?), 26.10.2006 22:00

Burlat je polochrupka, ranná, v ýborná, protože je ranná, tak nejsou problémy s červivostí. Před dvěma lety jsem ji sam zasadil. Je to běžná odrůda, měla by být k sehnání

Pepa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 30.11.2006 17:33
Já s ní mám trochu horší zkušenost. Poměrně málo plodí. Plody s hlubokou rýhou připomínají prdel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 132.221 (?), 4.7.2007 21:47

Měla bych o ní zájem vzhledem k tomu, že uniká červivosti /kvůli vnoučatům/, ale nevím kde jí koupit - Starkla nechci, mám špatné zkušenosti. Jde kompotovat? Poradí nebo pomůže někdo. Děkuji           Venda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 44.124 (?), 5.7.2007 13:56
Burlat je bezesporu výborná polochrupka. Seženete ji teměř v každé ovocné školce. Pokud by pro Vás nebyla dostupná mohu Vám na podzim přenechat. Mám je naroubovány na slabě vzrůstných podnožích vhodných do zahrádek.     MIlan Boštička brikos@ cmail.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 195.92 (?), 4.11.2007 10:11

Ja ji sehnala na dobirku. www.skolky.agriloucen.cz
Tel.: 325580121

Objednala jsem si par jabloni, merunku a tresen Burlat a byla jsem velice spokojena s vysledkem. Objednala jsem si to telefonicky, pani to druhy den nachystala, poslala a ja si nasledujici den pro to sla na postu.

Stromky byly v perfektnim stavu (lepsi korenovy bal nez kdyz jsem tyden pred tim kupovala dve jablone a merunku v zahradnictvi). Maji velikou nabidku odrud a ja je tady nesehnala, tak jsem to riskla a objednala to z agri loucen. Jak rikam, vysledek perfektni!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 4.11.2007 12:01

Dobrý den. Třešeň Burlat dosud patří dle mého názoru k jediné ranné odrůdě, která uniká Vrtuli třešnové a svojí velikostí je vhodná na zavařování. Já ji mám na Coltu i na ptáčnici. Na Coltu je velice plodná, což je v některém roce na úkor velikosti plodů. Na ptáčnici už tolik plodná není, ale plody jsou proto větší a kvalitnější. Necháme se překvapit zahraničními novinkami samosprašných třešní, z nichž Sweet Early zraje asi 5 dnů před Burlat a udávají hmotnost 9-9,5 g (Burlat 7 g) a Grace Star zraje 10 dnů po Burlat a uvádějí hmotnost 11,5 - 12,8 g. Pro naše podmínky to berme s rezervou. Hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.167 (?), 27.11.2007 8:38
Na Loučeň  jezdím pro stromky již několik let. Mohu jen doporučit - velký výběr, dobré ceny a spousta cenných rad k tomu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 25.242 (?), 17.11.2007 10:58
Prosím o radu. Třešeň Burlat jsem zakoupil letos na podzim. Korunka stromku má čtyři jednoleté letorosty. Můžete poradit nejvhodnější dobu, kdy provést výchovný řez korunky. Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 17.11.2007 14:29
Myslím, že výchovný řez všech ovocných dřevin - s výjimkou broskvoní snad - je nejlepší provést před rašením v březnu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika