Založení otevřeného sadu v náročných podmínkách



host - 213.119 (?)
5.2.2015 16:01

A nebyla by fotka té zubaté žaby..., nebo jsou to kleště (pasti) ozbrojených brigádníků?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
host - 216.255 (?), 19.1.2015 19:24
Potvrzuji, že pokud má ten polní dobytek na výběr, vždy dá přednost jabloním. Ale hlad je hlad. l když já si spíš myslím, že ty mrchy jsou jen zlomyslné a navíc mají silně vyvinutý vandalský a ničitelský pud. Např. jsem kdysi zvenku na plotě pěstoval bujně rostoucí pnoucí růže. Dokud neobrostly ten plot a nezačaly vypadat jak jsem chtěl, tak si jich ty bestie ani nevšimly. Ožíraly je i v létě i s trny a až k zemi. Tak jsem je vykopal a přesadil dovnitř. A teď výhonů které přerůstají ven a vadí mi při sekání trávy si ani nevšimnou... Kanadské borůvky, velká a vzácná výsadba v té době: Dokud pořádně nevyrostly, ani si jich nevšimly... Vlastně mně teď nenapadá vůbec nic s čím by nebyl problém. Ty mrchy snad kromě trávy žerou a likvidují vše a navíc v době kdy už si člověk myslí, že má "vyhráno". Píšu to proto, že si myslím, že obalit pletivem 350 stromků není žádný problém. Kdybych to neudělal, nevypěstoval bych nic. (Daleko větší problém a práce jsou myslím kůly...) Jenže jak stromky rostly, některá pletiva jim už byla malá, tak jsem odstranil. Naštěstí ne v celém sadu... Po cca 10 letech. A na to ty mrchy asi "čekaly"... Na jejích obranu musím přiznat, ač nerad, že byla mimořádně tuhá zima. Jenže i po oblevě a oteplení byly pokusy o další invaze. Ale to už tam byla nová pletiva, takže část výsadby přežila. A část se z toho léčí ještě i teď... Tím chci říct, že ke škodám způsobených zvěří nemusí dojít jen brzy po výsadbě. To by mi ani tak nevadilo, s tím se tak trochu počítá, ale po takové době poničení výsadby, to fact mrzí i po létech... (350m.n.m., otevřená lokalita a samota v polích poblíž lesů a vlastní zkušenosti...) * Pane Hasmane díky za tip a p. slívákovi přeji úspěch. Rafael
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.33 (?), 19.1.2015 21:21

Každý rok v zimě seřežu z plané jabloně a třešní několik větví a mám po kraji pozemku nálet divokých stromků. Trnky, lípy, javory, třešně atd. Tlak zvěře není tak velký, ale přesto přicházím každý rok o několik stromků. Zajíci a srnci do jara okoušou předložené větve do hola. Zajíci okusují stromky do 40 cm nad zemí (sněhem) a srnčí do 120 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Honza JEKL - (8) - 233.16 (?), 22.1.2015 7:44

Zdravím! Doporučím na obalení stromků plastové pletivo, když si to dáte do googlu, tak vám vyjedou odkazy. Z pletiva si nastříhám pásy cca 25-35cm a pak je spojím na několika místech kouskem drátu. A je po problému se zajícem a srnčím. Ja to levnější než drátěné, lépe se s ním pracuje, "porcovat" ho můžete třeba žiletkovým nožem nebo nůžkama. Honza z Vysočiny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.15 (?), 22.1.2015 18:33
Nevím jak dnes, tak mně neberte moc vážně, třeba už jsou plasty trvanlivější, ale mi se kdysi plastové pletivo vůbec neosvědčilo. Po cca pěti létech se začalo úplně samovolně rozpadat. Zaneřadilo pak celý sad a dlouho jsem pak jeho úlomky všude sbíral. Kosočtverečná oka cca 10mm, tmavě zelené, materiál nevím. Získal jsem ho tehdy při zpevňování plochy pro polní letiště. Rafael.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Honza JEKL - (8) - 233.16 (?), 22.1.2015 23:28

Zdravím! Je možně, že se to pletivo začne časem rozpadat, mám s ním zatím cca 3 letou zkušennost a drží. Stejně jako klasické plastové bílé ochrany s dírami. Podle mne záleží na tom, zda je má plast UV ochranu nebo ne, ale to asi jeden při nákupu jen tak nepozná...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 131.115 (?), 4.2.2015 20:41

Plastové pletivo používám již více jak 10 let, časem křehne (UV záření), ale to většinou stromek již tak zesílí, že zajíc "hubu" neotevře natolik, aby jej ohryzal. Spojuji jej 3 drátky a stačí to. Problém je, když napadne hodně sněhu, to si pak zajíc v klidu došáhne až do korunky...

Srnci jsou daleko větší nepřítel... značkující srnec otluče parůžkama kmínek a plastové pletivo shrne, nadzvedne a tím obnaží přístup ke kmínku (obaloval sem takto i lípy a vrby vysazované do volné přírody kolem potoků). Tam pomůže pletivo přichytit k zemi (dřeběným kolíkem, klidně z odstřižené větve s rozvětvením).

Srnci jsou daleko větší problém, jak zajíci...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.2 (?), 5.2.2015 10:27

Když je zima a hodně sněhu, zajíc nějaký průměr stromu vůbec neřeší. Viděl jsem důkladně ohryzané jabloně, které měly v průměru víc jak 30cm. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 5.2.2015 11:53

...a co teprová bobrwink! Ten má průměr na háku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
slívák - (17) - 114.238 (?), 5.2.2015 12:00

Zdravím,

tady na Bruntálsku o bobra nezavadíš, všechny je požraly zubaté žáby...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.119 (?), 5.2.2015 16:01

A nebyla by fotka té zubaté žaby..., nebo jsou to kleště (pasti) ozbrojených brigádníků?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika