Typhlodromus pyri



roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 253.103 (?)
8.5.2019 14:43

Minule roky som mal velmi vysoky vyskyt roctocov na vinici. (reva vina). Tento rok v marci som nasadil drave roztoce typhlodromus pyri.
Ale pozorujem teraz velmi vysoky vyskyt roztocov na listoch - rovnako ako vlani a to aj na koreni, na ktorom su nasadene drave roztoce (pozri foto to je ta zelena textilia, v nej boli nasadene drave roztoce).
Teraz neviem, nezda sa mi to normalne, aby som nevidel cca ziadne zlepsenie oproti predoslym rokom. Clovek si kupi nejaky zelenu textiliu, v ktorej su UDAJNE drave roztoce, ktore su take male, ze ich nevidno okom. Takze si ani neviem skontrolovat ci tam naozaj nejake su a ci su zive. Viem, ze roztoce su citlive.
Ja som pasy nasadil este ten isty den ako mi boli dorucene. Doprava bola rychla, neboli ziadne zdrzania (lebo roztoce potrebuju byt v tom case pri nizkej teplote). Pasy som dostal aj dobre zabalene v termo obale, boli stale vlhke.
AKu mate skusenost s dravym roztocom?, Je to normalne, ze v prvom roku nevidno ziadne zlepsenie?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 28.101 (?), 9.3.2018 21:51

Děkuji za informace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 253.103 (?), 8.5.2019 14:43

Minule roky som mal velmi vysoky vyskyt roctocov na vinici. (reva vina). Tento rok v marci som nasadil drave roztoce typhlodromus pyri.
Ale pozorujem teraz velmi vysoky vyskyt roztocov na listoch - rovnako ako vlani a to aj na koreni, na ktorom su nasadene drave roztoce (pozri foto to je ta zelena textilia, v nej boli nasadene drave roztoce).
Teraz neviem, nezda sa mi to normalne, aby som nevidel cca ziadne zlepsenie oproti predoslym rokom. Clovek si kupi nejaky zelenu textiliu, v ktorej su UDAJNE drave roztoce, ktore su take male, ze ich nevidno okom. Takze si ani neviem skontrolovat ci tam naozaj nejake su a ci su zive. Viem, ze roztoce su citlive.
Ja som pasy nasadil este ten isty den ako mi boli dorucene. Doprava bola rychla, neboli ziadne zdrzania (lebo roztoce potrebuju byt v tom case pri nizkej teplote). Pasy som dostal aj dobre zabalene v termo obale, boli stale vlhke.
AKu mate skusenost s dravym roztocom?, Je to normalne, ze v prvom roku nevidno ziadne zlepsenie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 1.167 (?), 8.5.2019 19:06

Udávají, že k dostatečnému rozmnožení je třeba asi jeden rok. Těch pár stovek dravých roztočů v pásech to nevytrhne. Já nasadil loni v únoru, loni svilušky a hálčivci na hrušni ještě byli. Letos jsou hrušně zcela bez příznaků napadení! Jestli je to ovšem roztočem, těžko zjistímwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 9.5.2019 7:29

Ja som nasadil dravých roztočov minulý rok v predjarí. Zatiaľ nepozorujem žiadne zlepšenie oproti predošlým rokom. Na stránke distribútora som čítal, že dravé roztoče potrebujú 2 roky na stabilizáciu populácie a až v 3. roku sa naplno prejaví efekt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika